SABINAXLAB S.R.L.
Revenue
21.4K
2024
Profit
5.5K
2024
Employees
1
2024
Margin
12,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SABINAXLAB S.R.L. este o companie micro din sectorul Sănătate, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 21.4K lei (date 2024). În industria de Sănătate (România), compania este #24.082 la cifra de afaceri, #20.838 la profit, #10.621 la număr angajați din 32.469 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SABINAXLAB S.R.L. este o companie micro din sectorul Sănătate, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 21.4K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Sănătate (România), compania este #24.082 la cifra de afaceri, #20.838 la profit, #10.621 la număr angajați din 32.469 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Sănătate (CAEN 86) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1000K lei
- Marjă medie
- 15.6%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Sănătate (CAEN 86) — 2024
Industry size
32.5B
RON revenue
Total companies
32.469
Total employees
98.239
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ACTIV DENTAL MED SRL | 46.3K | 1 | Sănătate |
| MEDIC LAZ�R MARIUS S.R.L. | 46.1K | 1 | Sănătate |
| DOCTOR MAN ANGELA S.R.L. | 46.7K | 1 | Sănătate |
| GO-RAF S.R.L. | 45.8K | 1 | Sănătate |
| KADIVO MED DMV S.R.L. | 46.9K | 1 | Sănătate |
| RC ORTO S.R.L. | 47.1K | 1 | Sănătate |
| CONSTANTINIDE KINETO MED SRL | 47.1K | 1 | Sănătate |
| GBA MEDICAL CARE S.R.L. | 47.3K | 1 | Sănătate |
| CERACUBE SRL | 45.4K | 1 | Sănătate |
| NEUROLOGIE PEDIATRICA DR. LAURA POPESCU S.R.L. | 47.4K | 1 | Sănătate |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BRASOV
Industrie (CAEN 86)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 12.0%
- CA / angajat
- 46.4K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 64%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 21.4K
- Profit net
- 5.5K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 21.4K | 5.5K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SABINAXLAB S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SABINAXLAB S.R.L.(current)
- Revenue
- 21.4K
- Employees
- 1
- Profit
- 5.5K
- Rank RO
- #574.716
- ACTIV DENTAL MED SRL
- Revenue
- 46.3K
- Employees
- 1
- Profit
- 5.3K
- Rank RO
- #574.803
- MEDIC LAZ�R MARIUS S.R.L.
- Revenue
- 46.1K
- Employees
- 1
- Profit
- 35.1K
- Rank RO
- #575.268
- DOCTOR MAN ANGELA S.R.L.
- Revenue
- 46.7K
- Employees
- 1
- Profit
- 2K
- Rank RO
- #574.080
- GO-RAF S.R.L.
- Revenue
- 45.8K
- Employees
- 1
- Profit
- 25.1K
- Rank RO
- #575.739
- KADIVO MED DMV S.R.L.
- Revenue
- 46.9K
- Employees
- 1
- Profit
- 37.4K
- Rank RO
- #573.697
- RC ORTO S.R.L.
- Revenue
- 47.1K
- Employees
- 1
- Profit
- 14.3K
- Rank RO
- #573.350
- CONSTANTINIDE KINETO MED SRL
- Revenue
- 47.1K
- Employees
- 1
- Profit
- 36.9K
- Rank RO
- #573.314
- GBA MEDICAL CARE S.R.L.
- Revenue
- 47.3K
- Employees
- 1
- Profit
- 26.6K
- Rank RO
- #572.935
- CERACUBE SRL
- Revenue
- 45.4K
- Employees
- 1
- Profit
- -76.5K
- Rank RO
- #576.561
- NEUROLOGIE PEDIATRICA DR. LAURA POPESCU S.R.L.
- Revenue
- 47.4K
- Employees
- 1
- Profit
- 28.2K
- Rank RO
- #572.887
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SABINAXLAB S.R.L.(current) | 21.4K | 1 | 5.5K | #574.716 |
| ACTIV DENTAL MED SRL | 46.3K | 1 | 5.3K | #574.803 |
| MEDIC LAZ�R MARIUS S.R.L. | 46.1K | 1 | 35.1K | #575.268 |
| DOCTOR MAN ANGELA S.R.L. | 46.7K | 1 | 2K | #574.080 |
| GO-RAF S.R.L. | 45.8K | 1 | 25.1K | #575.739 |
| KADIVO MED DMV S.R.L. | 46.9K | 1 | 37.4K | #573.697 |
| RC ORTO S.R.L. | 47.1K | 1 | 14.3K | #573.350 |
| CONSTANTINIDE KINETO MED SRL | 47.1K | 1 | 36.9K | #573.314 |
| GBA MEDICAL CARE S.R.L. | 47.3K | 1 | 26.6K | #572.935 |
| CERACUBE SRL | 45.4K | 1 | -76.5K | #576.561 |
| NEUROLOGIE PEDIATRICA DR. LAURA POPESCU S.R.L. | 47.4K | 1 | 28.2K | #572.887 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SABINAXLAB S.R.L.(you) | ACTIV DENTAL MED SRL | MEDIC LAZ�R MARIUS S.R.L. | DOCTOR MAN ANGELA S.R.L. | GO-RAF S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 21.4K | 46.3K | 46.1K | 46.7K | 45.8K |
| Profit | 5.5K | 5.3K | 35.1K | 2K | 25.1K |
| Margin | 12,0% | 11,4% | 76,1% | 4,3% | 54,8% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SABINAXLAB S.R.L.”.