Revenue

12.3M

2024

Profit

1.5M

2024

Employees

10

2024

Margin

11,4%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

ROMSALES DISTRIBUTION SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 12.3M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #4.619 la cifra de afaceri, #2.740 la profit, #4.553 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.4%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
ROMSALES DISTRIBUTION SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 12.3M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.4%.
Poziție în industrie
În industria de Comerț en-gros (România), compania este #4.619 la cifra de afaceri, #2.740 la profit, #4.553 la număr angajați din 63.035 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#4.619 din 63.035 companii

Top 7.3%

Vezi clasamentul

După profit

#2.740 din 63.035 companii

Top 4.3%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#4.553 din 63.035 companii

Top 7.2%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
8.1M lei
Marjă medie
4.2%
Angajați medie
5

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri12.3M lei vs medie industrie 8.1M lei

Compania este 1.5× față de media industriei

Marjă profit11.4% vs medie industrie 4.2%

Compania este 2.7× față de media industriei

Angajați10 vs medie industrie 5

Compania este 2.0× față de media industriei

Industry intelligence

Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024

Industry size

508B

RON revenue

Total companies

63.035

Total employees

317.294

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
METALHARD ACTIV SRL12M10Comerț en-gros
ELECTRIC FUSION CONCEPT S.R.L.13.3M10Comerț en-gros
GENODYNAMIC SRL13.4M10Comerț en-gros
HEALTHY SMART BEVERAGE SRL13.2M10Comerț en-gros
IDEA INVESTMENT & CONSULTING S.R.L.13.2M10Comerț en-gros
LOCASIGA S.R.L.13.1M10Comerț en-gros
DAMIRA COM SRL13M10Comerț en-gros
EUROMINERVA SRL13.6M10Comerț en-gros
PRO COSMETIC SRL13.6M10Comerț en-gros
NAANDANJAIN IRRIGATION PROJECTS SRL12.9M10Comerț en-gros

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
11.4%
CA / angajat
1.3M
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 2%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    12.3M
    Profit net
    1.5M
    Angajați
    10

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la ROMSALES DISTRIBUTION SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricROMSALES DISTRIBUTION SRL(you)METALHARD ACTIV SRLELECTRIC FUSION CONCEPT S.R.L.GENODYNAMIC SRLHEALTHY SMART BEVERAGE SRL
Revenue
12.3M
12M
13.3M
13.4M
13.2M
Profit
1.5M
209K
737K
2.4M
1.3M
Margin
11,4%
1,7%
5,5%
18,2%
9,8%
Employees
10
10
10
10
10
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “ROMSALES DISTRIBUTION SRL”.