SELECT MARKETING SRL
Revenue
377K
2024
Profit
189K
2024
Employees
0
2024
Margin
49,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SELECT MARKETING SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 377K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #18.632 la cifra de afaceri, #9.736 la profit, #36.144 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 49.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SELECT MARKETING SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 377K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 49.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #18.632 la cifra de afaceri, #9.736 la profit, #36.144 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 5.1× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| EMAAR CEL S.R.L. | 379K | 1 | Construcții |
| NEST REAL ESTATE DEVELOPMENT S.R.L. | 380K | 1 | Construcții |
| UKR - PRAT TRADE S.R.L. | 376K | 1 | Construcții |
| EUROMIL PRESTSERV S.R.L. | 376K | 1 | Construcții |
| EURO CONSTRUCT PKY S.R.L. | 375K | 1 | Construcții |
| ARB AUTOMOBILE S.R.L. | 375K | 1 | Construcții |
| WSZ CONCEPT CONSTRUCT S.R.L. | 384K | 1 | Construcții |
| STG TOP INVEST SRL | 384K | 1 | Construcții |
| TORINO SOLARIS S.R.L. | 386K | 1 | Construcții |
| COSMO IMOBILIARE S.R.L. | 371K | 1 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 49.8%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 29%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 377K
- Profit net
- 189K
- Angajați
- 0
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 377K | 189K | 0 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SELECT MARKETING SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SELECT MARKETING SRL(current)
- Revenue
- 377K
- Employees
- 0
- Profit
- 189K
- Rank RO
- #265.165
- EMAAR CEL S.R.L.
- Revenue
- 379K
- Employees
- 1
- Profit
- -50.6K
- Rank RO
- #265.039
- NEST REAL ESTATE DEVELOPMENT S.R.L.
- Revenue
- 380K
- Employees
- 1
- Profit
- 123K
- Rank RO
- #264.813
- UKR - PRAT TRADE S.R.L.
- Revenue
- 376K
- Employees
- 1
- Profit
- -6.2K
- Rank RO
- #266.060
- EUROMIL PRESTSERV S.R.L.
- Revenue
- 376K
- Employees
- 1
- Profit
- -410K
- Rank RO
- #266.170
- EURO CONSTRUCT PKY S.R.L.
- Revenue
- 375K
- Employees
- 1
- Profit
- 80K
- Rank RO
- #266.362
- ARB AUTOMOBILE S.R.L.
- Revenue
- 375K
- Employees
- 1
- Profit
- -63.4K
- Rank RO
- #266.673
- WSZ CONCEPT CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 384K
- Employees
- 1
- Profit
- 13.7K
- Rank RO
- #263.515
- STG TOP INVEST SRL
- Revenue
- 384K
- Employees
- 1
- Profit
- 48.5K
- Rank RO
- #263.349
- TORINO SOLARIS S.R.L.
- Revenue
- 386K
- Employees
- 1
- Profit
- 324K
- Rank RO
- #262.857
- COSMO IMOBILIARE S.R.L.
- Revenue
- 371K
- Employees
- 1
- Profit
- 205K
- Rank RO
- #268.159
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SELECT MARKETING SRL(current) | 377K | 0 | 189K | #265.165 |
| EMAAR CEL S.R.L. | 379K | 1 | -50.6K | #265.039 |
| NEST REAL ESTATE DEVELOPMENT S.R.L. | 380K | 1 | 123K | #264.813 |
| UKR - PRAT TRADE S.R.L. | 376K | 1 | -6.2K | #266.060 |
| EUROMIL PRESTSERV S.R.L. | 376K | 1 | -410K | #266.170 |
| EURO CONSTRUCT PKY S.R.L. | 375K | 1 | 80K | #266.362 |
| ARB AUTOMOBILE S.R.L. | 375K | 1 | -63.4K | #266.673 |
| WSZ CONCEPT CONSTRUCT S.R.L. | 384K | 1 | 13.7K | #263.515 |
| STG TOP INVEST SRL | 384K | 1 | 48.5K | #263.349 |
| TORINO SOLARIS S.R.L. | 386K | 1 | 324K | #262.857 |
| COSMO IMOBILIARE S.R.L. | 371K | 1 | 205K | #268.159 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SELECT MARKETING SRL(you) | EMAAR CEL S.R.L. | NEST REAL ESTATE DEVELOPMENT S.R.L. | UKR - PRAT TRADE S.R.L. | EUROMIL PRESTSERV S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 377K | 379K | 380K | 376K | 376K |
| Profit | 189K | -50.6K | 123K | -6.2K | -410K |
| Margin | 49,8% | -13,3% | 32,5% | -1,7% | -109,1% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SELECT MARKETING SRL”.