SAMER LORCOM SRL
Revenue
1.5M
2024
Profit
-20.1K
2024
Employees
10
2024
Margin
-1,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SAMER LORCOM SRL este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în OLT, având o cifră de afaceri de 1.5M lei (date 2024). În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #4.358 la cifra de afaceri, #23.980 la profit, #2.755 la număr angajați din 30.688 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SAMER LORCOM SRL este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în OLT, având o cifră de afaceri de 1.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -1.3%).
- Poziție în industrie
- În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #4.358 la cifra de afaceri, #23.980 la profit, #2.755 la număr angajați din 30.688 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alimentație și servicii (CAEN 56) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 6.6%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.3× față de media industriei
Compania este -0.2× față de media industriei
Compania este 2.3× față de media industriei
Industry intelligence
Alimentație și servicii (CAEN 56) — 2024
Industry size
34.2B
RON revenue
Total companies
30.688
Total employees
131.741
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MARIO CASACOM CM SRL | 1.5M | 11 | Alimentație și servicii |
| KALISIA INCENTRO S.R.L. | 1.5M | 10 | Alimentație și servicii |
| PIF COM S.R.L. | 1.6M | 10 | Alimentație și servicii |
| ELA FOUNDATION S.R.L. | 1.6M | 10 | Alimentație și servicii |
| R&A CARIL S.R.L. | 1.6M | 10 | Alimentație și servicii |
| ALEXIS RO S.R.L. | 1.5M | 10 | Alimentație și servicii |
| CHAMPAGNE BOUTIQUE SRL | 1.5M | 10 | Alimentație și servicii |
| POPASUL DINTRE VII PRODCOM SRL | 1.6M | 10 | Alimentație și servicii |
| DOGARIU IMPEX SRL | 1.5M | 10 | Alimentație și servicii |
| SHADOW MASTERS SRL | 1.5M | 10 | Alimentație și servicii |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 56)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -1.3%
- CA / angajat
- 154K
- Scor risc (0–100)
- 51
- Percentil piață (CA)
- Top 13%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.5M
- Profit net
- -20.1K
- Angajați
- 10
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.5M | -20.1K | 10 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SAMER LORCOM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SAMER LORCOM SRL(current)
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 10
- Profit
- -20.1K
- Rank RO
- #115.182
- MARIO CASACOM CM SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 11
- Profit
- 108K
- Rank RO
- #115.833
- KALISIA INCENTRO S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 10
- Profit
- -77.9K
- Rank RO
- #115.053
- PIF COM S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 10
- Profit
- -77.9K
- Rank RO
- #114.467
- ELA FOUNDATION S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 10
- Profit
- -30.4K
- Rank RO
- #114.371
- R&A CARIL S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 10
- Profit
- 77.6K
- Rank RO
- #114.299
- ALEXIS RO S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 10
- Profit
- 466K
- Rank RO
- #116.217
- CHAMPAGNE BOUTIQUE SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 10
- Profit
- 96.7K
- Rank RO
- #116.254
- POPASUL DINTRE VII PRODCOM SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 10
- Profit
- 550K
- Rank RO
- #114.009
- DOGARIU IMPEX SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 10
- Profit
- 162K
- Rank RO
- #116.718
- SHADOW MASTERS SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 10
- Profit
- 97.4K
- Rank RO
- #116.955
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SAMER LORCOM SRL(current) | 1.5M | 10 | -20.1K | #115.182 |
| MARIO CASACOM CM SRL | 1.5M | 11 | 108K | #115.833 |
| KALISIA INCENTRO S.R.L. | 1.5M | 10 | -77.9K | #115.053 |
| PIF COM S.R.L. | 1.6M | 10 | -77.9K | #114.467 |
| ELA FOUNDATION S.R.L. | 1.6M | 10 | -30.4K | #114.371 |
| R&A CARIL S.R.L. | 1.6M | 10 | 77.6K | #114.299 |
| ALEXIS RO S.R.L. | 1.5M | 10 | 466K | #116.217 |
| CHAMPAGNE BOUTIQUE SRL | 1.5M | 10 | 96.7K | #116.254 |
| POPASUL DINTRE VII PRODCOM SRL | 1.6M | 10 | 550K | #114.009 |
| DOGARIU IMPEX SRL | 1.5M | 10 | 162K | #116.718 |
| SHADOW MASTERS SRL | 1.5M | 10 | 97.4K | #116.955 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SAMER LORCOM SRL(you) | MARIO CASACOM CM SRL | KALISIA INCENTRO S.R.L. | PIF COM S.R.L. | ELA FOUNDATION S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.5M | 1.5M | 1.5M | 1.6M | 1.6M |
| Profit | -20.1K | 108K | -77.9K | -77.9K | -30.4K |
| Margin | -1,3% | 7,1% | -5,1% | -5,0% | -2,0% |
| Employees | 10 | 11 | 10 | 10 | 10 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SAMER LORCOM SRL”.