Revenue

519K

2024

Profit

308K

2024

Employees

1

2024

Margin

58,5%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

ROMPROIECT SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUZAU, având o cifră de afaceri de 519K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #6.249 la cifra de afaceri, #3.614 la profit, #8.469 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 58.5%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
ROMPROIECT SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUZAU, având o cifră de afaceri de 519K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 58.5%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #6.249 la cifra de afaceri, #3.614 la profit, #8.469 la număr angajați din 28.608 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#6.249 din 28.608 companii

Top 21.8%

Vezi clasamentul

După profit

#3.614 din 28.608 companii

Top 12.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#8.469 din 28.608 companii

Top 29.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1M lei
Marjă medie
16.2%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri519K lei vs medie industrie 1M lei

Compania este 0.5× față de media industriei

Marjă profit58.5% vs medie industrie 16.2%

Compania este 3.6× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 3

Compania este 0.4× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 71) — 2024

Industry size

29.5B

RON revenue

Total companies

28.608

Total employees

78.684

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
GEO LOG DATA SRL506K1Activități profesionale
ELEREX ENERGY SRL484K1Activități profesionale
SIGNUM S.R.L.468K1Activități profesionale
PET CONSULT SRL599K1Activități profesionale
UZR IMPEX SRL527K1Activități profesionale
PTZ UNIC ROAD AGENCY S.R.L.528K1Activități profesionale
DEUTSCHE CERT INSPECT S.R.L.527K1Activități profesionale
IACOMO TRADING S.R.L.527K1Activități profesionale
CIVIL ROAD CAD S.R.L.528K1Activități profesionale
COAT-INSP S.R.L.528K1Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
58.5%
CA / angajat
527K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 25%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    519K
    Profit net
    308K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la ROMPROIECT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricROMPROIECT SRL(you)GEO LOG DATA SRLELEREX ENERGY SRLSIGNUM S.R.L.PET CONSULT SRL
Revenue
519K
506K
484K
468K
599K
Profit
308K
26.2K
353K
24K
495K
Margin
58,5%
5,2%
72,9%
5,1%
82,5%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “ROMPROIECT SRL”.