SIBREM SRL
Revenue
4.4M
2024
Profit
643K
2024
Employees
6
2024
Margin
14,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SIBREM SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 4.4M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #9.474 la cifra de afaceri, #5.786 la profit, #7.078 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SIBREM SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 4.4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #9.474 la cifra de afaceri, #5.786 la profit, #7.078 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 3.5× față de media industriei
Compania este 1.2× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BX15 RE COM SRL | 4.3M | 6 | Comerț en-gros |
| KSA T&T CONSTRUCT S.R.L. | 4.2M | 6 | Comerț en-gros |
| MANAGIS SERV SRL | 4.1M | 6 | Comerț en-gros |
| DECO ITALIA S.R.L. | 4.1M | 6 | Comerț en-gros |
| AMBART SRL | 4.9M | 6 | Comerț en-gros |
| TOP FAVORIT COMERT MIXT SRL | 4.9M | 6 | Comerț en-gros |
| ELMA IMPEX S.R.L. | 5M | 6 | Comerț en-gros |
| PROMATIM S.R.L. | 4.4M | 6 | Comerț en-gros |
| MRZ GRUP EST SRL | 5.1M | 6 | Comerț en-gros |
| JENY DISTRIBUTION SRL | 4.4M | 6 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CLUJ
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 14.6%
- CA / angajat
- 733K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4.4M
- Profit net
- 643K
- Angajați
- 6
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.4M | 643K | 6 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SIBREM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SIBREM SRL(current)
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 6
- Profit
- 643K
- Rank RO
- #51.151
- BX15 RE COM SRL
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 6
- Profit
- 254K
- Rank RO
- #52.237
- KSA T&T CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 522K
- Rank RO
- #53.160
- MANAGIS SERV SRL
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 6
- Profit
- 3.9K
- Rank RO
- #54.244
- DECO ITALIA S.R.L.
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 6
- Profit
- 200K
- Rank RO
- #54.445
- AMBART SRL
- Revenue
- 4.9M
- Employees
- 6
- Profit
- 14.8K
- Rank RO
- #46.892
- TOP FAVORIT COMERT MIXT SRL
- Revenue
- 4.9M
- Employees
- 6
- Profit
- 414K
- Rank RO
- #46.836
- ELMA IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 5M
- Employees
- 6
- Profit
- 338K
- Rank RO
- #45.981
- PROMATIM S.R.L.
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 6
- Profit
- 239K
- Rank RO
- #51.201
- MRZ GRUP EST SRL
- Revenue
- 5.1M
- Employees
- 6
- Profit
- 74.1K
- Rank RO
- #45.645
- JENY DISTRIBUTION SRL
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 6
- Profit
- 134K
- Rank RO
- #50.984
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SIBREM SRL(current) | 4.4M | 6 | 643K | #51.151 |
| BX15 RE COM SRL | 4.3M | 6 | 254K | #52.237 |
| KSA T&T CONSTRUCT S.R.L. | 4.2M | 6 | 522K | #53.160 |
| MANAGIS SERV SRL | 4.1M | 6 | 3.9K | #54.244 |
| DECO ITALIA S.R.L. | 4.1M | 6 | 200K | #54.445 |
| AMBART SRL | 4.9M | 6 | 14.8K | #46.892 |
| TOP FAVORIT COMERT MIXT SRL | 4.9M | 6 | 414K | #46.836 |
| ELMA IMPEX S.R.L. | 5M | 6 | 338K | #45.981 |
| PROMATIM S.R.L. | 4.4M | 6 | 239K | #51.201 |
| MRZ GRUP EST SRL | 5.1M | 6 | 74.1K | #45.645 |
| JENY DISTRIBUTION SRL | 4.4M | 6 | 134K | #50.984 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SIBREM SRL(you) | BX15 RE COM SRL | KSA T&T CONSTRUCT S.R.L. | MANAGIS SERV SRL | DECO ITALIA S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4.4M | 4.3M | 4.2M | 4.1M | 4.1M |
| Profit | 643K | 254K | 522K | 3.9K | 200K |
| Margin | 14,6% | 5,9% | 12,5% | 0,1% | 4,9% |
| Employees | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SIBREM SRL”.