ROMTEL IMPEX SRL
Revenue
9.1M
2024
Profit
787K
2024
Employees
52
2024
Margin
7,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ROMTEL IMPEX SRL este o companie de mărime medie din sectorul Industria alimentară, cu sediul în BUZAU, având o cifră de afaceri de 9.1M lei (date 2024). În industria de Industria alimentară (România), compania este #797 la cifra de afaceri, #742 la profit, #477 la număr angajați din 13.660 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ROMTEL IMPEX SRL este o companie de mărime medie din sectorul Industria alimentară, cu sediul în BUZAU, având o cifră de afaceri de 9.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Industria alimentară (România), compania este #797 la cifra de afaceri, #742 la profit, #477 la număr angajați din 13.660 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Industria alimentară (CAEN 10) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 6.2M lei
- Marjă medie
- 4.9%
- Angajați medie
- 12
Companie vs medie industrie
Compania este 1.5× față de media industriei
Compania este 1.4× față de media industriei
Compania este 4.5× față de media industriei
Industry intelligence
Industria alimentară (CAEN 10) — 2024
Industry size
84.9B
RON revenue
Total companies
13.660
Total employees
158.407
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| LIXIL EDEN H SRL | 12M | 53 | Industria alimentară |
| MARIOT B.M. COM SRL | 11M | 53 | Industria alimentară |
| KALPO SRL | 13.7M | 52 | Industria alimentară |
| F.ENCULESCU COM SRL | 12.3M | 52 | Industria alimentară |
| ROMWAY TRADE SRL | 10.5M | 51 | Industria alimentară |
| POPICA SRL | 10.7M | 63 | Industria alimentară |
| PAN PRODEXIM SRL | 12.4M | 44 | Industria alimentară |
| SENIC PROD SRL | 10.4M | 50 | Industria alimentară |
| COUNTRY BAKERY PROD SRL | 11.3M | 59 | Industria alimentară |
| BABY-PAN SRL | 12.6M | 51 | Industria alimentară |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUZAU
Industrie (CAEN 10)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 7.0%
- CA / angajat
- 218K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 9.1M
- Profit net
- 787K
- Angajați
- 52
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 9.1M | 787K | 52 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ROMTEL IMPEX SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ROMTEL IMPEX SRL(current)
- Revenue
- 9.1M
- Employees
- 52
- Profit
- 787K
- Rank RO
- #23.560
- LIXIL EDEN H SRL
- Revenue
- 12M
- Employees
- 53
- Profit
- 151K
- Rank RO
- #22.338
- MARIOT B.M. COM SRL
- Revenue
- 11M
- Employees
- 53
- Profit
- -276K
- Rank RO
- #24.036
- KALPO SRL
- Revenue
- 13.7M
- Employees
- 52
- Profit
- 817K
- Rank RO
- #20.020
- F.ENCULESCU COM SRL
- Revenue
- 12.3M
- Employees
- 52
- Profit
- 673K
- Rank RO
- #21.999
- ROMWAY TRADE SRL
- Revenue
- 10.5M
- Employees
- 51
- Profit
- 7.1K
- Rank RO
- #24.957
- POPICA SRL
- Revenue
- 10.7M
- Employees
- 63
- Profit
- 233K
- Rank RO
- #24.540
- PAN PRODEXIM SRL
- Revenue
- 12.4M
- Employees
- 44
- Profit
- 2.9M
- Rank RO
- #21.785
- SENIC PROD SRL
- Revenue
- 10.4M
- Employees
- 50
- Profit
- 1.9M
- Rank RO
- #25.144
- COUNTRY BAKERY PROD SRL
- Revenue
- 11.3M
- Employees
- 59
- Profit
- 173K
- Rank RO
- #23.548
- BABY-PAN SRL
- Revenue
- 12.6M
- Employees
- 51
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #21.514
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ROMTEL IMPEX SRL(current) | 9.1M | 52 | 787K | #23.560 |
| LIXIL EDEN H SRL | 12M | 53 | 151K | #22.338 |
| MARIOT B.M. COM SRL | 11M | 53 | -276K | #24.036 |
| KALPO SRL | 13.7M | 52 | 817K | #20.020 |
| F.ENCULESCU COM SRL | 12.3M | 52 | 673K | #21.999 |
| ROMWAY TRADE SRL | 10.5M | 51 | 7.1K | #24.957 |
| POPICA SRL | 10.7M | 63 | 233K | #24.540 |
| PAN PRODEXIM SRL | 12.4M | 44 | 2.9M | #21.785 |
| SENIC PROD SRL | 10.4M | 50 | 1.9M | #25.144 |
| COUNTRY BAKERY PROD SRL | 11.3M | 59 | 173K | #23.548 |
| BABY-PAN SRL | 12.6M | 51 | 1.4M | #21.514 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ROMTEL IMPEX SRL(you) | LIXIL EDEN H SRL | MARIOT B.M. COM SRL | KALPO SRL | F.ENCULESCU COM SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 9.1M | 12M | 11M | 13.7M | 12.3M |
| Profit | 787K | 151K | -276K | 817K | 673K |
| Margin | 7,0% | 1,3% | -2,5% | 6,0% | 5,5% |
| Employees | 52 | 53 | 53 | 52 | 52 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ROMTEL IMPEX SRL”.