SERITEX S.R.L.
Revenue
286K
2024
Profit
-242K
2024
Employees
5
2024
Margin
-37,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SERITEX S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare produse textile, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 286K lei (date 2024). În industria de Fabricare produse textile (România), compania este #508 la cifra de afaceri, #1.994 la profit, #367 la număr angajați din 2.066 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SERITEX S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare produse textile, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 286K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -37.7%).
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse textile (România), compania este #508 la cifra de afaceri, #1.994 la profit, #367 la număr angajați din 2.066 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse textile (CAEN 13) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.5M lei
- Marjă medie
- 0.3%
- Angajați medie
- 11
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este -147.7× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse textile (CAEN 13) — 2024
Industry size
9.2B
RON revenue
Total companies
2.066
Total employees
22.902
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GENATEX S.R.L. | 628K | 5 | Fabricare produse textile |
| CORTEX PRODCOM S.R.L. | 606K | 5 | Fabricare produse textile |
| KOTYS DESIGN & EVENTS S.R.L. | 573K | 5 | Fabricare produse textile |
| FALTIN SA | 571K | 5 | Fabricare produse textile |
| CARSEAT DESIGN SRL | 737K | 5 | Fabricare produse textile |
| GOBLEN SET SRL | 553K | 5 | Fabricare produse textile |
| SOLAR TECHNOLOGY & DESIGN S.R.L. | 750K | 5 | Fabricare produse textile |
| ELITEX SRL | 753K | 5 | Fabricare produse textile |
| DECORATIVA SA | 771K | 5 | Fabricare produse textile |
| EXELBI ROHIAN SRL | 794K | 5 | Fabricare produse textile |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 13)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -37.7%
- CA / angajat
- 129K
- Scor risc (0–100)
- 69
- Percentil piață (CA)
- Top 22%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 286K
- Profit net
- -242K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 286K | -242K | 5 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SERITEX S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SERITEX S.R.L.(current)
- Revenue
- 286K
- Employees
- 5
- Profit
- -242K
- Rank RO
- #198.913
- GENATEX S.R.L.
- Revenue
- 628K
- Employees
- 5
- Profit
- 213K
- Rank RO
- #201.675
- CORTEX PRODCOM S.R.L.
- Revenue
- 606K
- Employees
- 5
- Profit
- 21.2K
- Rank RO
- #205.770
- KOTYS DESIGN & EVENTS S.R.L.
- Revenue
- 573K
- Employees
- 5
- Profit
- -62K
- Rank RO
- #212.465
- FALTIN SA
- Revenue
- 571K
- Employees
- 5
- Profit
- 2.1K
- Rank RO
- #212.792
- CARSEAT DESIGN SRL
- Revenue
- 737K
- Employees
- 5
- Profit
- 49.5K
- Rank RO
- #183.881
- GOBLEN SET SRL
- Revenue
- 553K
- Employees
- 5
- Profit
- -35.4K
- Rank RO
- #216.822
- SOLAR TECHNOLOGY & DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 750K
- Employees
- 5
- Profit
- -151K
- Rank RO
- #181.965
- ELITEX SRL
- Revenue
- 753K
- Employees
- 5
- Profit
- 51K
- Rank RO
- #181.544
- DECORATIVA SA
- Revenue
- 771K
- Employees
- 5
- Profit
- 11.4K
- Rank RO
- #178.941
- EXELBI ROHIAN SRL
- Revenue
- 794K
- Employees
- 5
- Profit
- 289K
- Rank RO
- #175.949
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SERITEX S.R.L.(current) | 286K | 5 | -242K | #198.913 |
| GENATEX S.R.L. | 628K | 5 | 213K | #201.675 |
| CORTEX PRODCOM S.R.L. | 606K | 5 | 21.2K | #205.770 |
| KOTYS DESIGN & EVENTS S.R.L. | 573K | 5 | -62K | #212.465 |
| FALTIN SA | 571K | 5 | 2.1K | #212.792 |
| CARSEAT DESIGN SRL | 737K | 5 | 49.5K | #183.881 |
| GOBLEN SET SRL | 553K | 5 | -35.4K | #216.822 |
| SOLAR TECHNOLOGY & DESIGN S.R.L. | 750K | 5 | -151K | #181.965 |
| ELITEX SRL | 753K | 5 | 51K | #181.544 |
| DECORATIVA SA | 771K | 5 | 11.4K | #178.941 |
| EXELBI ROHIAN SRL | 794K | 5 | 289K | #175.949 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SERITEX S.R.L.(you) | GENATEX S.R.L. | CORTEX PRODCOM S.R.L. | KOTYS DESIGN & EVENTS S.R.L. | FALTIN SA |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 286K | 628K | 606K | 573K | 571K |
| Profit | -242K | 213K | 21.2K | -62K | 2.1K |
| Margin | -37,7% | 33,9% | 3,5% | -10,8% | 0,4% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SERITEX S.R.L.”.