SELIS TRANSLOG SRL
Revenue
4M
2024
Profit
464K
2024
Employees
9
2024
Margin
11,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SELIS TRANSLOG SRL este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în GIURGIU, având o cifră de afaceri de 4M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #3.669 la cifra de afaceri, #2.304 la profit, #3.416 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SELIS TRANSLOG SRL este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în GIURGIU, având o cifră de afaceri de 4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #3.669 la cifra de afaceri, #2.304 la profit, #3.416 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 2.9× față de media industriei
Compania este 2.7× față de media industriei
Compania este 2.8× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| LYN SRL | 3.8M | 9 | Transport |
| ANDRE DARY BUSINESS SRL | 3.9M | 10 | Transport |
| GABFLY SPEDITION SRL | 4M | 9 | Transport |
| ADALGON TRANS S.R.L. | 4M | 9 | Transport |
| GYK SAN TRUCK S.R.L. | 4M | 9 | Transport |
| MEGA ROUTE SRL | 4M | 9 | Transport |
| C-TIN EXPRES SRL | 4M | 9 | Transport |
| KURY LOGISTICS SRL | 4M | 9 | Transport |
| EURO SPED GDG S.R.L. | 4M | 9 | Transport |
| DARROB STAR SRL | 4M | 9 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ GIURGIU
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 11.7%
- CA / angajat
- 442K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4M
- Profit net
- 464K
- Angajați
- 9
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4M | 464K | 9 |
Explore
Industry (CAEN 49)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SELIS TRANSLOG SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SELIS TRANSLOG SRL(current)
- Revenue
- 4M
- Employees
- 9
- Profit
- 464K
- Rank RO
- #55.372
- LYN SRL
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 9
- Profit
- 243K
- Rank RO
- #57.192
- ANDRE DARY BUSINESS SRL
- Revenue
- 3.9M
- Employees
- 10
- Profit
- -72.6K
- Rank RO
- #56.023
- GABFLY SPEDITION SRL
- Revenue
- 4M
- Employees
- 9
- Profit
- 404K
- Rank RO
- #55.387
- ADALGON TRANS S.R.L.
- Revenue
- 4M
- Employees
- 9
- Profit
- 29.5K
- Rank RO
- #55.406
- GYK SAN TRUCK S.R.L.
- Revenue
- 4M
- Employees
- 9
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #55.259
- MEGA ROUTE SRL
- Revenue
- 4M
- Employees
- 9
- Profit
- -157K
- Rank RO
- #55.247
- C-TIN EXPRES SRL
- Revenue
- 4M
- Employees
- 9
- Profit
- 24.8K
- Rank RO
- #55.155
- KURY LOGISTICS SRL
- Revenue
- 4M
- Employees
- 9
- Profit
- -182K
- Rank RO
- #55.105
- EURO SPED GDG S.R.L.
- Revenue
- 4M
- Employees
- 9
- Profit
- -46.3K
- Rank RO
- #54.892
- DARROB STAR SRL
- Revenue
- 4M
- Employees
- 9
- Profit
- -37.5K
- Rank RO
- #54.799
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SELIS TRANSLOG SRL(current) | 4M | 9 | 464K | #55.372 |
| LYN SRL | 3.8M | 9 | 243K | #57.192 |
| ANDRE DARY BUSINESS SRL | 3.9M | 10 | -72.6K | #56.023 |
| GABFLY SPEDITION SRL | 4M | 9 | 404K | #55.387 |
| ADALGON TRANS S.R.L. | 4M | 9 | 29.5K | #55.406 |
| GYK SAN TRUCK S.R.L. | 4M | 9 | 1.3M | #55.259 |
| MEGA ROUTE SRL | 4M | 9 | -157K | #55.247 |
| C-TIN EXPRES SRL | 4M | 9 | 24.8K | #55.155 |
| KURY LOGISTICS SRL | 4M | 9 | -182K | #55.105 |
| EURO SPED GDG S.R.L. | 4M | 9 | -46.3K | #54.892 |
| DARROB STAR SRL | 4M | 9 | -37.5K | #54.799 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SELIS TRANSLOG SRL(you) | LYN SRL | ANDRE DARY BUSINESS SRL | GABFLY SPEDITION SRL | ADALGON TRANS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4M | 3.8M | 3.9M | 4M | 4M |
| Profit | 464K | 243K | -72.6K | 404K | 29.5K |
| Margin | 11,7% | 6,4% | -1,9% | 10,2% | 0,7% |
| Employees | 9 | 9 | 10 | 9 | 9 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SELIS TRANSLOG SRL”.