RVB MET CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
199K
2024
Profit
-35.6K
2024
Employees
3
2024
Margin
-17,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
RVB MET CONSTRUCT S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 199K lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #4.685 la cifra de afaceri, #7.605 la profit, #2.565 la număr angajați din 8.990 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- RVB MET CONSTRUCT S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 199K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -17.9%).
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #4.685 la cifra de afaceri, #7.605 la profit, #2.565 la număr angajați din 8.990 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.4M lei
- Marjă medie
- 5.8%
- Angajați medie
- 9
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este -3.1× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 25) — 2024
Industry size
39.8B
RON revenue
Total companies
8.990
Total employees
81.031
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ZIMBARDO IPROD S.R.L. | 202K | 3 | Fabricare |
| A & D ADVANCED SRL | 199K | 3 | Fabricare |
| IRON GRINDING S.R.L. | 197K | 3 | Fabricare |
| ELECTROSTATIC SRL | 197K | 3 | Fabricare |
| MEDAN METAL RODNA S.R.L. | 201K | 3 | Fabricare |
| SIOSTEEL S.R.L. | 196K | 3 | Fabricare |
| CRAFT ON INDUSTRY S.R.L. | 194K | 3 | Fabricare |
| NSEW MOTO PRODUCTION SRL | 204K | 3 | Fabricare |
| MADEA CM SOLUTIONS S.R.L. | 192K | 3 | Fabricare |
| CALIFIN SRL | 190K | 3 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MARAMURES
Industrie (CAEN 25)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -17.9%
- CA / angajat
- 66.2K
- Scor risc (0–100)
- 59
- Percentil piață (CA)
- Top 43%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 199K
- Profit net
- -35.6K
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 199K | -35.6K | 3 |
Explore
Industry (CAEN 25)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la RVB MET CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- RVB MET CONSTRUCT S.R.L.(current)
- Revenue
- 199K
- Employees
- 3
- Profit
- -35.6K
- Rank RO
- #388.464
- ZIMBARDO IPROD S.R.L.
- Revenue
- 202K
- Employees
- 3
- Profit
- -88.5K
- Rank RO
- #385.570
- A & D ADVANCED SRL
- Revenue
- 199K
- Employees
- 3
- Profit
- -5.2K
- Rank RO
- #388.159
- IRON GRINDING S.R.L.
- Revenue
- 197K
- Employees
- 3
- Profit
- 6.4K
- Rank RO
- #389.994
- ELECTROSTATIC SRL
- Revenue
- 197K
- Employees
- 3
- Profit
- 5.3K
- Rank RO
- #390.191
- MEDAN METAL RODNA S.R.L.
- Revenue
- 201K
- Employees
- 3
- Profit
- 28.2K
- Rank RO
- #386.467
- SIOSTEEL S.R.L.
- Revenue
- 196K
- Employees
- 3
- Profit
- 853 lei
- Rank RO
- #391.033
- CRAFT ON INDUSTRY S.R.L.
- Revenue
- 194K
- Employees
- 3
- Profit
- 17K
- Rank RO
- #392.773
- NSEW MOTO PRODUCTION SRL
- Revenue
- 204K
- Employees
- 3
- Profit
- -89.3K
- Rank RO
- #383.490
- MADEA CM SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 192K
- Employees
- 3
- Profit
- -28.8K
- Rank RO
- #393.845
- CALIFIN SRL
- Revenue
- 190K
- Employees
- 3
- Profit
- -43.3K
- Rank RO
- #395.678
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| RVB MET CONSTRUCT S.R.L.(current) | 199K | 3 | -35.6K | #388.464 |
| ZIMBARDO IPROD S.R.L. | 202K | 3 | -88.5K | #385.570 |
| A & D ADVANCED SRL | 199K | 3 | -5.2K | #388.159 |
| IRON GRINDING S.R.L. | 197K | 3 | 6.4K | #389.994 |
| ELECTROSTATIC SRL | 197K | 3 | 5.3K | #390.191 |
| MEDAN METAL RODNA S.R.L. | 201K | 3 | 28.2K | #386.467 |
| SIOSTEEL S.R.L. | 196K | 3 | 853 lei | #391.033 |
| CRAFT ON INDUSTRY S.R.L. | 194K | 3 | 17K | #392.773 |
| NSEW MOTO PRODUCTION SRL | 204K | 3 | -89.3K | #383.490 |
| MADEA CM SOLUTIONS S.R.L. | 192K | 3 | -28.8K | #393.845 |
| CALIFIN SRL | 190K | 3 | -43.3K | #395.678 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | RVB MET CONSTRUCT S.R.L.(you) | ZIMBARDO IPROD S.R.L. | A & D ADVANCED SRL | IRON GRINDING S.R.L. | ELECTROSTATIC SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 199K | 202K | 199K | 197K | 197K |
| Profit | -35.6K | -88.5K | -5.2K | 6.4K | 5.3K |
| Margin | -17,9% | -43,8% | -2,6% | 3,2% | 2,7% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “RVB MET CONSTRUCT S.R.L.”.