SIF SPAMIDA SOLUTIONS S.R.L.

CUI 45246979·Fabricare mobilă·Galati·Founded 2024

Revenue

402K

2024

Profit

92.9K

2024

Employees

2

2024

Margin

23,1%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

SIF SPAMIDA SOLUTIONS S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare mobilă, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 402K lei (date 2024). În industria de Fabricare mobilă (România), compania este #1.928 la cifra de afaceri, #818 la profit, #1.813 la număr angajați din 6.351 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 23.1%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
SIF SPAMIDA SOLUTIONS S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare mobilă, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 402K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 23.1%.
Poziție în industrie
În industria de Fabricare mobilă (România), compania este #1.928 la cifra de afaceri, #818 la profit, #1.813 la număr angajați din 6.351 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Fabricare mobilă (CAEN 31) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#1.928 din 6.351 companii

Top 30.3%

Vezi clasamentul

După profit

#818 din 6.351 companii

Top 12.9%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.813 din 6.351 companii

Top 28.5%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.2M lei
Marjă medie
2.8%
Angajați medie
8

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri402K lei vs medie industrie 2.2M lei

Compania este 0.2× față de media industriei

Marjă profit23.1% vs medie industrie 2.8%

Compania este 8.1× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 8

Compania este 0.3× față de media industriei

Industry intelligence

Fabricare mobilă (CAEN 31) — 2024

Industry size

14.2B

RON revenue

Total companies

6.351

Total employees

48.730

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
MOBAGAVANA S.R.L.392K2Fabricare mobilă
CEZ UNI DESIGN SRL355K2Fabricare mobilă
SCOTTMOB S.R.L.401K2Fabricare mobilă
MOBSTART DESIGN SRL399K2Fabricare mobilă
REAL COLLORY'T INVEST SRL399K2Fabricare mobilă
AFC NORD IMOBILIARE SRL398K2Fabricare mobilă
ROVIOCRIS COMPANY SRL408K2Fabricare mobilă
DUOSIMLUXMOB S.R.L.397K2Fabricare mobilă
TIMMOBCERAN S.R.L.396K2Fabricare mobilă
NUC� MOB S.R.L.396K2Fabricare mobilă

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
23.1%
CA / angajat
201K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 29%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    402K
    Profit net
    92.9K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la SIF SPAMIDA SOLUTIONS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricSIF SPAMIDA SOLUTIONS S.R.L.(you)MOBAGAVANA S.R.L.CEZ UNI DESIGN SRLSCOTTMOB S.R.L.MOBSTART DESIGN SRL
Revenue
402K
392K
355K
401K
399K
Profit
92.9K
45.5K
49.2K
21.1K
7.2K
Margin
23,1%
11,6%
13,9%
5,3%
1,8%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “SIF SPAMIDA SOLUTIONS S.R.L.”.