SEVA EVENTS S.R.L.
Revenue
4.2M
2024
Profit
-350K
2024
Employees
20
2024
Margin
-8,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SEVA EVENTS S.R.L. este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în VALCEA, având o cifră de afaceri de 4.2M lei (date 2024). În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #1.487 la cifra de afaceri, #30.279 la profit, #1.132 la număr angajați din 30.688 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SEVA EVENTS S.R.L. este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în VALCEA, având o cifră de afaceri de 4.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -8.2%).
- Poziție în industrie
- În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #1.487 la cifra de afaceri, #30.279 la profit, #1.132 la număr angajați din 30.688 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alimentație și servicii (CAEN 56) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 6.6%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 3.8× față de media industriei
Compania este -1.2× față de media industriei
Compania este 4.7× față de media industriei
Industry intelligence
Alimentație și servicii (CAEN 56) — 2024
Industry size
34.2B
RON revenue
Total companies
30.688
Total employees
131.741
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| STEJARUL DIN VALE S.R.L. | 3.9M | 20 | Alimentație și servicii |
| JOI SRL | 4.3M | 20 | Alimentație și servicii |
| LA BELLA VERONA SRL | 4.3M | 20 | Alimentație și servicii |
| VIFLOREX COM SRL | 4.3M | 20 | Alimentație și servicii |
| ADRISERV SRL | 4.2M | 20 | Alimentație și servicii |
| SNACK BAR DERBY S.R.L. | 4.3M | 20 | Alimentație și servicii |
| COR-ADYANA SRL | 4.4M | 20 | Alimentație și servicii |
| FLORINA COM SRL | 4.2M | 20 | Alimentație și servicii |
| ROMINTUR SRL | 4.4M | 20 | Alimentație și servicii |
| PUB CULTURE SRL | 4.1M | 20 | Alimentație și servicii |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ VALCEA
Industrie (CAEN 56)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -8.2%
- CA / angajat
- 214K
- Scor risc (0–100)
- 54
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4.2M
- Profit net
- -350K
- Angajați
- 20
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.2M | -350K | 20 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SEVA EVENTS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SEVA EVENTS S.R.L.(current)
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 20
- Profit
- -350K
- Rank RO
- #52.226
- STEJARUL DIN VALE S.R.L.
- Revenue
- 3.9M
- Employees
- 20
- Profit
- -69.7K
- Rank RO
- #56.306
- JOI SRL
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 20
- Profit
- 309K
- Rank RO
- #52.073
- LA BELLA VERONA SRL
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 20
- Profit
- 468K
- Rank RO
- #52.044
- VIFLOREX COM SRL
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 20
- Profit
- 826K
- Rank RO
- #51.789
- ADRISERV SRL
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 20
- Profit
- 120K
- Rank RO
- #52.738
- SNACK BAR DERBY S.R.L.
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 20
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #51.740
- COR-ADYANA SRL
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 20
- Profit
- 118K
- Rank RO
- #51.388
- FLORINA COM SRL
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 20
- Profit
- 28.3K
- Rank RO
- #53.504
- ROMINTUR SRL
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 20
- Profit
- 283K
- Rank RO
- #50.969
- PUB CULTURE SRL
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 20
- Profit
- -352K
- Rank RO
- #53.556
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SEVA EVENTS S.R.L.(current) | 4.2M | 20 | -350K | #52.226 |
| STEJARUL DIN VALE S.R.L. | 3.9M | 20 | -69.7K | #56.306 |
| JOI SRL | 4.3M | 20 | 309K | #52.073 |
| LA BELLA VERONA SRL | 4.3M | 20 | 468K | #52.044 |
| VIFLOREX COM SRL | 4.3M | 20 | 826K | #51.789 |
| ADRISERV SRL | 4.2M | 20 | 120K | #52.738 |
| SNACK BAR DERBY S.R.L. | 4.3M | 20 | 1.2M | #51.740 |
| COR-ADYANA SRL | 4.4M | 20 | 118K | #51.388 |
| FLORINA COM SRL | 4.2M | 20 | 28.3K | #53.504 |
| ROMINTUR SRL | 4.4M | 20 | 283K | #50.969 |
| PUB CULTURE SRL | 4.1M | 20 | -352K | #53.556 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SEVA EVENTS S.R.L.(you) | STEJARUL DIN VALE S.R.L. | JOI SRL | LA BELLA VERONA SRL | VIFLOREX COM SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4.2M | 3.9M | 4.3M | 4.3M | 4.3M |
| Profit | -350K | -69.7K | 309K | 468K | 826K |
| Margin | -8,2% | -1,8% | 7,2% | 10,9% | 19,1% |
| Employees | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SEVA EVENTS S.R.L.”.