SAMGAS ROMANIA SRL
Revenue
28.3M
2024
Profit
4.3M
2024
Employees
15
2024
Margin
15,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SAMGAS ROMANIA SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 28.3M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #2.512 la cifra de afaceri, #910 la profit, #3.088 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 15.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SAMGAS ROMANIA SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 28.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 15.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #2.512 la cifra de afaceri, #910 la profit, #3.088 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 3.5× față de media industriei
Compania este 3.6× față de media industriei
Compania este 3.0× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| REO MEDICAL APARATUR� MEDICAL� SRL | 29.3M | 15 | Comerț en-gros |
| JOLDOS PROIMPEX SRL | 29.4M | 15 | Comerț en-gros |
| AGRONOR ONLINE SHOP S.R.L. | 29.5M | 15 | Comerț en-gros |
| ALCADIBO TRADING SA | 29.7M | 15 | Comerț en-gros |
| BAKE STORE SRL | 27.5M | 15 | Comerț en-gros |
| CAPS INDUSTRIES RO SRL | 32.3M | 16 | Comerț en-gros |
| VLAMAR TABACO DISTRIBUTION SRL | 27.2M | 15 | Comerț en-gros |
| TA�U GOLD S.R.L. | 27M | 15 | Comerț en-gros |
| COCLET COMPEX S.R.L. | 30.4M | 15 | Comerț en-gros |
| REBFRUCT SRL | 26.9M | 15 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ARAD
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 15.0%
- CA / angajat
- 1.9M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 28.3M
- Profit net
- 4.3M
- Angajați
- 15
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 28.3M | 4.3M | 15 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SAMGAS ROMANIA SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SAMGAS ROMANIA SRL(current)
- Revenue
- 28.3M
- Employees
- 15
- Profit
- 4.3M
- Rank RO
- #10.518
- REO MEDICAL APARATUR� MEDICAL� SRL
- Revenue
- 29.3M
- Employees
- 15
- Profit
- 7M
- Rank RO
- #10.305
- JOLDOS PROIMPEX SRL
- Revenue
- 29.4M
- Employees
- 15
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #10.274
- AGRONOR ONLINE SHOP S.R.L.
- Revenue
- 29.5M
- Employees
- 15
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #10.259
- ALCADIBO TRADING SA
- Revenue
- 29.7M
- Employees
- 15
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #10.189
- BAKE STORE SRL
- Revenue
- 27.5M
- Employees
- 15
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #10.914
- CAPS INDUSTRIES RO SRL
- Revenue
- 32.3M
- Employees
- 16
- Profit
- 385K
- Rank RO
- #9.479
- VLAMAR TABACO DISTRIBUTION SRL
- Revenue
- 27.2M
- Employees
- 15
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #11.011
- TA�U GOLD S.R.L.
- Revenue
- 27M
- Employees
- 15
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #11.071
- COCLET COMPEX S.R.L.
- Revenue
- 30.4M
- Employees
- 15
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #10.011
- REBFRUCT SRL
- Revenue
- 26.9M
- Employees
- 15
- Profit
- 201K
- Rank RO
- #11.125
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SAMGAS ROMANIA SRL(current) | 28.3M | 15 | 4.3M | #10.518 |
| REO MEDICAL APARATUR� MEDICAL� SRL | 29.3M | 15 | 7M | #10.305 |
| JOLDOS PROIMPEX SRL | 29.4M | 15 | 1.7M | #10.274 |
| AGRONOR ONLINE SHOP S.R.L. | 29.5M | 15 | 1.3M | #10.259 |
| ALCADIBO TRADING SA | 29.7M | 15 | 1.1M | #10.189 |
| BAKE STORE SRL | 27.5M | 15 | 1.4M | #10.914 |
| CAPS INDUSTRIES RO SRL | 32.3M | 16 | 385K | #9.479 |
| VLAMAR TABACO DISTRIBUTION SRL | 27.2M | 15 | 1.4M | #11.011 |
| TA�U GOLD S.R.L. | 27M | 15 | 1.7M | #11.071 |
| COCLET COMPEX S.R.L. | 30.4M | 15 | 1.1M | #10.011 |
| REBFRUCT SRL | 26.9M | 15 | 201K | #11.125 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SAMGAS ROMANIA SRL(you) | REO MEDICAL APARATUR� MEDICAL� SRL | JOLDOS PROIMPEX SRL | AGRONOR ONLINE SHOP S.R.L. | ALCADIBO TRADING SA |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 28.3M | 29.3M | 29.4M | 29.5M | 29.7M |
| Profit | 4.3M | 7M | 1.7M | 1.3M | 1.1M |
| Margin | 15,0% | 24,0% | 5,9% | 4,3% | 3,7% |
| Employees | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SAMGAS ROMANIA SRL”.