SHIELD ALARMS S.R.L.
Revenue
227K
2024
Profit
62K
2024
Employees
2
2024
Margin
21,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SHIELD ALARMS S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 227K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.344 la cifra de afaceri, #1.026 la profit, #1.151 la număr angajați din 2.843 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 21.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SHIELD ALARMS S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 227K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 21.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.344 la cifra de afaceri, #1.026 la profit, #1.151 la număr angajați din 2.843 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 80) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 4.7%
- Angajați medie
- 34
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 4.5× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 80) — 2024
Industry size
8.6B
RON revenue
Total companies
2.843
Total employees
95.635
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| LOGISTIC GUARD SECURITY S.R.L. | 282K | 2 | Activități profesionale |
| MORPHEUS SECURITY SRL | 296K | 2 | Activități profesionale |
| COMPACT GOLD SECURITY S.R.L. | 296K | 2 | Activități profesionale |
| HOUSE SECURITY SRL | 256K | 2 | Activități profesionale |
| NET VIDEO SYS S.R.L. | 298K | 2 | Activități profesionale |
| ZIMBRUL DIVISION S.R.L. | 298K | 2 | Activități profesionale |
| LEON SECURITY PROTECT SRL | 299K | 2 | Activități profesionale |
| FOCUS BRAND SRL | 299K | 2 | Activități profesionale |
| ELECTRONIC SECURITY SRL | 292K | 2 | Activități profesionale |
| BIROTICA SRL | 291K | 2 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CONSTANTA
Industrie (CAEN 80)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 21.0%
- CA / angajat
- 148K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 34%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 227K
- Profit net
- 62K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 227K | 62K | 2 |
Explore
Industry (CAEN 80)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SHIELD ALARMS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SHIELD ALARMS S.R.L.(current)
- Revenue
- 227K
- Employees
- 2
- Profit
- 62K
- Rank RO
- #306.531
- LOGISTIC GUARD SECURITY S.R.L.
- Revenue
- 282K
- Employees
- 2
- Profit
- 50.9K
- Rank RO
- #322.191
- MORPHEUS SECURITY SRL
- Revenue
- 296K
- Employees
- 2
- Profit
- 141K
- Rank RO
- #305.581
- COMPACT GOLD SECURITY S.R.L.
- Revenue
- 296K
- Employees
- 2
- Profit
- 10.5K
- Rank RO
- #305.326
- HOUSE SECURITY SRL
- Revenue
- 256K
- Employees
- 2
- Profit
- 5.4K
- Rank RO
- #342.243
- NET VIDEO SYS S.R.L.
- Revenue
- 298K
- Employees
- 2
- Profit
- 41.5K
- Rank RO
- #302.706
- ZIMBRUL DIVISION S.R.L.
- Revenue
- 298K
- Employees
- 2
- Profit
- 155K
- Rank RO
- #301.530
- LEON SECURITY PROTECT SRL
- Revenue
- 299K
- Employees
- 2
- Profit
- 119K
- Rank RO
- #300.052
- FOCUS BRAND SRL
- Revenue
- 299K
- Employees
- 2
- Profit
- -31.3K
- Rank RO
- #299.659
- ELECTRONIC SECURITY SRL
- Revenue
- 292K
- Employees
- 2
- Profit
- -3.7K
- Rank RO
- #311.308
- BIROTICA SRL
- Revenue
- 291K
- Employees
- 2
- Profit
- 21.6K
- Rank RO
- #312.339
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SHIELD ALARMS S.R.L.(current) | 227K | 2 | 62K | #306.531 |
| LOGISTIC GUARD SECURITY S.R.L. | 282K | 2 | 50.9K | #322.191 |
| MORPHEUS SECURITY SRL | 296K | 2 | 141K | #305.581 |
| COMPACT GOLD SECURITY S.R.L. | 296K | 2 | 10.5K | #305.326 |
| HOUSE SECURITY SRL | 256K | 2 | 5.4K | #342.243 |
| NET VIDEO SYS S.R.L. | 298K | 2 | 41.5K | #302.706 |
| ZIMBRUL DIVISION S.R.L. | 298K | 2 | 155K | #301.530 |
| LEON SECURITY PROTECT SRL | 299K | 2 | 119K | #300.052 |
| FOCUS BRAND SRL | 299K | 2 | -31.3K | #299.659 |
| ELECTRONIC SECURITY SRL | 292K | 2 | -3.7K | #311.308 |
| BIROTICA SRL | 291K | 2 | 21.6K | #312.339 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SHIELD ALARMS S.R.L.(you) | LOGISTIC GUARD SECURITY S.R.L. | MORPHEUS SECURITY SRL | COMPACT GOLD SECURITY S.R.L. | HOUSE SECURITY SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 227K | 282K | 296K | 296K | 256K |
| Profit | 62K | 50.9K | 141K | 10.5K | 5.4K |
| Margin | 21,0% | 18,1% | 47,7% | 3,5% | 2,1% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SHIELD ALARMS S.R.L.”.