SAB - SAL SERVICES SRL
Revenue
534K
2024
Profit
9.2K
2024
Employees
3
2024
Margin
1,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SAB - SAL SERVICES SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în OLT, având o cifră de afaceri de 534K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #8.231 la cifra de afaceri, #11.625 la profit, #4.779 la număr angajați din 31.269 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SAB - SAL SERVICES SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în OLT, având o cifră de afaceri de 534K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #8.231 la cifra de afaceri, #11.625 la profit, #4.779 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DUAL AUTO WERKSTATT SRL | 573K | 3 | Comerț en-gros |
| VEIRON SRL | 546K | 3 | Comerț en-gros |
| AUTO TUN CARS REPAIR SRL | 593K | 3 | Comerț en-gros |
| ALICE MOTOR SPORT GARAGE S.R.L. | 638K | 3 | Comerț en-gros |
| AUTO BRA S.R.L. | 565K | 3 | Comerț en-gros |
| IDEAL NDA S.R.L. | 565K | 3 | Comerț en-gros |
| OEM FST AUTO.RO S.R.L. | 567K | 3 | Comerț en-gros |
| COSOVEI GRUP SRL | 567K | 3 | Comerț en-gros |
| FRIGOSERV EXPERT S.R.L. | 568K | 3 | Comerț en-gros |
| OTTO&IMO S.R.L. | 568K | 3 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.6%
- CA / angajat
- 189K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 24%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 534K
- Profit net
- 9.2K
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 534K | 9.2K | 3 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SAB - SAL SERVICES SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SAB - SAL SERVICES SRL(current)
- Revenue
- 534K
- Employees
- 3
- Profit
- 9.2K
- Rank RO
- #213.942
- DUAL AUTO WERKSTATT SRL
- Revenue
- 573K
- Employees
- 3
- Profit
- 28K
- Rank RO
- #212.475
- VEIRON SRL
- Revenue
- 546K
- Employees
- 3
- Profit
- 126K
- Rank RO
- #218.198
- AUTO TUN CARS REPAIR SRL
- Revenue
- 593K
- Employees
- 3
- Profit
- 11K
- Rank RO
- #208.440
- ALICE MOTOR SPORT GARAGE S.R.L.
- Revenue
- 638K
- Employees
- 3
- Profit
- -49.2K
- Rank RO
- #199.795
- AUTO BRA S.R.L.
- Revenue
- 565K
- Employees
- 3
- Profit
- 262 lei
- Rank RO
- #214.086
- IDEAL NDA S.R.L.
- Revenue
- 565K
- Employees
- 3
- Profit
- 69.5K
- Rank RO
- #214.135
- OEM FST AUTO.RO S.R.L.
- Revenue
- 567K
- Employees
- 3
- Profit
- -150K
- Rank RO
- #213.706
- COSOVEI GRUP SRL
- Revenue
- 567K
- Employees
- 3
- Profit
- 11.7K
- Rank RO
- #213.620
- FRIGOSERV EXPERT S.R.L.
- Revenue
- 568K
- Employees
- 3
- Profit
- 46.9K
- Rank RO
- #213.513
- OTTO&IMO S.R.L.
- Revenue
- 568K
- Employees
- 3
- Profit
- -25.8K
- Rank RO
- #213.494
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SAB - SAL SERVICES SRL(current) | 534K | 3 | 9.2K | #213.942 |
| DUAL AUTO WERKSTATT SRL | 573K | 3 | 28K | #212.475 |
| VEIRON SRL | 546K | 3 | 126K | #218.198 |
| AUTO TUN CARS REPAIR SRL | 593K | 3 | 11K | #208.440 |
| ALICE MOTOR SPORT GARAGE S.R.L. | 638K | 3 | -49.2K | #199.795 |
| AUTO BRA S.R.L. | 565K | 3 | 262 lei | #214.086 |
| IDEAL NDA S.R.L. | 565K | 3 | 69.5K | #214.135 |
| OEM FST AUTO.RO S.R.L. | 567K | 3 | -150K | #213.706 |
| COSOVEI GRUP SRL | 567K | 3 | 11.7K | #213.620 |
| FRIGOSERV EXPERT S.R.L. | 568K | 3 | 46.9K | #213.513 |
| OTTO&IMO S.R.L. | 568K | 3 | -25.8K | #213.494 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SAB - SAL SERVICES SRL(you) | DUAL AUTO WERKSTATT SRL | VEIRON SRL | AUTO TUN CARS REPAIR SRL | ALICE MOTOR SPORT GARAGE S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 534K | 573K | 546K | 593K | 638K |
| Profit | 9.2K | 28K | 126K | 11K | -49.2K |
| Margin | 1,6% | 4,9% | 23,1% | 1,9% | -7,7% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SAB - SAL SERVICES SRL”.