SGA DRIVING SRL
Revenue
157K
2024
Profit
-19.5K
2024
Employees
2
2024
Margin
-12,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SGA DRIVING SRL este o companie micro din sectorul Învățământ, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 157K lei (date 2024). În industria de Învățământ (România), compania este #5.515 la cifra de afaceri, #12.472 la profit, #1.796 la număr angajați din 14.743 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SGA DRIVING SRL este o companie micro din sectorul Învățământ, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 157K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -12.2%).
- Poziție în industrie
- În industria de Învățământ (România), compania este #5.515 la cifra de afaceri, #12.472 la profit, #1.796 la număr angajați din 14.743 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Învățământ (CAEN 85) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 272K lei
- Marjă medie
- 16.0%
- Angajați medie
- 1
Companie vs medie industrie
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este -0.8× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Industry intelligence
Învățământ (CAEN 85) — 2024
Industry size
4B
RON revenue
Total companies
14.743
Total employees
19.787
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ELESTON S.R.L. | 165K | 2 | Învățământ |
| FEL MOT S.R.L. | 166K | 2 | Învățământ |
| AUTOCLASS PINK PANTHER S.R.L. | 171K | 2 | Învățământ |
| STAR LIFE BY COCOON S.R.L. | 177K | 2 | Învățământ |
| GENERATIA PRO KIDS S.R.L. | 144K | 2 | Învățământ |
| HAIR ACADEMY S.R.L. | 161K | 2 | Învățământ |
| AUTO BYA STAR SRL | 160K | 2 | Învățământ |
| AUTO SENS S.R.L. | 161K | 2 | Învățământ |
| L&G VOX CONSULTING SRL | 161K | 2 | Învățământ |
| DEGRAPH 29 SRL | 159K | 2 | Învățământ |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 85)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -12.2%
- CA / angajat
- 80.1K
- Scor risc (0–100)
- 56
- Percentil piață (CA)
- Top 47%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 157K
- Profit net
- -19.5K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 157K | -19.5K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SGA DRIVING SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SGA DRIVING SRL(current)
- Revenue
- 157K
- Employees
- 2
- Profit
- -19.5K
- Rank RO
- #423.313
- ELESTON S.R.L.
- Revenue
- 165K
- Employees
- 2
- Profit
- -17.9K
- Rank RO
- #419.132
- FEL MOT S.R.L.
- Revenue
- 166K
- Employees
- 2
- Profit
- 734 lei
- Rank RO
- #418.036
- AUTOCLASS PINK PANTHER S.R.L.
- Revenue
- 171K
- Employees
- 2
- Profit
- 39.3K
- Rank RO
- #412.683
- STAR LIFE BY COCOON S.R.L.
- Revenue
- 177K
- Employees
- 2
- Profit
- 9.7K
- Rank RO
- #407.902
- GENERATIA PRO KIDS S.R.L.
- Revenue
- 144K
- Employees
- 2
- Profit
- -152K
- Rank RO
- #439.185
- HAIR ACADEMY S.R.L.
- Revenue
- 161K
- Employees
- 2
- Profit
- 2.1K
- Rank RO
- #422.762
- AUTO BYA STAR SRL
- Revenue
- 160K
- Employees
- 2
- Profit
- 29.4K
- Rank RO
- #423.930
- AUTO SENS S.R.L.
- Revenue
- 161K
- Employees
- 2
- Profit
- -11.6K
- Rank RO
- #422.698
- L&G VOX CONSULTING SRL
- Revenue
- 161K
- Employees
- 2
- Profit
- 43.8K
- Rank RO
- #422.519
- DEGRAPH 29 SRL
- Revenue
- 159K
- Employees
- 2
- Profit
- 34.7K
- Rank RO
- #424.370
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SGA DRIVING SRL(current) | 157K | 2 | -19.5K | #423.313 |
| ELESTON S.R.L. | 165K | 2 | -17.9K | #419.132 |
| FEL MOT S.R.L. | 166K | 2 | 734 lei | #418.036 |
| AUTOCLASS PINK PANTHER S.R.L. | 171K | 2 | 39.3K | #412.683 |
| STAR LIFE BY COCOON S.R.L. | 177K | 2 | 9.7K | #407.902 |
| GENERATIA PRO KIDS S.R.L. | 144K | 2 | -152K | #439.185 |
| HAIR ACADEMY S.R.L. | 161K | 2 | 2.1K | #422.762 |
| AUTO BYA STAR SRL | 160K | 2 | 29.4K | #423.930 |
| AUTO SENS S.R.L. | 161K | 2 | -11.6K | #422.698 |
| L&G VOX CONSULTING SRL | 161K | 2 | 43.8K | #422.519 |
| DEGRAPH 29 SRL | 159K | 2 | 34.7K | #424.370 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SGA DRIVING SRL(you) | ELESTON S.R.L. | FEL MOT S.R.L. | AUTOCLASS PINK PANTHER S.R.L. | STAR LIFE BY COCOON S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 157K | 165K | 166K | 171K | 177K |
| Profit | -19.5K | -17.9K | 734 lei | 39.3K | 9.7K |
| Margin | -12,2% | -10,9% | 0,4% | 22,9% | 5,5% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SGA DRIVING SRL”.