SAS COM S.R.L.
Revenue
14.5M
2024
Profit
504K
2024
Employees
25
2024
Margin
3,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SAS COM S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în TELEORMAN, având o cifră de afaceri de 14.5M lei (date 2024). În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #193 la cifra de afaceri, #292 la profit, #226 la număr angajați din 3.567 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SAS COM S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în TELEORMAN, având o cifră de afaceri de 14.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #193 la cifra de afaceri, #292 la profit, #226 la număr angajați din 3.567 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 7.4M lei
- Marjă medie
- 8.5%
- Angajați medie
- 10
Companie vs medie industrie
Compania este 2.0× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 2.5× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — 2024
Industry size
26.5B
RON revenue
Total companies
3.567
Total employees
35.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AAM BETON CONSULTING S.R.L. | 16.1M | 25 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| REPEC SRL | 13.3M | 25 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| ERPALCONS SRL | 13.7M | 26 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| BOGJOINERY PROD-INDUSTRIAL S.R.L. | 14.9M | 22 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| BENY TRANS INTERNATIONAL SRL | 14.6M | 22 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| PROD-PREST CONNECTION SRL | 14.5M | 30 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| GILTRANS MODERN SRL | 18.7M | 24 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| GSG CERAMIC DESIGN RO SRL | 13.3M | 28 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| GLOBUS EUROGLASS S.R.L. | 11.4M | 25 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| SPIDROM GLASS SRL | 16.7M | 30 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TELEORMAN
Industrie (CAEN 23)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.3%
- CA / angajat
- 611K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 14.5M
- Profit net
- 504K
- Angajați
- 25
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 14.5M | 504K | 25 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SAS COM S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SAS COM S.R.L.(current)
- Revenue
- 14.5M
- Employees
- 25
- Profit
- 504K
- Rank RO
- #18.252
- AAM BETON CONSULTING S.R.L.
- Revenue
- 16.1M
- Employees
- 25
- Profit
- 173K
- Rank RO
- #17.504
- REPEC SRL
- Revenue
- 13.3M
- Employees
- 25
- Profit
- 148K
- Rank RO
- #20.542
- ERPALCONS SRL
- Revenue
- 13.7M
- Employees
- 26
- Profit
- 123K
- Rank RO
- #20.046
- BOGJOINERY PROD-INDUSTRIAL S.R.L.
- Revenue
- 14.9M
- Employees
- 22
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #18.634
- BENY TRANS INTERNATIONAL SRL
- Revenue
- 14.6M
- Employees
- 22
- Profit
- 116K
- Rank RO
- #18.969
- PROD-PREST CONNECTION SRL
- Revenue
- 14.5M
- Employees
- 30
- Profit
- 284K
- Rank RO
- #19.098
- GILTRANS MODERN SRL
- Revenue
- 18.7M
- Employees
- 24
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #15.364
- GSG CERAMIC DESIGN RO SRL
- Revenue
- 13.3M
- Employees
- 28
- Profit
- 171K
- Rank RO
- #20.557
- GLOBUS EUROGLASS S.R.L.
- Revenue
- 11.4M
- Employees
- 25
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #23.491
- SPIDROM GLASS SRL
- Revenue
- 16.7M
- Employees
- 30
- Profit
- 542K
- Rank RO
- #16.892
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SAS COM S.R.L.(current) | 14.5M | 25 | 504K | #18.252 |
| AAM BETON CONSULTING S.R.L. | 16.1M | 25 | 173K | #17.504 |
| REPEC SRL | 13.3M | 25 | 148K | #20.542 |
| ERPALCONS SRL | 13.7M | 26 | 123K | #20.046 |
| BOGJOINERY PROD-INDUSTRIAL S.R.L. | 14.9M | 22 | 1.4M | #18.634 |
| BENY TRANS INTERNATIONAL SRL | 14.6M | 22 | 116K | #18.969 |
| PROD-PREST CONNECTION SRL | 14.5M | 30 | 284K | #19.098 |
| GILTRANS MODERN SRL | 18.7M | 24 | 1.3M | #15.364 |
| GSG CERAMIC DESIGN RO SRL | 13.3M | 28 | 171K | #20.557 |
| GLOBUS EUROGLASS S.R.L. | 11.4M | 25 | 1.4M | #23.491 |
| SPIDROM GLASS SRL | 16.7M | 30 | 542K | #16.892 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SAS COM S.R.L.(you) | AAM BETON CONSULTING S.R.L. | REPEC SRL | ERPALCONS SRL | BOGJOINERY PROD-INDUSTRIAL S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 14.5M | 16.1M | 13.3M | 13.7M | 14.9M |
| Profit | 504K | 173K | 148K | 123K | 1.4M |
| Margin | 3,3% | 1,1% | 1,1% | 0,9% | 9,6% |
| Employees | 25 | 25 | 25 | 26 | 22 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SAS COM S.R.L.”.