SATLINE NEW S.R.L.
Revenue
901K
2024
Profit
-104K
2024
Employees
5
2024
Margin
-11,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SATLINE NEW S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 901K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #7.776 la cifra de afaceri, #37.647 la profit, #5.341 la număr angajați din 39.568 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SATLINE NEW S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 901K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -11.6%).
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #7.776 la cifra de afaceri, #37.647 la profit, #5.341 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este -1.0× față de media industriei
Compania este 1.4× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| LA FIERARUL BETONIST S.R.L. | 787K | 5 | Construcții |
| CLIMA RAC INSTALA�II S.R.L. | 901K | 5 | Construcții |
| ROUNDHILL INTERIORS SRL | 901K | 5 | Construcții |
| GEA GASINSTAL SRL | 898K | 5 | Construcții |
| KAREN ELECTRIC SRL | 906K | 5 | Construcții |
| DOX GEN INSTAL S.R.L. | 896K | 5 | Construcții |
| GIV ALERT SECURITY SRL | 907K | 5 | Construcții |
| VAS AVANTAJ CONSTRUCT S.R.L. | 895K | 5 | Construcții |
| BEST PROD MARKET SRL | 895K | 5 | Construcții |
| ALEISARUT.CC S.R.L. | 908K | 5 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -11.6%
- CA / angajat
- 180K
- Scor risc (0–100)
- 56
- Percentil piață (CA)
- Top 18%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 901K
- Profit net
- -104K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 901K | -104K | 5 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SATLINE NEW S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SATLINE NEW S.R.L.(current)
- Revenue
- 901K
- Employees
- 5
- Profit
- -104K
- Rank RO
- #163.142
- LA FIERARUL BETONIST S.R.L.
- Revenue
- 787K
- Employees
- 5
- Profit
- 92.5K
- Rank RO
- #176.817
- CLIMA RAC INSTALA�II S.R.L.
- Revenue
- 901K
- Employees
- 5
- Profit
- 307K
- Rank RO
- #163.154
- ROUNDHILL INTERIORS SRL
- Revenue
- 901K
- Employees
- 5
- Profit
- 3.1K
- Rank RO
- #163.160
- GEA GASINSTAL SRL
- Revenue
- 898K
- Employees
- 5
- Profit
- 2.1K
- Rank RO
- #163.485
- KAREN ELECTRIC SRL
- Revenue
- 906K
- Employees
- 5
- Profit
- 125K
- Rank RO
- #162.628
- DOX GEN INSTAL S.R.L.
- Revenue
- 896K
- Employees
- 5
- Profit
- 358K
- Rank RO
- #163.768
- GIV ALERT SECURITY SRL
- Revenue
- 907K
- Employees
- 5
- Profit
- 43.8K
- Rank RO
- #162.511
- VAS AVANTAJ CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 895K
- Employees
- 5
- Profit
- 281K
- Rank RO
- #163.781
- BEST PROD MARKET SRL
- Revenue
- 895K
- Employees
- 5
- Profit
- 286K
- Rank RO
- #163.817
- ALEISARUT.CC S.R.L.
- Revenue
- 908K
- Employees
- 5
- Profit
- -797K
- Rank RO
- #162.394
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SATLINE NEW S.R.L.(current) | 901K | 5 | -104K | #163.142 |
| LA FIERARUL BETONIST S.R.L. | 787K | 5 | 92.5K | #176.817 |
| CLIMA RAC INSTALA�II S.R.L. | 901K | 5 | 307K | #163.154 |
| ROUNDHILL INTERIORS SRL | 901K | 5 | 3.1K | #163.160 |
| GEA GASINSTAL SRL | 898K | 5 | 2.1K | #163.485 |
| KAREN ELECTRIC SRL | 906K | 5 | 125K | #162.628 |
| DOX GEN INSTAL S.R.L. | 896K | 5 | 358K | #163.768 |
| GIV ALERT SECURITY SRL | 907K | 5 | 43.8K | #162.511 |
| VAS AVANTAJ CONSTRUCT S.R.L. | 895K | 5 | 281K | #163.781 |
| BEST PROD MARKET SRL | 895K | 5 | 286K | #163.817 |
| ALEISARUT.CC S.R.L. | 908K | 5 | -797K | #162.394 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SATLINE NEW S.R.L.(you) | LA FIERARUL BETONIST S.R.L. | CLIMA RAC INSTALA�II S.R.L. | ROUNDHILL INTERIORS SRL | GEA GASINSTAL SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 901K | 787K | 901K | 901K | 898K |
| Profit | -104K | 92.5K | 307K | 3.1K | 2.1K |
| Margin | -11,6% | 11,7% | 34,1% | 0,3% | 0,2% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SATLINE NEW S.R.L.”.