SIBIANUL LACT S.R.L.
Revenue
371K
2024
Profit
-31.4K
2024
Employees
1
2024
Margin
-7,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SIBIANUL LACT S.R.L. este o companie micro din sectorul Industria alimentară, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 371K lei (date 2024). În industria de Industria alimentară (România), compania este #5.015 la cifra de afaceri, #11.111 la profit, #6.390 la număr angajați din 13.660 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SIBIANUL LACT S.R.L. este o companie micro din sectorul Industria alimentară, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 371K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -7.1%).
- Poziție în industrie
- În industria de Industria alimentară (România), compania este #5.015 la cifra de afaceri, #11.111 la profit, #6.390 la număr angajați din 13.660 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Industria alimentară (CAEN 10) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 6.2M lei
- Marjă medie
- 4.9%
- Angajați medie
- 12
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este -1.5× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Industry intelligence
Industria alimentară (CAEN 10) — 2024
Industry size
84.9B
RON revenue
Total companies
13.660
Total employees
158.407
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| M�NDRA SIBIU �ELIMB�R S.R.L. | 469K | 1 | Industria alimentară |
| MOLINI PROD S.R.L. | 480K | 1 | Industria alimentară |
| LAUSIM PANIFICATIE S.R.L. | 403K | 1 | Industria alimentară |
| MELKART COM S.R.L. | 440K | 1 | Industria alimentară |
| �NGHE�ATAVASLUI S.R.L. | 439K | 1 | Industria alimentară |
| SAMI & PATRI FOOD S.R.L. | 438K | 1 | Industria alimentară |
| TERRA MED PLANT S.R.L. | 443K | 1 | Industria alimentară |
| AMOS AGRICOL FARM S.R.L. | 443K | 1 | Industria alimentară |
| LEGUME PUNCTRO S.R.L. | 436K | 1 | Industria alimentară |
| ACE JUST & CO SAORMA S.R.L. | 444K | 1 | Industria alimentară |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SIBIU
Industrie (CAEN 10)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -7.1%
- CA / angajat
- 440K
- Scor risc (0–100)
- 54
- Percentil piață (CA)
- Top 27%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 371K
- Profit net
- -31.4K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 371K | -31.4K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SIBIANUL LACT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SIBIANUL LACT S.R.L.(current)
- Revenue
- 371K
- Employees
- 1
- Profit
- -31.4K
- Rank RO
- #245.335
- M�NDRA SIBIU �ELIMB�R S.R.L.
- Revenue
- 469K
- Employees
- 1
- Profit
- 92.8K
- Rank RO
- #237.024
- MOLINI PROD S.R.L.
- Revenue
- 480K
- Employees
- 1
- Profit
- 25.5K
- Rank RO
- #234.109
- LAUSIM PANIFICATIE S.R.L.
- Revenue
- 403K
- Employees
- 1
- Profit
- 1.3K
- Rank RO
- #257.256
- MELKART COM S.R.L.
- Revenue
- 440K
- Employees
- 1
- Profit
- -86.7K
- Rank RO
- #245.465
- �NGHE�ATAVASLUI S.R.L.
- Revenue
- 439K
- Employees
- 1
- Profit
- 122K
- Rank RO
- #245.791
- SAMI & PATRI FOOD S.R.L.
- Revenue
- 438K
- Employees
- 1
- Profit
- 18.7K
- Rank RO
- #246.035
- TERRA MED PLANT S.R.L.
- Revenue
- 443K
- Employees
- 1
- Profit
- 60.9K
- Rank RO
- #244.617
- AMOS AGRICOL FARM S.R.L.
- Revenue
- 443K
- Employees
- 1
- Profit
- -5.8K
- Rank RO
- #244.533
- LEGUME PUNCTRO S.R.L.
- Revenue
- 436K
- Employees
- 1
- Profit
- 97.1K
- Rank RO
- #246.454
- ACE JUST & CO SAORMA S.R.L.
- Revenue
- 444K
- Employees
- 1
- Profit
- -50K
- Rank RO
- #244.199
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SIBIANUL LACT S.R.L.(current) | 371K | 1 | -31.4K | #245.335 |
| M�NDRA SIBIU �ELIMB�R S.R.L. | 469K | 1 | 92.8K | #237.024 |
| MOLINI PROD S.R.L. | 480K | 1 | 25.5K | #234.109 |
| LAUSIM PANIFICATIE S.R.L. | 403K | 1 | 1.3K | #257.256 |
| MELKART COM S.R.L. | 440K | 1 | -86.7K | #245.465 |
| �NGHE�ATAVASLUI S.R.L. | 439K | 1 | 122K | #245.791 |
| SAMI & PATRI FOOD S.R.L. | 438K | 1 | 18.7K | #246.035 |
| TERRA MED PLANT S.R.L. | 443K | 1 | 60.9K | #244.617 |
| AMOS AGRICOL FARM S.R.L. | 443K | 1 | -5.8K | #244.533 |
| LEGUME PUNCTRO S.R.L. | 436K | 1 | 97.1K | #246.454 |
| ACE JUST & CO SAORMA S.R.L. | 444K | 1 | -50K | #244.199 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SIBIANUL LACT S.R.L.(you) | M�NDRA SIBIU �ELIMB�R S.R.L. | MOLINI PROD S.R.L. | LAUSIM PANIFICATIE S.R.L. | MELKART COM S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 371K | 469K | 480K | 403K | 440K |
| Profit | -31.4K | 92.8K | 25.5K | 1.3K | -86.7K |
| Margin | -7,1% | 19,8% | 5,3% | 0,3% | -19,7% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SIBIANUL LACT S.R.L.”.