Revenue

97.3K

2024

Profit

13.8K

2024

Employees

2024

Margin

13,6%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

SELL S.R.L. este o companie micro din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în GIURGIU, având o cifră de afaceri de 97.3K lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #69.151 la cifra de afaceri, #40.009 la profit, #77.997 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 13.6%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
SELL S.R.L. este o companie micro din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în GIURGIU, având o cifră de afaceri de 97.3K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 13.6%.
Poziție în industrie
În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #69.151 la cifra de afaceri, #40.009 la profit, #77.997 la număr angajați din 130.296 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#69.151 din 130.296 companii

Top 53.1%

Vezi clasamentul

După profit

#40.009 din 130.296 companii

Top 30.7%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#77.997 din 130.296 companii

Top 59.9%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
3M lei
Marjă medie
3.7%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri97.3K lei vs medie industrie 3M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit13.6% vs medie industrie 3.7%

Compania este 3.7× față de media industriei

Industry intelligence

Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024

Industry size

389B

RON revenue

Total companies

130.296

Total employees

418.868

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
LUCKYRA S.R.L.101K1Comerț cu amănuntul
ASM MULTIPREST SRL101K1Comerț cu amănuntul
ENA SAN CONSTRUCT SRL101K1Comerț cu amănuntul
DELTA NEAJLOVULUI S.R.L.101K1Comerț cu amănuntul
NICOMAD FLOREA SRL102K1Comerț cu amănuntul
AMBAR CONF SRL100K1Comerț cu amănuntul
ALI FRUIT CRIST SRL102K1Comerț cu amănuntul
ELIS FARM S.R.L.103K1Comerț cu amănuntul
INTELLIGENT HOME ELECTRIC S.R.L.98.7K1Comerț cu amănuntul
ECONOMIC ALV S.R.L.104K1Comerț cu amănuntul

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
13.6%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 54%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    97.3K
    Profit net
    13.8K
    Angajați

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la SELL S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricSELL S.R.L.(you)LUCKYRA S.R.L.ASM MULTIPREST SRLENA SAN CONSTRUCT SRLDELTA NEAJLOVULUI S.R.L.
Revenue
97.3K
101K
101K
101K
101K
Profit
13.8K
23.6K
4.4K
-21.7K
9.3K
Margin
13,6%
23,3%
4,4%
-21,5%
9,3%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “SELL S.R.L.”.