Revenue

154K

2024

Profit

67.6K

2024

Employees

1

2024

Margin

27,8%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

SCA.MO.TER.-TRANS SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 154K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #3.069 la cifra de afaceri, #2.261 la profit, #2.706 la număr angajați din 5.424 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 27.8%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
SCA.MO.TER.-TRANS SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 154K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 27.8%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #3.069 la cifra de afaceri, #2.261 la profit, #2.706 la număr angajați din 5.424 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 42) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#3.069 din 5.424 companii

Top 56.6%

Vezi clasamentul

După profit

#2.261 din 5.424 companii

Top 41.7%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.706 din 5.424 companii

Top 49.9%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
12.4M lei
Marjă medie
7.1%
Angajați medie
15

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri154K lei vs medie industrie 12.4M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit27.8% vs medie industrie 7.1%

Compania este 3.9× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 15

Compania este 0.1× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
WT WATER SOLUTION S.R.L.242K1Construcții
ASCONA CONSULTING S.R.L.222K1Construcții
FLONTA COMPANY S.R.L.243K1Construcții
Firma (CUI 50410570)242K1Construcții
MECIS SRL242K1Construcții
Firma (CUI 50484152)244K1Construcții
ENERGY GRID DESIGN S.R.L.241K1Construcții
2BS SIGNAL SRL240K1Construcții
DIDSTONE S.R.L.245K1Construcții
BELCOT� TRAIAN SRL240K1Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
27.8%
CA / angajat
243K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 39%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    154K
    Profit net
    67.6K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la SCA.MO.TER.-TRANS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricSCA.MO.TER.-TRANS SRL(you)WT WATER SOLUTION S.R.L.ASCONA CONSULTING S.R.L.FLONTA COMPANY S.R.L.Firma (CUI 50410570)
Revenue
154K
242K
222K
243K
242K
Profit
67.6K
-24.8K
181K
78.8K
25.1K
Margin
27,8%
-10,2%
81,4%
32,4%
10,4%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “SCA.MO.TER.-TRANS SRL”.