ROOTS DENT S.R.L.
Revenue
78.9K
2024
Profit
23.3K
2024
Employees
1
2024
Margin
29,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ROOTS DENT S.R.L. este o companie micro din sectorul Sănătate, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 78.9K lei (date 2024). În industria de Sănătate (România), compania este #21.802 la cifra de afaceri, #17.312 la profit, #10.621 la număr angajați din 32.469 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 29.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ROOTS DENT S.R.L. este o companie micro din sectorul Sănătate, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 78.9K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 29.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Sănătate (România), compania este #21.802 la cifra de afaceri, #17.312 la profit, #10.621 la număr angajați din 32.469 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Sănătate (CAEN 86) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1000K lei
- Marjă medie
- 15.6%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 1.9× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Sănătate (CAEN 86) — 2024
Industry size
32.5B
RON revenue
Total companies
32.469
Total employees
98.239
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| OTIS DENT S.R.L. | 79.2K | 1 | Sănătate |
| SIBDENT PLUS S.R.L. | 78.6K | 1 | Sănătate |
| DENTAL ART SHINE S.R.L. | 79.3K | 1 | Sănătate |
| MCLINIC MEDICAL S.R.L. | 78.5K | 1 | Sănătate |
| ORTHOCARE STUDIO S.R.L. | 78.5K | 1 | Sănătate |
| HOLISTIC RIM S.R.L. | 79.5K | 1 | Sănătate |
| CARDIOLAB S.R.L. | 79.5K | 1 | Sănătate |
| TOP MANU MED S.R.L. | 78.2K | 1 | Sănătate |
| LAURANA MEDICAL S.R.L. | 79.8K | 1 | Sănătate |
| LOTUS MED S.R.L. | 78K | 1 | Sănătate |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SIBIU
Industrie (CAEN 86)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 29.6%
- CA / angajat
- 78.9K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 58%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 78.9K
- Profit net
- 23.3K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 78.9K | 23.3K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ROOTS DENT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ROOTS DENT S.R.L.(current)
- Revenue
- 78.9K
- Employees
- 1
- Profit
- 23.3K
- Rank RO
- #519.841
- OTIS DENT S.R.L.
- Revenue
- 79.2K
- Employees
- 1
- Profit
- 12.2K
- Rank RO
- #519.463
- SIBDENT PLUS S.R.L.
- Revenue
- 78.6K
- Employees
- 1
- Profit
- 24.4K
- Rank RO
- #520.268
- DENTAL ART SHINE S.R.L.
- Revenue
- 79.3K
- Employees
- 1
- Profit
- -25.2K
- Rank RO
- #519.382
- MCLINIC MEDICAL S.R.L.
- Revenue
- 78.5K
- Employees
- 1
- Profit
- 58.1K
- Rank RO
- #520.434
- ORTHOCARE STUDIO S.R.L.
- Revenue
- 78.5K
- Employees
- 1
- Profit
- 7.9K
- Rank RO
- #520.483
- HOLISTIC RIM S.R.L.
- Revenue
- 79.5K
- Employees
- 1
- Profit
- -19.1K
- Rank RO
- #519.090
- CARDIOLAB S.R.L.
- Revenue
- 79.5K
- Employees
- 1
- Profit
- -79.4K
- Rank RO
- #519.074
- TOP MANU MED S.R.L.
- Revenue
- 78.2K
- Employees
- 1
- Profit
- 2.4K
- Rank RO
- #520.823
- LAURANA MEDICAL S.R.L.
- Revenue
- 79.8K
- Employees
- 1
- Profit
- -3.3K
- Rank RO
- #518.658
- LOTUS MED S.R.L.
- Revenue
- 78K
- Employees
- 1
- Profit
- -13.2K
- Rank RO
- #521.228
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ROOTS DENT S.R.L.(current) | 78.9K | 1 | 23.3K | #519.841 |
| OTIS DENT S.R.L. | 79.2K | 1 | 12.2K | #519.463 |
| SIBDENT PLUS S.R.L. | 78.6K | 1 | 24.4K | #520.268 |
| DENTAL ART SHINE S.R.L. | 79.3K | 1 | -25.2K | #519.382 |
| MCLINIC MEDICAL S.R.L. | 78.5K | 1 | 58.1K | #520.434 |
| ORTHOCARE STUDIO S.R.L. | 78.5K | 1 | 7.9K | #520.483 |
| HOLISTIC RIM S.R.L. | 79.5K | 1 | -19.1K | #519.090 |
| CARDIOLAB S.R.L. | 79.5K | 1 | -79.4K | #519.074 |
| TOP MANU MED S.R.L. | 78.2K | 1 | 2.4K | #520.823 |
| LAURANA MEDICAL S.R.L. | 79.8K | 1 | -3.3K | #518.658 |
| LOTUS MED S.R.L. | 78K | 1 | -13.2K | #521.228 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ROOTS DENT S.R.L.(you) | OTIS DENT S.R.L. | SIBDENT PLUS S.R.L. | DENTAL ART SHINE S.R.L. | MCLINIC MEDICAL S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 78.9K | 79.2K | 78.6K | 79.3K | 78.5K |
| Profit | 23.3K | 12.2K | 24.4K | -25.2K | 58.1K |
| Margin | 29,6% | 15,4% | 31,0% | -31,8% | 73,9% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ROOTS DENT S.R.L.”.