ROMIDEAL CONSTRUCT SRL
Revenue
1.8M
2024
Profit
1.6M
2024
Employees
2
2024
Margin
89,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ROMIDEAL CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în CALARASI, având o cifră de afaceri de 1.8M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #4.756 la cifra de afaceri, #813 la profit, #10.500 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 89.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ROMIDEAL CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în CALARASI, având o cifră de afaceri de 1.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 89.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #4.756 la cifra de afaceri, #813 la profit, #10.500 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.2× față de media industriei
Compania este 7.9× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SOLTERRA ENERGY S.R.L. | 1.6M | 2 | Construcții |
| ISOSPRAY EXPERT S.R.L. | 1.8M | 2 | Construcții |
| LIOSGRILA S.R.L. | 1.8M | 2 | Construcții |
| ARCADIA MASTER DESIGN SOLUTIONS S.R.L. | 1.8M | 2 | Construcții |
| DEWASA EXPERT S.R.L. | 1.8M | 2 | Construcții |
| DOORGLASS BV S.R.L. | 1.8M | 2 | Construcții |
| PREMIUM SERV INSTAL SRL | 1.8M | 2 | Construcții |
| FLO MEDIA STAR SRL | 1.8M | 2 | Construcții |
| RAMYAL EXPERT PROIECT S.R.L. | 1.8M | 2 | Construcții |
| CUSTICO TECHNOLOGY & MAINTENANCE SRL | 1.8M | 2 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CALARASI
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 89.0%
- CA / angajat
- 885K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 12%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.8M
- Profit net
- 1.6M
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.8M | 1.6M | 2 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ROMIDEAL CONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ROMIDEAL CONSTRUCT SRL(current)
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 2
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #104.402
- SOLTERRA ENERGY S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 2
- Profit
- 907K
- Rank RO
- #110.640
- ISOSPRAY EXPERT S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 2
- Profit
- 221K
- Rank RO
- #104.422
- LIOSGRILA S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 2
- Profit
- 526K
- Rank RO
- #104.435
- ARCADIA MASTER DESIGN SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 2
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #104.478
- DEWASA EXPERT S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 2
- Profit
- -1.9K
- Rank RO
- #104.288
- DOORGLASS BV S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 2
- Profit
- 96.1K
- Rank RO
- #104.275
- PREMIUM SERV INSTAL SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 2
- Profit
- 302K
- Rank RO
- #104.685
- FLO MEDIA STAR SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 2
- Profit
- 631K
- Rank RO
- #104.703
- RAMYAL EXPERT PROIECT S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 2
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #103.799
- CUSTICO TECHNOLOGY & MAINTENANCE SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 2
- Profit
- 466K
- Rank RO
- #105.030
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ROMIDEAL CONSTRUCT SRL(current) | 1.8M | 2 | 1.6M | #104.402 |
| SOLTERRA ENERGY S.R.L. | 1.6M | 2 | 907K | #110.640 |
| ISOSPRAY EXPERT S.R.L. | 1.8M | 2 | 221K | #104.422 |
| LIOSGRILA S.R.L. | 1.8M | 2 | 526K | #104.435 |
| ARCADIA MASTER DESIGN SOLUTIONS S.R.L. | 1.8M | 2 | 1.1M | #104.478 |
| DEWASA EXPERT S.R.L. | 1.8M | 2 | -1.9K | #104.288 |
| DOORGLASS BV S.R.L. | 1.8M | 2 | 96.1K | #104.275 |
| PREMIUM SERV INSTAL SRL | 1.8M | 2 | 302K | #104.685 |
| FLO MEDIA STAR SRL | 1.8M | 2 | 631K | #104.703 |
| RAMYAL EXPERT PROIECT S.R.L. | 1.8M | 2 | 1.4M | #103.799 |
| CUSTICO TECHNOLOGY & MAINTENANCE SRL | 1.8M | 2 | 466K | #105.030 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ROMIDEAL CONSTRUCT SRL(you) | SOLTERRA ENERGY S.R.L. | ISOSPRAY EXPERT S.R.L. | LIOSGRILA S.R.L. | ARCADIA MASTER DESIGN SOLUTIONS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.8M | 1.6M | 1.8M | 1.8M | 1.8M |
| Profit | 1.6M | 907K | 221K | 526K | 1.1M |
| Margin | 89,0% | 55,7% | 12,5% | 29,7% | 59,8% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ROMIDEAL CONSTRUCT SRL”.