Revenue

22.5M

2024

Profit

4.4M

2024

Employees

42

2024

Margin

18,8%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

SECOM CONS SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 22.5M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #390 la cifra de afaceri, #249 la profit, #334 la număr angajați din 5.424 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 18.8%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
SECOM CONS SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 22.5M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 18.8%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #390 la cifra de afaceri, #249 la profit, #334 la număr angajați din 5.424 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 42) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#390 din 5.424 companii

Top 7.2%

Vezi clasamentul

După profit

#249 din 5.424 companii

Top 4.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#334 din 5.424 companii

Top 6.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
12.4M lei
Marjă medie
7.1%
Angajați medie
15

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri22.5M lei vs medie industrie 12.4M lei

Compania este 1.8× față de media industriei

Marjă profit18.8% vs medie industrie 7.1%

Compania este 2.7× față de media industriei

Angajați42 vs medie industrie 15

Compania este 2.8× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
BERTONI CONSTRUCT S.R.L.24.2M42Construcții
D.R.B CONSTRUCT S.R.L.22.5M42Construcții
WILO TRANS SRL23.2M44Construcții
AUSTAL S.R.L.22M42Construcții
VUTAN INSTALATII SRL19.1M41Construcții
TAKTIK SISTEM SRL22.3M45Construcții
STRADE CONSCOM S.R.L.23.4M48Construcții
LUCIMAR SRL21.5M40Construcții
DITO GROUP SRL31.8M43Construcții
CARIER SRL24.6M32Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
18.8%
CA / angajat
561K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 1%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    22.5M
    Profit net
    4.4M
    Angajați
    42

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la SECOM CONS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricSECOM CONS SRL(you)BERTONI CONSTRUCT S.R.L.D.R.B CONSTRUCT S.R.L.WILO TRANS SRLAUSTAL S.R.L.
Revenue
22.5M
24.2M
22.5M
23.2M
22M
Profit
4.4M
832K
3.9M
6.8M
989K
Margin
18,8%
3,4%
17,4%
29,2%
4,5%
Employees
42
42
42
44
42
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “SECOM CONS SRL”.