SB VASZI FOREST S.R.L.
Revenue
725K
2024
Profit
-72.3K
2024
Employees
2
2024
Margin
-10,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SB VASZI FOREST S.R.L. este o companie mică din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 725K lei (date 2024). În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #1.819 la cifra de afaceri, #4.453 la profit, #1.863 la număr angajați din 5.091 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SB VASZI FOREST S.R.L. este o companie mică din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 725K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -10.0%).
- Poziție în industrie
- În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #1.819 la cifra de afaceri, #4.453 la profit, #1.863 la număr angajați din 5.091 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.1M lei
- Marjă medie
- 4.6%
- Angajați medie
- 7
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este -2.2× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — 2024
Industry size
10.7B
RON revenue
Total companies
5.091
Total employees
33.486
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| TANK� RAPID FOREST SRL | 721K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| HINGAN EXPLOCOM SRL | 741K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| SILVA DENSA PROIECT SRL | 770K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| PROD TIRNAVA-VARSAG SRL | 781K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| INDUSTRIAL FOREST SRL | 792K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| CSATA FORESTER S.R.L. | 822K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| ARDAV FOREST S.R.L. | 727K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| MIGHEL FORST S.R.L. | 733K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| IOCOS FOREST SRL | 717K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| ANAIND FOREST SRL | 716K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ HARGHITA
Industrie (CAEN 02)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -10.0%
- CA / angajat
- 363K
- Scor risc (0–100)
- 55
- Percentil piață (CA)
- Top 21%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 725K
- Profit net
- -72.3K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 725K | -72.3K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SB VASZI FOREST S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SB VASZI FOREST S.R.L.(current)
- Revenue
- 725K
- Employees
- 2
- Profit
- -72.3K
- Rank RO
- #185.477
- TANK� RAPID FOREST SRL
- Revenue
- 721K
- Employees
- 2
- Profit
- 143K
- Rank RO
- #186.272
- HINGAN EXPLOCOM SRL
- Revenue
- 741K
- Employees
- 2
- Profit
- 145K
- Rank RO
- #183.233
- SILVA DENSA PROIECT SRL
- Revenue
- 770K
- Employees
- 2
- Profit
- 650K
- Rank RO
- #179.097
- PROD TIRNAVA-VARSAG SRL
- Revenue
- 781K
- Employees
- 2
- Profit
- 22.1K
- Rank RO
- #177.586
- INDUSTRIAL FOREST SRL
- Revenue
- 792K
- Employees
- 2
- Profit
- 291K
- Rank RO
- #176.242
- CSATA FORESTER S.R.L.
- Revenue
- 822K
- Employees
- 2
- Profit
- 5.4K
- Rank RO
- #172.364
- ARDAV FOREST S.R.L.
- Revenue
- 727K
- Employees
- 2
- Profit
- -102K
- Rank RO
- #185.251
- MIGHEL FORST S.R.L.
- Revenue
- 733K
- Employees
- 2
- Profit
- 101K
- Rank RO
- #184.484
- IOCOS FOREST SRL
- Revenue
- 717K
- Employees
- 2
- Profit
- 17.4K
- Rank RO
- #186.774
- ANAIND FOREST SRL
- Revenue
- 716K
- Employees
- 2
- Profit
- 144K
- Rank RO
- #186.994
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SB VASZI FOREST S.R.L.(current) | 725K | 2 | -72.3K | #185.477 |
| TANK� RAPID FOREST SRL | 721K | 2 | 143K | #186.272 |
| HINGAN EXPLOCOM SRL | 741K | 2 | 145K | #183.233 |
| SILVA DENSA PROIECT SRL | 770K | 2 | 650K | #179.097 |
| PROD TIRNAVA-VARSAG SRL | 781K | 2 | 22.1K | #177.586 |
| INDUSTRIAL FOREST SRL | 792K | 2 | 291K | #176.242 |
| CSATA FORESTER S.R.L. | 822K | 2 | 5.4K | #172.364 |
| ARDAV FOREST S.R.L. | 727K | 2 | -102K | #185.251 |
| MIGHEL FORST S.R.L. | 733K | 2 | 101K | #184.484 |
| IOCOS FOREST SRL | 717K | 2 | 17.4K | #186.774 |
| ANAIND FOREST SRL | 716K | 2 | 144K | #186.994 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SB VASZI FOREST S.R.L.(you) | TANK� RAPID FOREST SRL | HINGAN EXPLOCOM SRL | SILVA DENSA PROIECT SRL | PROD TIRNAVA-VARSAG SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 725K | 721K | 741K | 770K | 781K |
| Profit | -72.3K | 143K | 145K | 650K | 22.1K |
| Margin | -10,0% | 19,9% | 19,5% | 84,4% | 2,8% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SB VASZI FOREST S.R.L.”.