SERGIUSOR CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
181K
2024
Profit
-12.6K
2024
Employees
3
2024
Margin
-6,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SERGIUSOR CONSTRUCT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 181K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #25.721 la cifra de afaceri, #42.548 la profit, #10.996 la număr angajați din 56.726 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SERGIUSOR CONSTRUCT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 181K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -6.9%).
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #25.721 la cifra de afaceri, #42.548 la profit, #10.996 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este -0.7× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ADAN SARKOZI S.R.L. | 180K | 3 | Construcții |
| CADASTRU ORADEA SRL | 179K | 3 | Construcții |
| ALEGRA INTENSE S.R.L. | 175K | 3 | Construcții |
| MARALEXA SOGOOD SRL | 173K | 3 | Construcții |
| PLANIC CONSTRUCT S.R.L. | 194K | 3 | Construcții |
| STAN MITRU CONSTRUCT S.R.L. | 173K | 3 | Construcții |
| MARBLE & GRANITE MGM S.R.L. | 173K | 3 | Construcții |
| EMINO S.R.L. | 194K | 3 | Construcții |
| ASPERA INVESTMENT SRL | 172K | 3 | Construcții |
| AMAL TRANS SRL | 194K | 3 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BIHOR
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -6.9%
- CA / angajat
- 60.9K
- Scor risc (0–100)
- 53
- Percentil piață (CA)
- Top 45%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 181K
- Profit net
- -12.6K
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 181K | -12.6K | 3 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SERGIUSOR CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SERGIUSOR CONSTRUCT S.R.L.(current)
- Revenue
- 181K
- Employees
- 3
- Profit
- -12.6K
- Rank RO
- #402.250
- ADAN SARKOZI S.R.L.
- Revenue
- 180K
- Employees
- 3
- Profit
- 3.6K
- Rank RO
- #404.794
- CADASTRU ORADEA SRL
- Revenue
- 179K
- Employees
- 3
- Profit
- 2.6K
- Rank RO
- #405.250
- ALEGRA INTENSE S.R.L.
- Revenue
- 175K
- Employees
- 3
- Profit
- -24.1K
- Rank RO
- #409.276
- MARALEXA SOGOOD SRL
- Revenue
- 173K
- Employees
- 3
- Profit
- -608K
- Rank RO
- #410.759
- PLANIC CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 194K
- Employees
- 3
- Profit
- -85.1K
- Rank RO
- #392.762
- STAN MITRU CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 173K
- Employees
- 3
- Profit
- 266 lei
- Rank RO
- #411.549
- MARBLE & GRANITE MGM S.R.L.
- Revenue
- 173K
- Employees
- 3
- Profit
- -21.7K
- Rank RO
- #411.644
- EMINO S.R.L.
- Revenue
- 194K
- Employees
- 3
- Profit
- 2.1K
- Rank RO
- #392.265
- ASPERA INVESTMENT SRL
- Revenue
- 172K
- Employees
- 3
- Profit
- -32.5K
- Rank RO
- #412.211
- AMAL TRANS SRL
- Revenue
- 194K
- Employees
- 3
- Profit
- 56K
- Rank RO
- #391.976
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SERGIUSOR CONSTRUCT S.R.L.(current) | 181K | 3 | -12.6K | #402.250 |
| ADAN SARKOZI S.R.L. | 180K | 3 | 3.6K | #404.794 |
| CADASTRU ORADEA SRL | 179K | 3 | 2.6K | #405.250 |
| ALEGRA INTENSE S.R.L. | 175K | 3 | -24.1K | #409.276 |
| MARALEXA SOGOOD SRL | 173K | 3 | -608K | #410.759 |
| PLANIC CONSTRUCT S.R.L. | 194K | 3 | -85.1K | #392.762 |
| STAN MITRU CONSTRUCT S.R.L. | 173K | 3 | 266 lei | #411.549 |
| MARBLE & GRANITE MGM S.R.L. | 173K | 3 | -21.7K | #411.644 |
| EMINO S.R.L. | 194K | 3 | 2.1K | #392.265 |
| ASPERA INVESTMENT SRL | 172K | 3 | -32.5K | #412.211 |
| AMAL TRANS SRL | 194K | 3 | 56K | #391.976 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SERGIUSOR CONSTRUCT S.R.L.(you) | ADAN SARKOZI S.R.L. | CADASTRU ORADEA SRL | ALEGRA INTENSE S.R.L. | MARALEXA SOGOOD SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 181K | 180K | 179K | 175K | 173K |
| Profit | -12.6K | 3.6K | 2.6K | -24.1K | -608K |
| Margin | -6,9% | 2,0% | 1,5% | -13,8% | -350,5% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SERGIUSOR CONSTRUCT S.R.L.”.