SAIL ARMADA S.R.L.
Revenue
627K
2024
Profit
96.4K
2024
Employees
—
2024
Margin
14,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SAIL ARMADA S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 627K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #766 la cifra de afaceri, #791 la profit, #2.399 la număr angajați din 3.771 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SAIL ARMADA S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 627K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #766 la cifra de afaceri, #791 la profit, #2.399 la număr angajați din 3.771 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 79) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.7M lei
- Marjă medie
- 6.9%
- Angajați medie
- 2
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 2.2× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 79) — 2024
Industry size
6.6B
RON revenue
Total companies
3.771
Total employees
7.973
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MISTER ACHIM SRL | 661K | 1 | Activități profesionale |
| HIGH TOUR SERVICES SRL | 675K | 1 | Activități profesionale |
| QUICK TRAVEL SRL | 676K | 1 | Activități profesionale |
| RAIO TRAVEL & EVENTS S.R.L. | 610K | 1 | Activități profesionale |
| GRAN VALOR S.R.L. | 604K | 1 | Activități profesionale |
| SPLENDID HOLIDAY SRL | 603K | 1 | Activități profesionale |
| ELITE HOLIDAY & SERVICES S.R.L. | 693K | 1 | Activități profesionale |
| TIULIM TRAVEL & INVESTMENT S.R.L. | 701K | 1 | Activități profesionale |
| SENSATIONS TOUR&TRAVEL SRL | 705K | 1 | Activități profesionale |
| LOST IN TRAVEL S.R.L. | 715K | 1 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 79)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 14.9%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 22%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 627K
- Profit net
- 96.4K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 627K | 96.4K | — |
Explore
Industry (CAEN 79)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SAIL ARMADA S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SAIL ARMADA S.R.L.(current)
- Revenue
- 627K
- Employees
- 0
- Profit
- 96.4K
- Rank RO
- #198.486
- MISTER ACHIM SRL
- Revenue
- 661K
- Employees
- 1
- Profit
- 36.5K
- Rank RO
- #195.804
- HIGH TOUR SERVICES SRL
- Revenue
- 675K
- Employees
- 1
- Profit
- 116K
- Rank RO
- #193.449
- QUICK TRAVEL SRL
- Revenue
- 676K
- Employees
- 1
- Profit
- 213K
- Rank RO
- #193.230
- RAIO TRAVEL & EVENTS S.R.L.
- Revenue
- 610K
- Employees
- 1
- Profit
- 72.8K
- Rank RO
- #205.095
- GRAN VALOR S.R.L.
- Revenue
- 604K
- Employees
- 1
- Profit
- 371K
- Rank RO
- #206.242
- SPLENDID HOLIDAY SRL
- Revenue
- 603K
- Employees
- 1
- Profit
- 32.1K
- Rank RO
- #206.535
- ELITE HOLIDAY & SERVICES S.R.L.
- Revenue
- 693K
- Employees
- 1
- Profit
- -8.3K
- Rank RO
- #190.490
- TIULIM TRAVEL & INVESTMENT S.R.L.
- Revenue
- 701K
- Employees
- 1
- Profit
- 45K
- Rank RO
- #189.233
- SENSATIONS TOUR&TRAVEL SRL
- Revenue
- 705K
- Employees
- 1
- Profit
- 482K
- Rank RO
- #188.647
- LOST IN TRAVEL S.R.L.
- Revenue
- 715K
- Employees
- 1
- Profit
- 8.2K
- Rank RO
- #187.128
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SAIL ARMADA S.R.L.(current) | 627K | 0 | 96.4K | #198.486 |
| MISTER ACHIM SRL | 661K | 1 | 36.5K | #195.804 |
| HIGH TOUR SERVICES SRL | 675K | 1 | 116K | #193.449 |
| QUICK TRAVEL SRL | 676K | 1 | 213K | #193.230 |
| RAIO TRAVEL & EVENTS S.R.L. | 610K | 1 | 72.8K | #205.095 |
| GRAN VALOR S.R.L. | 604K | 1 | 371K | #206.242 |
| SPLENDID HOLIDAY SRL | 603K | 1 | 32.1K | #206.535 |
| ELITE HOLIDAY & SERVICES S.R.L. | 693K | 1 | -8.3K | #190.490 |
| TIULIM TRAVEL & INVESTMENT S.R.L. | 701K | 1 | 45K | #189.233 |
| SENSATIONS TOUR&TRAVEL SRL | 705K | 1 | 482K | #188.647 |
| LOST IN TRAVEL S.R.L. | 715K | 1 | 8.2K | #187.128 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SAIL ARMADA S.R.L.(you) | MISTER ACHIM SRL | HIGH TOUR SERVICES SRL | QUICK TRAVEL SRL | RAIO TRAVEL & EVENTS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 627K | 661K | 675K | 676K | 610K |
| Profit | 96.4K | 36.5K | 116K | 213K | 72.8K |
| Margin | 14,9% | 5,5% | 17,3% | 31,6% | 11,9% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SAIL ARMADA S.R.L.”.