SCHENGENPROD S.R.L.
Revenue
272K
2024
Profit
-39.8K
2024
Employees
3
2024
Margin
-13,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SCHENGENPROD S.R.L. este o companie micro din sectorul Alte industrii de fabricație, cu sediul în COVASNA, având o cifră de afaceri de 272K lei (date 2024). În industria de Alte industrii de fabricație (România), compania este #1.231 la cifra de afaceri, #4.285 la profit, #683 la număr angajați din 4.647 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SCHENGENPROD S.R.L. este o companie micro din sectorul Alte industrii de fabricație, cu sediul în COVASNA, având o cifră de afaceri de 272K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -13.5%).
- Poziție în industrie
- În industria de Alte industrii de fabricație (România), compania este #1.231 la cifra de afaceri, #4.285 la profit, #683 la număr angajați din 4.647 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alte industrii de fabricație (CAEN 32) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 10.7%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este -1.3× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Industry intelligence
Alte industrii de fabricație (CAEN 32) — 2024
Industry size
5B
RON revenue
Total companies
4.647
Total employees
16.937
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ATI FAM S.R.L. | 295K | 3 | Alte industrii de fabricație |
| DR�GHICI FAMILY DENTAL S.R.L. | 295K | 3 | Alte industrii de fabricație |
| IVP PREMIER TROPHY S.R.L. | 297K | 3 | Alte industrii de fabricație |
| DENTAL PERFECT J.V.S. SRL | 297K | 3 | Alte industrii de fabricație |
| TEAM FAST DENT S.R.L. | 298K | 3 | Alte industrii de fabricație |
| SIRACUZA S.R.L. | 294K | 3 | Alte industrii de fabricație |
| ALBTECH S.R.L. | 298K | 3 | Alte industrii de fabricație |
| PBS DESIGN PRODUCT SRL | 299K | 3 | Alte industrii de fabricație |
| G3 TEHLAB S.R.L. | 300K | 3 | Alte industrii de fabricație |
| JEWELERY LAB S.R.L. | 301K | 3 | Alte industrii de fabricație |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ COVASNA
Industrie (CAEN 32)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -13.5%
- CA / angajat
- 98.6K
- Scor risc (0–100)
- 57
- Percentil piață (CA)
- Top 34%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 272K
- Profit net
- -39.8K
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 272K | -39.8K | 3 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SCHENGENPROD S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SCHENGENPROD S.R.L.(current)
- Revenue
- 272K
- Employees
- 3
- Profit
- -39.8K
- Rank RO
- #306.340
- ATI FAM S.R.L.
- Revenue
- 295K
- Employees
- 3
- Profit
- -92.8K
- Rank RO
- #307.091
- DR�GHICI FAMILY DENTAL S.R.L.
- Revenue
- 295K
- Employees
- 3
- Profit
- -9.9K
- Rank RO
- #307.390
- IVP PREMIER TROPHY S.R.L.
- Revenue
- 297K
- Employees
- 3
- Profit
- -49.4K
- Rank RO
- #304.873
- DENTAL PERFECT J.V.S. SRL
- Revenue
- 297K
- Employees
- 3
- Profit
- -27.4K
- Rank RO
- #304.828
- TEAM FAST DENT S.R.L.
- Revenue
- 298K
- Employees
- 3
- Profit
- 30K
- Rank RO
- #302.526
- SIRACUZA S.R.L.
- Revenue
- 294K
- Employees
- 3
- Profit
- 864 lei
- Rank RO
- #309.629
- ALBTECH S.R.L.
- Revenue
- 298K
- Employees
- 3
- Profit
- 49.2K
- Rank RO
- #301.192
- PBS DESIGN PRODUCT SRL
- Revenue
- 299K
- Employees
- 3
- Profit
- -101K
- Rank RO
- #299.218
- G3 TEHLAB S.R.L.
- Revenue
- 300K
- Employees
- 3
- Profit
- 6.3K
- Rank RO
- #297.878
- JEWELERY LAB S.R.L.
- Revenue
- 301K
- Employees
- 3
- Profit
- 2.2K
- Rank RO
- #296.777
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SCHENGENPROD S.R.L.(current) | 272K | 3 | -39.8K | #306.340 |
| ATI FAM S.R.L. | 295K | 3 | -92.8K | #307.091 |
| DR�GHICI FAMILY DENTAL S.R.L. | 295K | 3 | -9.9K | #307.390 |
| IVP PREMIER TROPHY S.R.L. | 297K | 3 | -49.4K | #304.873 |
| DENTAL PERFECT J.V.S. SRL | 297K | 3 | -27.4K | #304.828 |
| TEAM FAST DENT S.R.L. | 298K | 3 | 30K | #302.526 |
| SIRACUZA S.R.L. | 294K | 3 | 864 lei | #309.629 |
| ALBTECH S.R.L. | 298K | 3 | 49.2K | #301.192 |
| PBS DESIGN PRODUCT SRL | 299K | 3 | -101K | #299.218 |
| G3 TEHLAB S.R.L. | 300K | 3 | 6.3K | #297.878 |
| JEWELERY LAB S.R.L. | 301K | 3 | 2.2K | #296.777 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SCHENGENPROD S.R.L.(you) | ATI FAM S.R.L. | DR�GHICI FAMILY DENTAL S.R.L. | IVP PREMIER TROPHY S.R.L. | DENTAL PERFECT J.V.S. SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 272K | 295K | 295K | 297K | 297K |
| Profit | -39.8K | -92.8K | -9.9K | -49.4K | -27.4K |
| Margin | -13,5% | -31,4% | -3,4% | -16,6% | -9,2% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SCHENGENPROD S.R.L.”.