SERVELECT SRL
Revenue
27.6M
2024
Profit
6.1M
2024
Employees
53
2024
Margin
20,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SERVELECT SRL este o companie de mărime medie din sectorul Activități profesionale, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 27.6M lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #120 la cifra de afaceri, #70 la profit, #126 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 20.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SERVELECT SRL este o companie de mărime medie din sectorul Activități profesionale, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 27.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 20.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #120 la cifra de afaceri, #70 la profit, #126 la număr angajați din 28.608 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1M lei
- Marjă medie
- 16.2%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 26.8× față de media industriei
Compania este 1.2× față de media industriei
Compania este 19.3× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 71) — 2024
Industry size
29.5B
RON revenue
Total companies
28.608
Total employees
78.684
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ROV HEIZ CONSULT SRL | 29.7M | 49 | Activități profesionale |
| EBERSPAECHER CONTROLS RO S.R.L. | 22.6M | 53 | Activități profesionale |
| POPP & ASOCIATII SRL | 30M | 60 | Activități profesionale |
| GEOLOGIC SITE SRL | 31.4M | 47 | Activități profesionale |
| ROCONSULT TECH SRL | 35M | 49 | Activități profesionale |
| TEHNICA DE AUTOMATIZARE - SIBIU SRL | 35.6M | 59 | Activități profesionale |
| ILF CONSULTING ENGINEERS ROMANIA S.R.L. | 31.2M | 69 | Activități profesionale |
| K-BOX CONSTRUCTION DESIGN SRL | 26.3M | 61 | Activități profesionale |
| TADECO CONSULTING S.R.L. | 30.2M | 39 | Activități profesionale |
| CONSIS PROIECT SRL | 23.5M | 56 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CLUJ
Industrie (CAEN 71)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 20.2%
- CA / angajat
- 572K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 27.6M
- Profit net
- 6.1M
- Angajați
- 53
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 27.6M | 6.1M | 53 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SERVELECT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SERVELECT SRL(current)
- Revenue
- 27.6M
- Employees
- 53
- Profit
- 6.1M
- Rank RO
- #10.023
- ROV HEIZ CONSULT SRL
- Revenue
- 29.7M
- Employees
- 49
- Profit
- 3.1M
- Rank RO
- #10.197
- EBERSPAECHER CONTROLS RO S.R.L.
- Revenue
- 22.6M
- Employees
- 53
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #12.916
- POPP & ASOCIATII SRL
- Revenue
- 30M
- Employees
- 60
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #10.098
- GEOLOGIC SITE SRL
- Revenue
- 31.4M
- Employees
- 47
- Profit
- 12.1M
- Rank RO
- #9.705
- ROCONSULT TECH SRL
- Revenue
- 35M
- Employees
- 49
- Profit
- 10.1M
- Rank RO
- #8.790
- TEHNICA DE AUTOMATIZARE - SIBIU SRL
- Revenue
- 35.6M
- Employees
- 59
- Profit
- 3.2M
- Rank RO
- #8.651
- ILF CONSULTING ENGINEERS ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 31.2M
- Employees
- 69
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #9.778
- K-BOX CONSTRUCTION DESIGN SRL
- Revenue
- 26.3M
- Employees
- 61
- Profit
- 321K
- Rank RO
- #11.357
- TADECO CONSULTING S.R.L.
- Revenue
- 30.2M
- Employees
- 39
- Profit
- 4.1M
- Rank RO
- #10.065
- CONSIS PROIECT SRL
- Revenue
- 23.5M
- Employees
- 56
- Profit
- 6.3M
- Rank RO
- #12.521
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SERVELECT SRL(current) | 27.6M | 53 | 6.1M | #10.023 |
| ROV HEIZ CONSULT SRL | 29.7M | 49 | 3.1M | #10.197 |
| EBERSPAECHER CONTROLS RO S.R.L. | 22.6M | 53 | 1.6M | #12.916 |
| POPP & ASOCIATII SRL | 30M | 60 | 1.6M | #10.098 |
| GEOLOGIC SITE SRL | 31.4M | 47 | 12.1M | #9.705 |
| ROCONSULT TECH SRL | 35M | 49 | 10.1M | #8.790 |
| TEHNICA DE AUTOMATIZARE - SIBIU SRL | 35.6M | 59 | 3.2M | #8.651 |
| ILF CONSULTING ENGINEERS ROMANIA S.R.L. | 31.2M | 69 | 1.7M | #9.778 |
| K-BOX CONSTRUCTION DESIGN SRL | 26.3M | 61 | 321K | #11.357 |
| TADECO CONSULTING S.R.L. | 30.2M | 39 | 4.1M | #10.065 |
| CONSIS PROIECT SRL | 23.5M | 56 | 6.3M | #12.521 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SERVELECT SRL(you) | ROV HEIZ CONSULT SRL | EBERSPAECHER CONTROLS RO S.R.L. | POPP & ASOCIATII SRL | GEOLOGIC SITE SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 27.6M | 29.7M | 22.6M | 30M | 31.4M |
| Profit | 6.1M | 3.1M | 1.6M | 1.6M | 12.1M |
| Margin | 20,2% | 10,6% | 7,2% | 5,3% | 38,4% |
| Employees | 53 | 49 | 53 | 60 | 47 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SERVELECT SRL”.