SERVONEC SRL
Revenue
343K
2024
Profit
2.4K
2024
Employees
2
2024
Margin
0,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SERVONEC SRL este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 343K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #9.748 la cifra de afaceri, #14.229 la profit, #6.612 la număr angajați din 31.269 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SERVONEC SRL este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 343K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #9.748 la cifra de afaceri, #14.229 la profit, #6.612 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GREEN TIMBER INVEST S.R.L. | 415K | 2 | Comerț en-gros |
| TIMI�CRISTIMAR S.R.L. | 418K | 2 | Comerț en-gros |
| HSM AUTOMARKET S.R.L. | 419K | 2 | Comerț en-gros |
| AUTO CONFORT S.R.L. | 397K | 2 | Comerț en-gros |
| JIANU AUTO S.R.L. | 428K | 2 | Comerț en-gros |
| RAMVIC SERVICE S.R.L. | 395K | 2 | Comerț en-gros |
| T&T MOTORS SERVICES S.R.L. | 429K | 2 | Comerț en-gros |
| GARAJUL LUI GABI S.R.L. | 444K | 2 | Comerț en-gros |
| FASJO FAMILY INTERNA�IONAL S.R.L. | 446K | 2 | Comerț en-gros |
| BELGOSOR S.R.L. | 448K | 2 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SUCEAVA
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.6%
- CA / angajat
- 206K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 28%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 343K
- Profit net
- 2.4K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 343K | 2.4K | 2 |
Explore
Industry (CAEN 45)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SERVONEC SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SERVONEC SRL(current)
- Revenue
- 343K
- Employees
- 2
- Profit
- 2.4K
- Rank RO
- #254.365
- GREEN TIMBER INVEST S.R.L.
- Revenue
- 415K
- Employees
- 2
- Profit
- -82.6K
- Rank RO
- #253.091
- TIMI�CRISTIMAR S.R.L.
- Revenue
- 418K
- Employees
- 2
- Profit
- 471 lei
- Rank RO
- #252.272
- HSM AUTOMARKET S.R.L.
- Revenue
- 419K
- Employees
- 2
- Profit
- 26.9K
- Rank RO
- #251.909
- AUTO CONFORT S.R.L.
- Revenue
- 397K
- Employees
- 2
- Profit
- 6.8K
- Rank RO
- #258.921
- JIANU AUTO S.R.L.
- Revenue
- 428K
- Employees
- 2
- Profit
- 1.8K
- Rank RO
- #249.019
- RAMVIC SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 395K
- Employees
- 2
- Profit
- 8.3K
- Rank RO
- #259.644
- T&T MOTORS SERVICES S.R.L.
- Revenue
- 429K
- Employees
- 2
- Profit
- 65.9K
- Rank RO
- #248.703
- GARAJUL LUI GABI S.R.L.
- Revenue
- 444K
- Employees
- 2
- Profit
- -17.7K
- Rank RO
- #244.334
- FASJO FAMILY INTERNA�IONAL S.R.L.
- Revenue
- 446K
- Employees
- 2
- Profit
- -150K
- Rank RO
- #243.523
- BELGOSOR S.R.L.
- Revenue
- 448K
- Employees
- 2
- Profit
- -21.8K
- Rank RO
- #242.951
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SERVONEC SRL(current) | 343K | 2 | 2.4K | #254.365 |
| GREEN TIMBER INVEST S.R.L. | 415K | 2 | -82.6K | #253.091 |
| TIMI�CRISTIMAR S.R.L. | 418K | 2 | 471 lei | #252.272 |
| HSM AUTOMARKET S.R.L. | 419K | 2 | 26.9K | #251.909 |
| AUTO CONFORT S.R.L. | 397K | 2 | 6.8K | #258.921 |
| JIANU AUTO S.R.L. | 428K | 2 | 1.8K | #249.019 |
| RAMVIC SERVICE S.R.L. | 395K | 2 | 8.3K | #259.644 |
| T&T MOTORS SERVICES S.R.L. | 429K | 2 | 65.9K | #248.703 |
| GARAJUL LUI GABI S.R.L. | 444K | 2 | -17.7K | #244.334 |
| FASJO FAMILY INTERNA�IONAL S.R.L. | 446K | 2 | -150K | #243.523 |
| BELGOSOR S.R.L. | 448K | 2 | -21.8K | #242.951 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SERVONEC SRL(you) | GREEN TIMBER INVEST S.R.L. | TIMI�CRISTIMAR S.R.L. | HSM AUTOMARKET S.R.L. | AUTO CONFORT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 343K | 415K | 418K | 419K | 397K |
| Profit | 2.4K | -82.6K | 471 lei | 26.9K | 6.8K |
| Margin | 0,6% | -19,9% | 0,1% | 6,4% | 1,7% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SERVONEC SRL”.