SABILEN EXPERT S.R.L.
Revenue
66.5K
2024
Profit
4.2K
2024
Employees
2
2024
Margin
6,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SABILEN EXPERT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 66.5K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #32.946 la cifra de afaceri, #24.647 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SABILEN EXPERT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 66.5K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #32.946 la cifra de afaceri, #24.647 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DAVIGAB CONSTRUCT SRL | 65.7K | 2 | Construcții |
| BILEDIL 73 S.R.L. | 64.8K | 2 | Construcții |
| GHIADAKEVIN S.R.L. | 69.4K | 2 | Construcții |
| MATEI MESTERICA S.R.L. | 61K | 2 | Construcții |
| CRISROCK CONST S.R.L. | 59.7K | 2 | Construcții |
| FIN ROM LUAVA S.R.L. | 74.4K | 2 | Construcții |
| MATVERO CONSTRUCT S.R.L. | 75.3K | 2 | Construcții |
| DARIUS CONSTRUCTOR 90 S.R.L. | 75.7K | 2 | Construcții |
| L&M ACTIV LOGISTICS SRL | 66.4K | 2 | Construcții |
| CORESTRICH �APE S.R.L. | 66.7K | 2 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BACAU
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.3%
- CA / angajat
- 33.3K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 60%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 66.5K
- Profit net
- 4.2K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 66.5K | 4.2K | 2 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SABILEN EXPERT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SABILEN EXPERT S.R.L.(current)
- Revenue
- 66.5K
- Employees
- 2
- Profit
- 4.2K
- Rank RO
- #539.020
- DAVIGAB CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 65.7K
- Employees
- 2
- Profit
- -39.1K
- Rank RO
- #540.316
- BILEDIL 73 S.R.L.
- Revenue
- 64.8K
- Employees
- 2
- Profit
- -23.7K
- Rank RO
- #541.856
- GHIADAKEVIN S.R.L.
- Revenue
- 69.4K
- Employees
- 2
- Profit
- -43.7K
- Rank RO
- #534.516
- MATEI MESTERICA S.R.L.
- Revenue
- 61K
- Employees
- 2
- Profit
- -53.8K
- Rank RO
- #548.283
- CRISROCK CONST S.R.L.
- Revenue
- 59.7K
- Employees
- 2
- Profit
- -20.9K
- Rank RO
- #550.734
- FIN ROM LUAVA S.R.L.
- Revenue
- 74.4K
- Employees
- 2
- Profit
- 13.9K
- Rank RO
- #526.546
- MATVERO CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 75.3K
- Employees
- 2
- Profit
- 8K
- Rank RO
- #525.089
- DARIUS CONSTRUCTOR 90 S.R.L.
- Revenue
- 75.7K
- Employees
- 2
- Profit
- -37.5K
- Rank RO
- #524.507
- L&M ACTIV LOGISTICS SRL
- Revenue
- 66.4K
- Employees
- 2
- Profit
- -80.8K
- Rank RO
- #539.180
- CORESTRICH �APE S.R.L.
- Revenue
- 66.7K
- Employees
- 2
- Profit
- -66.2K
- Rank RO
- #538.712
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SABILEN EXPERT S.R.L.(current) | 66.5K | 2 | 4.2K | #539.020 |
| DAVIGAB CONSTRUCT SRL | 65.7K | 2 | -39.1K | #540.316 |
| BILEDIL 73 S.R.L. | 64.8K | 2 | -23.7K | #541.856 |
| GHIADAKEVIN S.R.L. | 69.4K | 2 | -43.7K | #534.516 |
| MATEI MESTERICA S.R.L. | 61K | 2 | -53.8K | #548.283 |
| CRISROCK CONST S.R.L. | 59.7K | 2 | -20.9K | #550.734 |
| FIN ROM LUAVA S.R.L. | 74.4K | 2 | 13.9K | #526.546 |
| MATVERO CONSTRUCT S.R.L. | 75.3K | 2 | 8K | #525.089 |
| DARIUS CONSTRUCTOR 90 S.R.L. | 75.7K | 2 | -37.5K | #524.507 |
| L&M ACTIV LOGISTICS SRL | 66.4K | 2 | -80.8K | #539.180 |
| CORESTRICH �APE S.R.L. | 66.7K | 2 | -66.2K | #538.712 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SABILEN EXPERT S.R.L.(you) | DAVIGAB CONSTRUCT SRL | BILEDIL 73 S.R.L. | GHIADAKEVIN S.R.L. | MATEI MESTERICA S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 66.5K | 65.7K | 64.8K | 69.4K | 61K |
| Profit | 4.2K | -39.1K | -23.7K | -43.7K | -53.8K |
| Margin | 6,3% | -59,5% | -36,6% | -63,0% | -88,3% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SABILEN EXPERT S.R.L.”.