SFA ROMANIA S.R.L.
Revenue
6.8M
2024
Profit
940K
2024
Employees
5
2024
Margin
13,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SFA ROMANIA S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 6.8M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #7.192 la cifra de afaceri, #4.220 la profit, #8.096 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 13.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SFA ROMANIA S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 6.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 13.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #7.192 la cifra de afaceri, #4.220 la profit, #8.096 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.8× față de media industriei
Compania este 3.3× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| YASMIN COMERCIAL S.R.L. | 6.9M | 5 | Comerț en-gros |
| AVIROM GLASS TRADING COMPANY S.R.L. | 7M | 5 | Comerț en-gros |
| HIGH STYLE HOME SRL | 6.8M | 5 | Comerț en-gros |
| HIGH-END EXPERT SRL | 7M | 5 | Comerț en-gros |
| GOLDEN "M" PROD IMPEX SRL | 7M | 5 | Comerț en-gros |
| DEC COMIMPEX SRL | 6.7M | 5 | Comerț en-gros |
| EUROBOX TECHNOLOGIES S.R.L. | 6.7M | 5 | Comerț en-gros |
| DAVILO DISTRIBUTION SRL | 6.7M | 5 | Comerț en-gros |
| CELSIO TECH SRL | 6.6M | 5 | Comerț en-gros |
| FARMATRADE IMPORT EXPORT S.R.L. | 7.1M | 5 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 13.6%
- CA / angajat
- 1.4M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 4%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 6.8M
- Profit net
- 940K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 6.8M | 940K | 5 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SFA ROMANIA S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SFA ROMANIA S.R.L.(current)
- Revenue
- 6.8M
- Employees
- 5
- Profit
- 940K
- Rank RO
- #35.410
- YASMIN COMERCIAL S.R.L.
- Revenue
- 6.9M
- Employees
- 5
- Profit
- -10.6K
- Rank RO
- #35.178
- AVIROM GLASS TRADING COMPANY S.R.L.
- Revenue
- 7M
- Employees
- 5
- Profit
- 300K
- Rank RO
- #34.980
- HIGH STYLE HOME SRL
- Revenue
- 6.8M
- Employees
- 5
- Profit
- 28.2K
- Rank RO
- #35.898
- HIGH-END EXPERT SRL
- Revenue
- 7M
- Employees
- 5
- Profit
- 589K
- Rank RO
- #34.811
- GOLDEN "M" PROD IMPEX SRL
- Revenue
- 7M
- Employees
- 5
- Profit
- 2M
- Rank RO
- #34.762
- DEC COMIMPEX SRL
- Revenue
- 6.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 397K
- Rank RO
- #36.143
- EUROBOX TECHNOLOGIES S.R.L.
- Revenue
- 6.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 995K
- Rank RO
- #36.320
- DAVILO DISTRIBUTION SRL
- Revenue
- 6.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 228K
- Rank RO
- #36.359
- CELSIO TECH SRL
- Revenue
- 6.6M
- Employees
- 5
- Profit
- -257K
- Rank RO
- #36.485
- FARMATRADE IMPORT EXPORT S.R.L.
- Revenue
- 7.1M
- Employees
- 5
- Profit
- 295K
- Rank RO
- #34.362
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SFA ROMANIA S.R.L.(current) | 6.8M | 5 | 940K | #35.410 |
| YASMIN COMERCIAL S.R.L. | 6.9M | 5 | -10.6K | #35.178 |
| AVIROM GLASS TRADING COMPANY S.R.L. | 7M | 5 | 300K | #34.980 |
| HIGH STYLE HOME SRL | 6.8M | 5 | 28.2K | #35.898 |
| HIGH-END EXPERT SRL | 7M | 5 | 589K | #34.811 |
| GOLDEN "M" PROD IMPEX SRL | 7M | 5 | 2M | #34.762 |
| DEC COMIMPEX SRL | 6.7M | 5 | 397K | #36.143 |
| EUROBOX TECHNOLOGIES S.R.L. | 6.7M | 5 | 995K | #36.320 |
| DAVILO DISTRIBUTION SRL | 6.7M | 5 | 228K | #36.359 |
| CELSIO TECH SRL | 6.6M | 5 | -257K | #36.485 |
| FARMATRADE IMPORT EXPORT S.R.L. | 7.1M | 5 | 295K | #34.362 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SFA ROMANIA S.R.L.(you) | YASMIN COMERCIAL S.R.L. | AVIROM GLASS TRADING COMPANY S.R.L. | HIGH STYLE HOME SRL | HIGH-END EXPERT SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 6.8M | 6.9M | 7M | 6.8M | 7M |
| Profit | 940K | -10.6K | 300K | 28.2K | 589K |
| Margin | 13,6% | -0,2% | 4,3% | 0,4% | 8,4% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SFA ROMANIA S.R.L.”.