SATORE S.R.L.
Revenue
3.5M
2024
Profit
-275K
2024
Employees
11
2024
Margin
-7,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SATORE S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare mobilă, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 3.5M lei (date 2024). În industria de Fabricare mobilă (România), compania este #465 la cifra de afaceri, #6.193 la profit, #542 la număr angajați din 6.351 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SATORE S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare mobilă, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 3.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -7.8%).
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare mobilă (România), compania este #465 la cifra de afaceri, #6.193 la profit, #542 la număr angajați din 6.351 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare mobilă (CAEN 31) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.2M lei
- Marjă medie
- 2.8%
- Angajați medie
- 8
Companie vs medie industrie
Compania este 1.6× față de media industriei
Compania este -2.7× față de media industriei
Compania este 1.4× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare mobilă (CAEN 31) — 2024
Industry size
14.2B
RON revenue
Total companies
6.351
Total employees
48.730
Industry growth
—
YoY
Top companies
- ARAMIS INVEST SRL2B
- AVIVA SRL577M
- ECOLOR SRL435M
- LEMET SRL251M
- ITALSOFA ROMANIA S.R.L.227M
- PGS SOFA & CO SRL215M
- PLIMOB SA213M
- TAPARO SA190M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MOBISPEED SRL | 3.6M | 11 | Fabricare mobilă |
| INVENTO ART DESIGN S.R.L. | 3.8M | 11 | Fabricare mobilă |
| LIDAR IMPEX S.R.L. | 3.3M | 11 | Fabricare mobilă |
| GLASSWORKS SRL | 3.1M | 11 | Fabricare mobilă |
| AGEC SRL | 3.1M | 11 | Fabricare mobilă |
| TOTAL MOBILA PRODCOM SRL | 3.7M | 12 | Fabricare mobilă |
| BINCOM GRAND SRL | 3.4M | 10 | Fabricare mobilă |
| OMBRA STYLE S.R.L. | 3.7M | 12 | Fabricare mobilă |
| FERARA DECOR S.R.L. | 3.4M | 10 | Fabricare mobilă |
| OLIPS 2003 SRL | 3M | 11 | Fabricare mobilă |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BRASOV
Industrie (CAEN 31)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -7.8%
- CA / angajat
- 322K
- Scor risc (0–100)
- 54
- Percentil piață (CA)
- Top 7%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3.5M
- Profit net
- -275K
- Angajați
- 11
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3.5M | -275K | 11 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SATORE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SATORE S.R.L.(current)
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 11
- Profit
- -275K
- Rank RO
- #60.543
- MOBISPEED SRL
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 11
- Profit
- 17.5K
- Rank RO
- #59.236
- INVENTO ART DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 11
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #57.689
- LIDAR IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 11
- Profit
- 63.1K
- Rank RO
- #63.796
- GLASSWORKS SRL
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 11
- Profit
- 412K
- Rank RO
- #66.325
- AGEC SRL
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 11
- Profit
- 444K
- Rank RO
- #66.634
- TOTAL MOBILA PRODCOM SRL
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 12
- Profit
- 59.8K
- Rank RO
- #58.421
- BINCOM GRAND SRL
- Revenue
- 3.4M
- Employees
- 10
- Profit
- 2.3K
- Rank RO
- #62.699
- OMBRA STYLE S.R.L.
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 12
- Profit
- 173K
- Rank RO
- #58.010
- FERARA DECOR S.R.L.
- Revenue
- 3.4M
- Employees
- 10
- Profit
- 9.1K
- Rank RO
- #62.803
- OLIPS 2003 SRL
- Revenue
- 3M
- Employees
- 11
- Profit
- 33.2K
- Rank RO
- #68.018
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SATORE S.R.L.(current) | 3.5M | 11 | -275K | #60.543 |
| MOBISPEED SRL | 3.6M | 11 | 17.5K | #59.236 |
| INVENTO ART DESIGN S.R.L. | 3.8M | 11 | 1.8M | #57.689 |
| LIDAR IMPEX S.R.L. | 3.3M | 11 | 63.1K | #63.796 |
| GLASSWORKS SRL | 3.1M | 11 | 412K | #66.325 |
| AGEC SRL | 3.1M | 11 | 444K | #66.634 |
| TOTAL MOBILA PRODCOM SRL | 3.7M | 12 | 59.8K | #58.421 |
| BINCOM GRAND SRL | 3.4M | 10 | 2.3K | #62.699 |
| OMBRA STYLE S.R.L. | 3.7M | 12 | 173K | #58.010 |
| FERARA DECOR S.R.L. | 3.4M | 10 | 9.1K | #62.803 |
| OLIPS 2003 SRL | 3M | 11 | 33.2K | #68.018 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SATORE S.R.L.(you) | MOBISPEED SRL | INVENTO ART DESIGN S.R.L. | LIDAR IMPEX S.R.L. | GLASSWORKS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3.5M | 3.6M | 3.8M | 3.3M | 3.1M |
| Profit | -275K | 17.5K | 1.8M | 63.1K | 412K |
| Margin | -7,8% | 0,5% | 48,7% | 1,9% | 13,2% |
| Employees | 11 | 11 | 11 | 11 | 11 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SATORE S.R.L.”.