Revenue

101K

2024

Profit

18.2K

2024

Employees

4

2024

Margin

8,8%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

ROVISOPTICS SRL este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 101K lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #521 la cifra de afaceri, #445 la profit, #271 la număr angajați din 888 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.8%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
ROVISOPTICS SRL este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 101K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.8%.
Poziție în industrie
În industria de Fabricare (România), compania este #521 la cifra de afaceri, #445 la profit, #271 la număr angajați din 888 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Fabricare (CAEN 26) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#521 din 888 companii

Top 58.6%

Vezi clasamentul

După profit

#445 din 888 companii

Top 50.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#271 din 888 companii

Top 30.4%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
21.3M lei
Marjă medie
3.8%
Angajați medie
37

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri101K lei vs medie industrie 21.3M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit8.8% vs medie industrie 3.8%

Compania este 2.3× față de media industriei

Angajați4 vs medie industrie 37

Compania este 0.1× față de media industriei

Industry intelligence

Fabricare (CAEN 26) — 2024

Industry size

18.9B

RON revenue

Total companies

888

Total employees

32.564

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
TOTAL OPTIC SERV SRL223K4Fabricare
ANDRO COM SRL257K4Fabricare
GREEN LEAP S.R.L.228K3Fabricare
FORTH TESTER UNIT S.R.L.267K4Fabricare
UNITATEA DOUAZECISIDOI S.R.L.270K4Fabricare
BERNINI DESIGN SRL208K3Fabricare
WP METERS S.R.L.304K4Fabricare
M.I.D. COMPACT S.R.L.207K2Fabricare
CRISDENT 2003 SRL181K3Fabricare
OLSER COM S.R.L.251K3Fabricare

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
8.8%
CA / angajat
51.7K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 42%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    101K
    Profit net
    18.2K
    Angajați
    4

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la ROVISOPTICS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricROVISOPTICS SRL(you)TOTAL OPTIC SERV SRLANDRO COM SRLGREEN LEAP S.R.L.FORTH TESTER UNIT S.R.L.
Revenue
101K
223K
257K
228K
267K
Profit
18.2K
-170K
17.9K
-820K
18.7K
Margin
8,8%
-76,4%
7,0%
-359,1%
7,0%
Employees
4
4
4
3
4
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “ROVISOPTICS SRL”.