SIERRA LINE SRL
Revenue
2.1M
2024
Profit
50K
2024
Employees
13
2024
Margin
2,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SIERRA LINE SRL este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 2.1M lei (date 2024). În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #3.302 la cifra de afaceri, #6.189 la profit, #2.057 la număr angajați din 30.688 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SIERRA LINE SRL este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 2.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #3.302 la cifra de afaceri, #6.189 la profit, #2.057 la număr angajați din 30.688 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alimentație și servicii (CAEN 56) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 6.6%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.9× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 3.0× față de media industriei
Industry intelligence
Alimentație și servicii (CAEN 56) — 2024
Industry size
34.2B
RON revenue
Total companies
30.688
Total employees
131.741
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| LOTUS CSILLA SRL | 2.2M | 13 | Alimentație și servicii |
| DAIMLER SERV S.R.L. | 2.1M | 12 | Alimentație și servicii |
| REFECTORIUM SRL | 2M | 12 | Alimentație și servicii |
| RAPID CATERING S.R.L. | 1.8M | 13 | Alimentație și servicii |
| TONI CAFE & BAR SRL | 2M | 14 | Alimentație și servicii |
| PINARELLA S.R.L. | 1.8M | 13 | Alimentație și servicii |
| POPAS TURIST PLUS S.R.L. | 2.1M | 13 | Alimentație și servicii |
| BARACCA FOOD DESIGN S.R.L. | 1.8M | 13 | Alimentație și servicii |
| EMINOVICI SRL | 2.1M | 13 | Alimentație și servicii |
| SOVA TRANS S.R.L. | 2.3M | 14 | Alimentație și servicii |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 56)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.4%
- CA / angajat
- 162K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 10%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.1M
- Profit net
- 50K
- Angajați
- 13
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.1M | 50K | 13 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SIERRA LINE SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SIERRA LINE SRL(current)
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 13
- Profit
- 50K
- Rank RO
- #92.022
- LOTUS CSILLA SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 13
- Profit
- 178K
- Rank RO
- #87.737
- DAIMLER SERV S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 12
- Profit
- 79.1K
- Rank RO
- #92.656
- REFECTORIUM SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 12
- Profit
- -104K
- Rank RO
- #94.501
- RAPID CATERING S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 13
- Profit
- -29.1K
- Rank RO
- #101.186
- TONI CAFE & BAR SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 14
- Profit
- -73.1K
- Rank RO
- #95.577
- PINARELLA S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 13
- Profit
- 96.9K
- Rank RO
- #102.208
- POPAS TURIST PLUS S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 13
- Profit
- 413K
- Rank RO
- #91.808
- BARACCA FOOD DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 13
- Profit
- -398K
- Rank RO
- #103.018
- EMINOVICI SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 13
- Profit
- 133K
- Rank RO
- #90.971
- SOVA TRANS S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 14
- Profit
- 303K
- Rank RO
- #86.637
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SIERRA LINE SRL(current) | 2.1M | 13 | 50K | #92.022 |
| LOTUS CSILLA SRL | 2.2M | 13 | 178K | #87.737 |
| DAIMLER SERV S.R.L. | 2.1M | 12 | 79.1K | #92.656 |
| REFECTORIUM SRL | 2M | 12 | -104K | #94.501 |
| RAPID CATERING S.R.L. | 1.8M | 13 | -29.1K | #101.186 |
| TONI CAFE & BAR SRL | 2M | 14 | -73.1K | #95.577 |
| PINARELLA S.R.L. | 1.8M | 13 | 96.9K | #102.208 |
| POPAS TURIST PLUS S.R.L. | 2.1M | 13 | 413K | #91.808 |
| BARACCA FOOD DESIGN S.R.L. | 1.8M | 13 | -398K | #103.018 |
| EMINOVICI SRL | 2.1M | 13 | 133K | #90.971 |
| SOVA TRANS S.R.L. | 2.3M | 14 | 303K | #86.637 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SIERRA LINE SRL(you) | LOTUS CSILLA SRL | DAIMLER SERV S.R.L. | REFECTORIUM SRL | RAPID CATERING S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.1M | 2.2M | 2.1M | 2M | 1.8M |
| Profit | 50K | 178K | 79.1K | -104K | -29.1K |
| Margin | 2,4% | 8,0% | 3,8% | -5,1% | -1,6% |
| Employees | 13 | 13 | 12 | 12 | 13 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SIERRA LINE SRL”.