SEMBRA RO S.R.L.
Revenue
54.8K
2024
Profit
-32.5K
2024
Employees
—
2024
Margin
-59,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SEMBRA RO S.R.L. este o companie micro din sectorul Cazare, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 54.8K lei (date 2024). În industria de Cazare (România), compania este #7.257 la cifra de afaceri, #10.149 la profit, #7.439 la număr angajați din 11.968 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SEMBRA RO S.R.L. este o companie micro din sectorul Cazare, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 54.8K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -59.4%).
- Poziție în industrie
- În industria de Cazare (România), compania este #7.257 la cifra de afaceri, #10.149 la profit, #7.439 la număr angajați din 11.968 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Cazare (CAEN 55) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 8.4%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este -7.1× față de media industriei
Industry intelligence
Cazare (CAEN 55) — 2024
Industry size
12.6B
RON revenue
Total companies
11.968
Total employees
45.375
Industry growth
—
YoY
Top companies
- ANA HOTELS S.R.L.230M
- SOCIETATEA COMPANIILOR HOTELIERE GRAND SRL198M
- CONTINENTAL HOTELS S.A.186M
- NEMO INVESTMENT VEHICLE S.A.178M
- SOCIETATEA DE TRATAMENT BALNEAR �I RECUPERARE A CAPACIT��II DE MUNC� "T.B.R.C.M." S.A.171M
- CALIMANESTI CACIULATA SA113M
- PHOENICIA EXPRESS S.R.L.94.6M
- M.W.IMPORT EXPORT SRL89.1M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| NERON S.R.L. | 55.1K | 1 | Cazare |
| TDA TURISM RURAL SRL | 54.3K | 1 | Cazare |
| CASA MELISA S.R.L. | 55.7K | 1 | Cazare |
| VILA TADI S.R.L. | 53.7K | 1 | Cazare |
| COSMAL S.R.L. | 56.1K | 1 | Cazare |
| AMI RESIDENCE HERMANNSTADT S.R.L. | 51.7K | 1 | Cazare |
| ANN� DRAG� S.R.L. | 51.7K | 1 | Cazare |
| ADDA WHITE CONCEPT S.R.L. | 51.6K | 1 | Cazare |
| P�STR�VUL B�LEA SRL | 58.7K | 1 | Cazare |
| LUPSOR VISION S.R.L. | 59K | 1 | Cazare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SIBIU
Industrie (CAEN 55)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -59.4%
- Scor risc (0–100)
- 80
- Percentil piață (CA)
- Top 62%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 54.8K
- Profit net
- -32.5K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 54.8K | -32.5K | — |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SEMBRA RO S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SEMBRA RO S.R.L.(current)
- Revenue
- 54.8K
- Employees
- 0
- Profit
- -32.5K
- Rank RO
- #559.266
- NERON S.R.L.
- Revenue
- 55.1K
- Employees
- 1
- Profit
- 46.9K
- Rank RO
- #558.687
- TDA TURISM RURAL SRL
- Revenue
- 54.3K
- Employees
- 1
- Profit
- 4.9K
- Rank RO
- #560.153
- CASA MELISA S.R.L.
- Revenue
- 55.7K
- Employees
- 1
- Profit
- 29.2K
- Rank RO
- #557.659
- VILA TADI S.R.L.
- Revenue
- 53.7K
- Employees
- 1
- Profit
- -24.2K
- Rank RO
- #561.288
- COSMAL S.R.L.
- Revenue
- 56.1K
- Employees
- 1
- Profit
- -16.1K
- Rank RO
- #556.935
- AMI RESIDENCE HERMANNSTADT S.R.L.
- Revenue
- 51.7K
- Employees
- 1
- Profit
- 13.2K
- Rank RO
- #564.605
- ANN� DRAG� S.R.L.
- Revenue
- 51.7K
- Employees
- 1
- Profit
- -27.8K
- Rank RO
- #564.653
- ADDA WHITE CONCEPT S.R.L.
- Revenue
- 51.6K
- Employees
- 1
- Profit
- 1.7K
- Rank RO
- #564.732
- P�STR�VUL B�LEA SRL
- Revenue
- 58.7K
- Employees
- 1
- Profit
- 7.6K
- Rank RO
- #552.483
- LUPSOR VISION S.R.L.
- Revenue
- 59K
- Employees
- 1
- Profit
- 14.4K
- Rank RO
- #552.017
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SEMBRA RO S.R.L.(current) | 54.8K | 0 | -32.5K | #559.266 |
| NERON S.R.L. | 55.1K | 1 | 46.9K | #558.687 |
| TDA TURISM RURAL SRL | 54.3K | 1 | 4.9K | #560.153 |
| CASA MELISA S.R.L. | 55.7K | 1 | 29.2K | #557.659 |
| VILA TADI S.R.L. | 53.7K | 1 | -24.2K | #561.288 |
| COSMAL S.R.L. | 56.1K | 1 | -16.1K | #556.935 |
| AMI RESIDENCE HERMANNSTADT S.R.L. | 51.7K | 1 | 13.2K | #564.605 |
| ANN� DRAG� S.R.L. | 51.7K | 1 | -27.8K | #564.653 |
| ADDA WHITE CONCEPT S.R.L. | 51.6K | 1 | 1.7K | #564.732 |
| P�STR�VUL B�LEA SRL | 58.7K | 1 | 7.6K | #552.483 |
| LUPSOR VISION S.R.L. | 59K | 1 | 14.4K | #552.017 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SEMBRA RO S.R.L.(you) | NERON S.R.L. | TDA TURISM RURAL SRL | CASA MELISA S.R.L. | VILA TADI S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 54.8K | 55.1K | 54.3K | 55.7K | 53.7K |
| Profit | -32.5K | 46.9K | 4.9K | 29.2K | -24.2K |
| Margin | -59,4% | 85,1% | 8,9% | 52,4% | -45,1% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SEMBRA RO S.R.L.”.