ROYAL ESTATE CONSTRUCT S.R.L.

CUI 45397726·Construcții·Bihor·Founded 2024

Revenue

311K

2024

Profit

78.1K

2024

Employees

3

2024

Margin

24,7%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

ROYAL ESTATE CONSTRUCT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 311K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #19.887 la cifra de afaceri, #14.464 la profit, #10.996 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 24.7%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
ROYAL ESTATE CONSTRUCT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 311K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 24.7%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #19.887 la cifra de afaceri, #14.464 la profit, #10.996 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#19.887 din 56.726 companii

Top 35.1%

Vezi clasamentul

După profit

#14.464 din 56.726 companii

Top 25.5%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#10.996 din 56.726 companii

Top 19.4%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri311K lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit24.7% vs medie industrie 9.8%

Compania este 2.5× față de media industriei

Angajați3 vs medie industrie 4

Compania este 0.8× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
PETRIKO SZILARD SRL316K3Construcții
CONSTIAN SRL316K3Construcții
NEW VISTA S.A.314K3Construcții
SAND'OR CONSTRUCT S.R.L.320K3Construcții
NMB CONSTRUCT SRL311K3Construcții
FAZ�TEF CONSTRUCT S.R.L.323K3Construcții
PRIMACONS DAVAL S.R.L.324K3Construcții
COP�CIAN CONSTRUCT S.R.L.301K3Construcții
ALEFLORNIC SRL337K3Construcții
VITBEK CONSTRUCT S.R.L.295K3Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
24.7%
CA / angajat
105K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 32%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    311K
    Profit net
    78.1K
    Angajați
    3

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la ROYAL ESTATE CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricROYAL ESTATE CONSTRUCT S.R.L.(you)PETRIKO SZILARD SRLCONSTIAN SRLNEW VISTA S.A.SAND'OR CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
311K
316K
316K
314K
320K
Profit
78.1K
95K
34.3K
-2.5M
65K
Margin
24,7%
30,1%
10,9%
-801,4%
20,3%
Employees
3
3
3
3
3
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “ROYAL ESTATE CONSTRUCT S.R.L.”.