Revenue

87.9K

2024

Profit

56.8K

2024

Employees

2024

Margin

62,2%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

RUTCONSULT S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 87.9K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #17.851 la cifra de afaceri, #10.994 la profit, #20.939 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 62.2%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
RUTCONSULT S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 87.9K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 62.2%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #17.851 la cifra de afaceri, #10.994 la profit, #20.939 la număr angajați din 28.608 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#17.851 din 28.608 companii

Top 62.4%

Vezi clasamentul

După profit

#10.994 din 28.608 companii

Top 38.4%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#20.939 din 28.608 companii

Top 73.2%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1M lei
Marjă medie
16.2%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri87.9K lei vs medie industrie 1M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit62.2% vs medie industrie 16.2%

Compania este 3.8× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 71) — 2024

Industry size

29.5B

RON revenue

Total companies

28.608

Total employees

78.684

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
ARHISIMPLU S.R.L.90.7K1Activități profesionale
MAD DIMENSION S.R.L.90.3K1Activități profesionale
MINERAL PROIECT GT S.R.L.92.4K1Activități profesionale
DIRICONS PROEXPERT S.R.L.92.8K1Activități profesionale
ADDAL CONSULTING & ENGINEERING S.R.L.93.1K1Activități profesionale
THE NEW NORMAL S.R.L.89K1Activități profesionale
LIVIU SERVICE SINAIA INTERTRADE S.R.L.93.6K1Activități profesionale
VASILIU SI ASOCIATII DESIGN STUDIO S.R.L.94.2K1Activități profesionale
ONEATA PLUS S.R.L.94.3K1Activități profesionale
IMPROVE LIFE S.R.L.94.4K1Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
62.2%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 56%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    87.9K
    Profit net
    56.8K
    Angajați

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la RUTCONSULT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricRUTCONSULT S.R.L.(you)ARHISIMPLU S.R.L.MAD DIMENSION S.R.L.MINERAL PROIECT GT S.R.L.DIRICONS PROEXPERT S.R.L.
Revenue
87.9K
90.7K
90.3K
92.4K
92.8K
Profit
56.8K
6.3K
37.1K
13.8K
18.4K
Margin
62,2%
6,9%
41,1%
14,9%
19,8%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “RUTCONSULT S.R.L.”.