SABROCOM S.R.L.
Revenue
4.9M
2024
Profit
337K
2024
Employees
9
2024
Margin
6,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SABROCOM S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 4.9M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #8.813 la cifra de afaceri, #9.156 la profit, #5.038 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SABROCOM S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 4.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #8.813 la cifra de afaceri, #9.156 la profit, #5.038 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 1.6× față de media industriei
Compania este 1.8× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BURGER STUFF S.R.L. | 4.9M | 9 | Comerț en-gros |
| ROOD TRADE EXCLUSIV S.R.L. | 4.7M | 9 | Comerț en-gros |
| BEST AGRO FRESH S.R.L. | 5.4M | 9 | Comerț en-gros |
| MIKE TECH SRL | 4.9M | 10 | Comerț en-gros |
| IKRAM BALCAN SRL | 5.7M | 9 | Comerț en-gros |
| GOLD MARI 2013 SRL | 5M | 9 | Comerț en-gros |
| SORIVAL SRL | 5M | 9 | Comerț en-gros |
| ELECTROAPARATAJ INDUSTRIAL S.R.L. | 4.9M | 9 | Comerț en-gros |
| FLOREA & COMP S.R.L. | 4.9M | 9 | Comerț en-gros |
| TOP TRAPEZ S.R.L. | 4.9M | 9 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.8%
- CA / angajat
- 551K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 5%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4.9M
- Profit net
- 337K
- Angajați
- 9
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.9M | 337K | 9 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SABROCOM S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SABROCOM S.R.L.(current)
- Revenue
- 4.9M
- Employees
- 9
- Profit
- 337K
- Rank RO
- #46.483
- BURGER STUFF S.R.L.
- Revenue
- 4.9M
- Employees
- 9
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #46.864
- ROOD TRADE EXCLUSIV S.R.L.
- Revenue
- 4.7M
- Employees
- 9
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #48.140
- BEST AGRO FRESH S.R.L.
- Revenue
- 5.4M
- Employees
- 9
- Profit
- -439K
- Rank RO
- #43.201
- MIKE TECH SRL
- Revenue
- 4.9M
- Employees
- 10
- Profit
- 118K
- Rank RO
- #47.079
- IKRAM BALCAN SRL
- Revenue
- 5.7M
- Employees
- 9
- Profit
- 339K
- Rank RO
- #41.664
- GOLD MARI 2013 SRL
- Revenue
- 5M
- Employees
- 9
- Profit
- 654K
- Rank RO
- #46.505
- SORIVAL SRL
- Revenue
- 5M
- Employees
- 9
- Profit
- -155K
- Rank RO
- #46.418
- ELECTROAPARATAJ INDUSTRIAL S.R.L.
- Revenue
- 4.9M
- Employees
- 9
- Profit
- 563K
- Rank RO
- #46.728
- FLOREA & COMP S.R.L.
- Revenue
- 4.9M
- Employees
- 9
- Profit
- 55.6K
- Rank RO
- #46.813
- TOP TRAPEZ S.R.L.
- Revenue
- 4.9M
- Employees
- 9
- Profit
- 240K
- Rank RO
- #46.887
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SABROCOM S.R.L.(current) | 4.9M | 9 | 337K | #46.483 |
| BURGER STUFF S.R.L. | 4.9M | 9 | 1.6M | #46.864 |
| ROOD TRADE EXCLUSIV S.R.L. | 4.7M | 9 | 1.4M | #48.140 |
| BEST AGRO FRESH S.R.L. | 5.4M | 9 | -439K | #43.201 |
| MIKE TECH SRL | 4.9M | 10 | 118K | #47.079 |
| IKRAM BALCAN SRL | 5.7M | 9 | 339K | #41.664 |
| GOLD MARI 2013 SRL | 5M | 9 | 654K | #46.505 |
| SORIVAL SRL | 5M | 9 | -155K | #46.418 |
| ELECTROAPARATAJ INDUSTRIAL S.R.L. | 4.9M | 9 | 563K | #46.728 |
| FLOREA & COMP S.R.L. | 4.9M | 9 | 55.6K | #46.813 |
| TOP TRAPEZ S.R.L. | 4.9M | 9 | 240K | #46.887 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SABROCOM S.R.L.(you) | BURGER STUFF S.R.L. | ROOD TRADE EXCLUSIV S.R.L. | BEST AGRO FRESH S.R.L. | MIKE TECH SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4.9M | 4.9M | 4.7M | 5.4M | 4.9M |
| Profit | 337K | 1.6M | 1.4M | -439K | 118K |
| Margin | 6,8% | 32,0% | 29,6% | -8,1% | 2,4% |
| Employees | 9 | 9 | 9 | 9 | 10 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SABROCOM S.R.L.”.