SELENA ROMANIA SRL
Revenue
36M
2024
Profit
-1M
2024
Employees
32
2024
Margin
-2,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SELENA ROMANIA SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 36M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #2.081 la cifra de afaceri, #62.563 la profit, #1.433 la număr angajați din 63.035 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SELENA ROMANIA SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 36M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -2.8%).
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #2.081 la cifra de afaceri, #62.563 la profit, #1.433 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 4.5× față de media industriei
Compania este -0.7× față de media industriei
Compania este 6.4× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| INTERPET SALES & DISTRIBUTION S.R.L. | 34.4M | 31 | Comerț en-gros |
| LUMY TOOLS TRANS SUCEAVA FILIALA OTOPENI SRL | 35.2M | 34 | Comerț en-gros |
| DECORIO PLUS SRL | 40.7M | 32 | Comerț en-gros |
| DUMI - SERV SRL | 39.7M | 30 | Comerț en-gros |
| BIOVET DISTRIBUTION S.R.L. | 35.4M | 37 | Comerț en-gros |
| ETEM SYSTEMS SRL | 37.3M | 28 | Comerț en-gros |
| DNO SPEED LOGISTICS SRL | 36.1M | 33 | Comerț en-gros |
| ANDREEA STAR GRUP SRL | 33.6M | 29 | Comerț en-gros |
| PROGOPO IMPEX SRL | 36M | 31 | Comerț en-gros |
| SERPICO TRADING SRL | 38.8M | 29 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -2.8%
- CA / angajat
- 1.1M
- Scor risc (0–100)
- 51
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 36M
- Profit net
- -1M
- Angajați
- 32
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 36M | -1M | 32 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SELENA ROMANIA SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SELENA ROMANIA SRL(current)
- Revenue
- 36M
- Employees
- 32
- Profit
- -1M
- Rank RO
- #8.558
- INTERPET SALES & DISTRIBUTION S.R.L.
- Revenue
- 34.4M
- Employees
- 31
- Profit
- 2.4M
- Rank RO
- #8.955
- LUMY TOOLS TRANS SUCEAVA FILIALA OTOPENI SRL
- Revenue
- 35.2M
- Employees
- 34
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #8.763
- DECORIO PLUS SRL
- Revenue
- 40.7M
- Employees
- 32
- Profit
- 2.9M
- Rank RO
- #7.646
- DUMI - SERV SRL
- Revenue
- 39.7M
- Employees
- 30
- Profit
- -997K
- Rank RO
- #7.839
- BIOVET DISTRIBUTION S.R.L.
- Revenue
- 35.4M
- Employees
- 37
- Profit
- -483K
- Rank RO
- #8.714
- ETEM SYSTEMS SRL
- Revenue
- 37.3M
- Employees
- 28
- Profit
- 66.3K
- Rank RO
- #8.293
- DNO SPEED LOGISTICS SRL
- Revenue
- 36.1M
- Employees
- 33
- Profit
- 1.9M
- Rank RO
- #8.560
- ANDREEA STAR GRUP SRL
- Revenue
- 33.6M
- Employees
- 29
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #9.145
- PROGOPO IMPEX SRL
- Revenue
- 36M
- Employees
- 31
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #8.571
- SERPICO TRADING SRL
- Revenue
- 38.8M
- Employees
- 29
- Profit
- 2.8M
- Rank RO
- #8.006
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SELENA ROMANIA SRL(current) | 36M | 32 | -1M | #8.558 |
| INTERPET SALES & DISTRIBUTION S.R.L. | 34.4M | 31 | 2.4M | #8.955 |
| LUMY TOOLS TRANS SUCEAVA FILIALA OTOPENI SRL | 35.2M | 34 | 1.2M | #8.763 |
| DECORIO PLUS SRL | 40.7M | 32 | 2.9M | #7.646 |
| DUMI - SERV SRL | 39.7M | 30 | -997K | #7.839 |
| BIOVET DISTRIBUTION S.R.L. | 35.4M | 37 | -483K | #8.714 |
| ETEM SYSTEMS SRL | 37.3M | 28 | 66.3K | #8.293 |
| DNO SPEED LOGISTICS SRL | 36.1M | 33 | 1.9M | #8.560 |
| ANDREEA STAR GRUP SRL | 33.6M | 29 | 1.3M | #9.145 |
| PROGOPO IMPEX SRL | 36M | 31 | 1.7M | #8.571 |
| SERPICO TRADING SRL | 38.8M | 29 | 2.8M | #8.006 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SELENA ROMANIA SRL(you) | INTERPET SALES & DISTRIBUTION S.R.L. | LUMY TOOLS TRANS SUCEAVA FILIALA OTOPENI SRL | DECORIO PLUS SRL | DUMI - SERV SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 36M | 34.4M | 35.2M | 40.7M | 39.7M |
| Profit | -1M | 2.4M | 1.2M | 2.9M | -997K |
| Margin | -2,8% | 6,9% | 3,4% | 7,2% | -2,5% |
| Employees | 32 | 31 | 34 | 32 | 30 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SELENA ROMANIA SRL”.