SIENA RESIDENCE SRL
Revenue
78.6M
2024
Profit
8.3M
2024
Employees
88
2024
Margin
9,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SIENA RESIDENCE SRL este o companie mare din sectorul Construcții, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 78.6M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #197 la cifra de afaceri, #331 la profit, #226 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SIENA RESIDENCE SRL este o companie mare din sectorul Construcții, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 78.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #197 la cifra de afaceri, #331 la profit, #226 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 34.9× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este 24.0× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| HIGH CONSTRUCTION SRL | 83.7M | 84 | Construcții |
| GEDA COM SRL | 91.5M | 94 | Construcții |
| STILL WORKING S.R.L. | 94.9M | 85 | Construcții |
| MACO CONSTRUCT SRL | 94.6M | 95 | Construcții |
| FIALD IMOBILIARE SRL | 86.6M | 101 | Construcții |
| HERSSON GROUP S.R.L. | 80.8M | 82 | Construcții |
| GROUP CONSTRUCT BUCOVINA SRL | 86.6M | 74 | Construcții |
| AQUILA CONSTRUCT SRL | 104M | 86 | Construcții |
| AG STEEL BUILDING & CLADDING SRL | 80.7M | 99 | Construcții |
| GLOBAL INDUSTRIAL SRL | 80.2M | 99 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 9.4%
- CA / angajat
- 1M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 78.6M
- Profit net
- 8.3M
- Angajați
- 88
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 78.6M | 8.3M | 88 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SIENA RESIDENCE SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SIENA RESIDENCE SRL(current)
- Revenue
- 78.6M
- Employees
- 88
- Profit
- 8.3M
- Rank RO
- #3.653
- HIGH CONSTRUCTION SRL
- Revenue
- 83.7M
- Employees
- 84
- Profit
- 70.9K
- Rank RO
- #3.817
- GEDA COM SRL
- Revenue
- 91.5M
- Employees
- 94
- Profit
- 17.7M
- Rank RO
- #3.524
- STILL WORKING S.R.L.
- Revenue
- 94.9M
- Employees
- 85
- Profit
- 14M
- Rank RO
- #3.394
- MACO CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 94.6M
- Employees
- 95
- Profit
- 15.5M
- Rank RO
- #3.405
- FIALD IMOBILIARE SRL
- Revenue
- 86.6M
- Employees
- 101
- Profit
- 8.3M
- Rank RO
- #3.702
- HERSSON GROUP S.R.L.
- Revenue
- 80.8M
- Employees
- 82
- Profit
- 11.1M
- Rank RO
- #3.956
- GROUP CONSTRUCT BUCOVINA SRL
- Revenue
- 86.6M
- Employees
- 74
- Profit
- 19M
- Rank RO
- #3.704
- AQUILA CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 104M
- Employees
- 86
- Profit
- 10.9M
- Rank RO
- #3.078
- AG STEEL BUILDING & CLADDING SRL
- Revenue
- 80.7M
- Employees
- 99
- Profit
- 2.8M
- Rank RO
- #3.964
- GLOBAL INDUSTRIAL SRL
- Revenue
- 80.2M
- Employees
- 99
- Profit
- 10.5M
- Rank RO
- #3.987
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SIENA RESIDENCE SRL(current) | 78.6M | 88 | 8.3M | #3.653 |
| HIGH CONSTRUCTION SRL | 83.7M | 84 | 70.9K | #3.817 |
| GEDA COM SRL | 91.5M | 94 | 17.7M | #3.524 |
| STILL WORKING S.R.L. | 94.9M | 85 | 14M | #3.394 |
| MACO CONSTRUCT SRL | 94.6M | 95 | 15.5M | #3.405 |
| FIALD IMOBILIARE SRL | 86.6M | 101 | 8.3M | #3.702 |
| HERSSON GROUP S.R.L. | 80.8M | 82 | 11.1M | #3.956 |
| GROUP CONSTRUCT BUCOVINA SRL | 86.6M | 74 | 19M | #3.704 |
| AQUILA CONSTRUCT SRL | 104M | 86 | 10.9M | #3.078 |
| AG STEEL BUILDING & CLADDING SRL | 80.7M | 99 | 2.8M | #3.964 |
| GLOBAL INDUSTRIAL SRL | 80.2M | 99 | 10.5M | #3.987 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SIENA RESIDENCE SRL(you) | HIGH CONSTRUCTION SRL | GEDA COM SRL | STILL WORKING S.R.L. | MACO CONSTRUCT SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 78.6M | 83.7M | 91.5M | 94.9M | 94.6M |
| Profit | 8.3M | 70.9K | 17.7M | 14M | 15.5M |
| Margin | 9,4% | 0,1% | 19,4% | 14,7% | 16,4% |
| Employees | 88 | 84 | 94 | 85 | 95 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SIENA RESIDENCE SRL”.