Revenue

405K

2024

Profit

288K

2024

Employees

1

2024

Margin

71,2%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

SAMPALES SRL este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 405K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #27.742 la cifra de afaceri, #10.017 la profit, #20.268 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 71.2%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
SAMPALES SRL este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 405K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 71.2%.
Poziție în industrie
În industria de Comerț en-gros (România), compania este #27.742 la cifra de afaceri, #10.017 la profit, #20.268 la număr angajați din 63.035 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#27.742 din 63.035 companii

Top 44.0%

Vezi clasamentul

După profit

#10.017 din 63.035 companii

Top 15.9%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#20.268 din 63.035 companii

Top 32.2%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
8.1M lei
Marjă medie
4.2%
Angajați medie
5

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri405K lei vs medie industrie 8.1M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit71.2% vs medie industrie 4.2%

Compania este 17.0× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 5

Compania este 0.2× față de media industriei

Industry intelligence

Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024

Industry size

508B

RON revenue

Total companies

63.035

Total employees

317.294

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
ALESSIO BRAND S.R.L.407K1Comerț en-gros
TONIKO FRESH SRL408K1Comerț en-gros
TEHNOGAS TUROM S.R.L.408K1Comerț en-gros
LCAKYDI SRL400K1Comerț en-gros
MONTANA TRANS SRL414K1Comerț en-gros
PEAK EUROPE PACKAGING S.R.L.415K1Comerț en-gros
NATURTREND DESIGN SRL416K1Comerț en-gros
LUKY L&M S.R.L.394K1Comerț en-gros
BUSINESS SUPPORT & RELATIONS SRL424K1Comerț en-gros
DENIS AERGEN MARKET SRL387K1Comerț en-gros

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
71.2%
CA / angajat
405K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 28%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    405K
    Profit net
    288K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la SAMPALES SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricSAMPALES SRL(you)ALESSIO BRAND S.R.L.TONIKO FRESH SRLTEHNOGAS TUROM S.R.L.LCAKYDI SRL
Revenue
405K
407K
408K
408K
400K
Profit
288K
-38.5K
10.2K
-58.8K
37.1K
Margin
71,2%
-9,4%
2,5%
-14,4%
9,3%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “SAMPALES SRL”.