Revenue

418K

2024

Profit

217K

2024

Employees

5

2024

Margin

51,9%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

SIAMM & G CONSTRUCT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 418K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #17.913 la cifra de afaceri, #9.045 la profit, #7.436 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 51.9%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
SIAMM & G CONSTRUCT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 418K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 51.9%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #17.913 la cifra de afaceri, #9.045 la profit, #7.436 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#17.913 din 56.726 companii

Top 31.6%

Vezi clasamentul

După profit

#9.045 din 56.726 companii

Top 15.9%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#7.436 din 56.726 companii

Top 13.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri418K lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 0.2× față de media industriei

Marjă profit51.9% vs medie industrie 9.8%

Compania este 5.3× față de media industriei

Angajați5 vs medie industrie 4

Compania este 1.4× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
SILVER STAR GRUP SRL414K5Construcții
CIMETA RO BUILDING S.R.L.410K5Construcții
AL SALIM CONSTRUCT SRL428K5Construcții
DOMISIS CONSTRUCT SRL429K5Construcții
RAMESUD S.R.L.450K5Construcții
MARCONSTRUCT SERV S.R.L.385K5Construcții
ADAR&ARIM S.R.L.456K5Construcții
ISTYLUM SRL381K5Construcții
TEAM & FRIEND GRACE SOLUTION S.R.L.379K5Construcții
ALFIRAT CONSTRUCT ACTIV S.R.L.465K5Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
51.9%
CA / angajat
83.6K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 28%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    418K
    Profit net
    217K
    Angajați
    5

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la SIAMM & G CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricSIAMM & G CONSTRUCT S.R.L.(you)SILVER STAR GRUP SRLCIMETA RO BUILDING S.R.L.AL SALIM CONSTRUCT SRLDOMISIS CONSTRUCT SRL
Revenue
418K
414K
410K
428K
429K
Profit
217K
-41.9K
35.7K
-224K
-245K
Margin
51,9%
-10,1%
8,7%
-52,4%
-57,1%
Employees
5
5
5
5
5
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “SIAMM & G CONSTRUCT S.R.L.”.