ROMSTAL MURES S.R.L.
Revenue
14.7M
2024
Profit
-236K
2024
Employees
31
2024
Margin
-1,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ROMSTAL MURES S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 14.7M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #4.304 la cifra de afaceri, #61.136 la profit, #1.490 la număr angajați din 63.035 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ROMSTAL MURES S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 14.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -1.6%).
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #4.304 la cifra de afaceri, #61.136 la profit, #1.490 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 1.8× față de media industriei
Compania este -0.4× față de media industriei
Compania este 6.2× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| KRONER CONSTRUCT SRL | 15.2M | 28 | Comerț en-gros |
| TECTONA SRL | 15.2M | 35 | Comerț en-gros |
| PASSO-DOBLE PROJECT S.R.L. | 15.1M | 31 | Comerț en-gros |
| HEXA I.D.P. SRL | 14.4M | 31 | Comerț en-gros |
| MENTAVILL SRL | 15.9M | 28 | Comerț en-gros |
| ITAL-LENTI ROMANIA S.R.L. | 15M | 30 | Comerț en-gros |
| PLASTTEH SRL | 15.6M | 31 | Comerț en-gros |
| GLOBAL DISTRIBUTION GROUP SRL | 14.4M | 30 | Comerț en-gros |
| MEGAFOX DISTRIBU�IE S.R.L. | 16.1M | 31 | Comerț en-gros |
| FLUENT DISTRIBUTION SRL | 15.7M | 32 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MURES
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -1.6%
- CA / angajat
- 478K
- Scor risc (0–100)
- 51
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 14.7M
- Profit net
- -236K
- Angajați
- 31
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 14.7M | -236K | 31 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ROMSTAL MURES S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ROMSTAL MURES S.R.L.(current)
- Revenue
- 14.7M
- Employees
- 31
- Profit
- -236K
- Rank RO
- #18.781
- KRONER CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 15.2M
- Employees
- 28
- Profit
- 810K
- Rank RO
- #18.384
- TECTONA SRL
- Revenue
- 15.2M
- Employees
- 35
- Profit
- 560K
- Rank RO
- #18.372
- PASSO-DOBLE PROJECT S.R.L.
- Revenue
- 15.1M
- Employees
- 31
- Profit
- 968K
- Rank RO
- #18.455
- HEXA I.D.P. SRL
- Revenue
- 14.4M
- Employees
- 31
- Profit
- 708K
- Rank RO
- #19.232
- MENTAVILL SRL
- Revenue
- 15.9M
- Employees
- 28
- Profit
- -60.2K
- Rank RO
- #17.624
- ITAL-LENTI ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 15M
- Employees
- 30
- Profit
- 372K
- Rank RO
- #18.517
- PLASTTEH SRL
- Revenue
- 15.6M
- Employees
- 31
- Profit
- 380K
- Rank RO
- #17.940
- GLOBAL DISTRIBUTION GROUP SRL
- Revenue
- 14.4M
- Employees
- 30
- Profit
- 36K
- Rank RO
- #19.242
- MEGAFOX DISTRIBU�IE S.R.L.
- Revenue
- 16.1M
- Employees
- 31
- Profit
- 364K
- Rank RO
- #17.453
- FLUENT DISTRIBUTION SRL
- Revenue
- 15.7M
- Employees
- 32
- Profit
- 374K
- Rank RO
- #17.832
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ROMSTAL MURES S.R.L.(current) | 14.7M | 31 | -236K | #18.781 |
| KRONER CONSTRUCT SRL | 15.2M | 28 | 810K | #18.384 |
| TECTONA SRL | 15.2M | 35 | 560K | #18.372 |
| PASSO-DOBLE PROJECT S.R.L. | 15.1M | 31 | 968K | #18.455 |
| HEXA I.D.P. SRL | 14.4M | 31 | 708K | #19.232 |
| MENTAVILL SRL | 15.9M | 28 | -60.2K | #17.624 |
| ITAL-LENTI ROMANIA S.R.L. | 15M | 30 | 372K | #18.517 |
| PLASTTEH SRL | 15.6M | 31 | 380K | #17.940 |
| GLOBAL DISTRIBUTION GROUP SRL | 14.4M | 30 | 36K | #19.242 |
| MEGAFOX DISTRIBU�IE S.R.L. | 16.1M | 31 | 364K | #17.453 |
| FLUENT DISTRIBUTION SRL | 15.7M | 32 | 374K | #17.832 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ROMSTAL MURES S.R.L.(you) | KRONER CONSTRUCT SRL | TECTONA SRL | PASSO-DOBLE PROJECT S.R.L. | HEXA I.D.P. SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 14.7M | 15.2M | 15.2M | 15.1M | 14.4M |
| Profit | -236K | 810K | 560K | 968K | 708K |
| Margin | -1,6% | 5,3% | 3,7% | 6,4% | 4,9% |
| Employees | 31 | 28 | 35 | 31 | 31 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ROMSTAL MURES S.R.L.”.