ROYAL CONCRETE S.R.L.
Revenue
54.3K
2024
Profit
-28.1K
2024
Employees
1
2024
Margin
-51,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ROYAL CONCRETE S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 54.3K lei (date 2024). În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #2.241 la cifra de afaceri, #2.910 la profit, #1.508 la număr angajați din 3.567 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ROYAL CONCRETE S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 54.3K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -51.8%).
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #2.241 la cifra de afaceri, #2.910 la profit, #1.508 la număr angajați din 3.567 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 7.4M lei
- Marjă medie
- 8.5%
- Angajați medie
- 10
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este -6.1× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — 2024
Industry size
26.5B
RON revenue
Total companies
3.567
Total employees
35.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MOZAIK GRANIT SRL | 57.7K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| CU-LUT S.R.L. | 58.5K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| ABRAFIN SRL | 50K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| CXC COMPLEX CREATIV S.R.L. | 49K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| VLAD MONUMENTE S.R.L. | 49K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| VARGA BETON MIX S.R.L. | 48.6K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| EMONEX COMIMPEX S.R.L. | 60.8K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| STONEOUTLET BY STONEAGE SRL | 62K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| GLASS STEMY PRODUCTION S.R.L. | 54.3K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| MY HEART INVEST S.R.L. | 54.4K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 23)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -51.8%
- CA / angajat
- 54.3K
- Scor risc (0–100)
- 76
- Percentil piață (CA)
- Top 62%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 54.3K
- Profit net
- -28.1K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 54.3K | -28.1K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ROYAL CONCRETE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ROYAL CONCRETE S.R.L.(current)
- Revenue
- 54.3K
- Employees
- 1
- Profit
- -28.1K
- Rank RO
- #560.197
- MOZAIK GRANIT SRL
- Revenue
- 57.7K
- Employees
- 1
- Profit
- -31K
- Rank RO
- #554.214
- CU-LUT S.R.L.
- Revenue
- 58.5K
- Employees
- 1
- Profit
- 33K
- Rank RO
- #552.836
- ABRAFIN SRL
- Revenue
- 50K
- Employees
- 1
- Profit
- 49K
- Rank RO
- #567.715
- CXC COMPLEX CREATIV S.R.L.
- Revenue
- 49K
- Employees
- 1
- Profit
- -107K
- Rank RO
- #569.654
- VLAD MONUMENTE S.R.L.
- Revenue
- 49K
- Employees
- 1
- Profit
- -20.9K
- Rank RO
- #569.699
- VARGA BETON MIX S.R.L.
- Revenue
- 48.6K
- Employees
- 1
- Profit
- -18.2K
- Rank RO
- #570.436
- EMONEX COMIMPEX S.R.L.
- Revenue
- 60.8K
- Employees
- 1
- Profit
- -12.9K
- Rank RO
- #548.588
- STONEOUTLET BY STONEAGE SRL
- Revenue
- 62K
- Employees
- 1
- Profit
- -41.4K
- Rank RO
- #546.530
- GLASS STEMY PRODUCTION S.R.L.
- Revenue
- 54.3K
- Employees
- 1
- Profit
- -25.1K
- Rank RO
- #560.163
- MY HEART INVEST S.R.L.
- Revenue
- 54.4K
- Employees
- 1
- Profit
- 9.7K
- Rank RO
- #559.973
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ROYAL CONCRETE S.R.L.(current) | 54.3K | 1 | -28.1K | #560.197 |
| MOZAIK GRANIT SRL | 57.7K | 1 | -31K | #554.214 |
| CU-LUT S.R.L. | 58.5K | 1 | 33K | #552.836 |
| ABRAFIN SRL | 50K | 1 | 49K | #567.715 |
| CXC COMPLEX CREATIV S.R.L. | 49K | 1 | -107K | #569.654 |
| VLAD MONUMENTE S.R.L. | 49K | 1 | -20.9K | #569.699 |
| VARGA BETON MIX S.R.L. | 48.6K | 1 | -18.2K | #570.436 |
| EMONEX COMIMPEX S.R.L. | 60.8K | 1 | -12.9K | #548.588 |
| STONEOUTLET BY STONEAGE SRL | 62K | 1 | -41.4K | #546.530 |
| GLASS STEMY PRODUCTION S.R.L. | 54.3K | 1 | -25.1K | #560.163 |
| MY HEART INVEST S.R.L. | 54.4K | 1 | 9.7K | #559.973 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ROYAL CONCRETE S.R.L.(you) | MOZAIK GRANIT SRL | CU-LUT S.R.L. | ABRAFIN SRL | CXC COMPLEX CREATIV S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 54.3K | 57.7K | 58.5K | 50K | 49K |
| Profit | -28.1K | -31K | 33K | 49K | -107K |
| Margin | -51,8% | -53,8% | 56,5% | 98,0% | -219,0% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ROYAL CONCRETE S.R.L.”.