ROMART ASIST SRL
Revenue
2.2M
2024
Profit
-1.2M
2024
Employees
2
2024
Margin
-57,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ROMART ASIST SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 2.2M lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.844 la cifra de afaceri, #28.545 la profit, #4.899 la număr angajați din 28.608 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ROMART ASIST SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 2.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -57.4%).
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.844 la cifra de afaceri, #28.545 la profit, #4.899 la număr angajați din 28.608 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1M lei
- Marjă medie
- 16.2%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 2.1× față de media industriei
Compania este -3.5× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 71) — 2024
Industry size
29.5B
RON revenue
Total companies
28.608
Total employees
78.684
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ICON DEVELOPMENT & MAINTENANCE SRL | 2.2M | 2 | Activități profesionale |
| HYDROPLAN ENGINEERING SRL | 2.1M | 2 | Activități profesionale |
| CHINOX CONSULTING SRL | 2.2M | 2 | Activități profesionale |
| PLAN ADVISOR S.R.L. | 2M | 2 | Activități profesionale |
| GRIGO DESIGN SRL | 1.9M | 2 | Activități profesionale |
| UNIQUE INDUSTRIAL PLANNING S.R.L. | 2.5M | 2 | Activități profesionale |
| GOTICA MANAGEMENT SYSTEM SRL | 2.1M | 2 | Activități profesionale |
| NRG CONCEPT & CONSULTING SRL | 2.2M | 2 | Activități profesionale |
| SPECIALIST SMART GROUP SRL | 2.2M | 2 | Activități profesionale |
| EVALCAD GRUP PROIECT SRL | 2.2M | 2 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 71)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -57.4%
- CA / angajat
- 1.1M
- Scor risc (0–100)
- 79
- Percentil piață (CA)
- Top 10%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.2M
- Profit net
- -1.2M
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.2M | -1.2M | 2 |
Explore
Industry (CAEN 71)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ROMART ASIST SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ROMART ASIST SRL(current)
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 2
- Profit
- -1.2M
- Rank RO
- #90.367
- ICON DEVELOPMENT & MAINTENANCE SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 2
- Profit
- 420K
- Rank RO
- #90.054
- HYDROPLAN ENGINEERING SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 2
- Profit
- 967K
- Rank RO
- #90.806
- CHINOX CONSULTING SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 2
- Profit
- -271K
- Rank RO
- #88.298
- PLAN ADVISOR S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 2
- Profit
- 813K
- Rank RO
- #97.327
- GRIGO DESIGN SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 2
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #99.795
- UNIQUE INDUSTRIAL PLANNING S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 2
- Profit
- 2.3M
- Rank RO
- #79.585
- GOTICA MANAGEMENT SYSTEM SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 2
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #90.533
- NRG CONCEPT & CONSULTING SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 2
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #89.804
- SPECIALIST SMART GROUP SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 2
- Profit
- 727K
- Rank RO
- #89.509
- EVALCAD GRUP PROIECT SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 2
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #89.301
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ROMART ASIST SRL(current) | 2.2M | 2 | -1.2M | #90.367 |
| ICON DEVELOPMENT & MAINTENANCE SRL | 2.2M | 2 | 420K | #90.054 |
| HYDROPLAN ENGINEERING SRL | 2.1M | 2 | 967K | #90.806 |
| CHINOX CONSULTING SRL | 2.2M | 2 | -271K | #88.298 |
| PLAN ADVISOR S.R.L. | 2M | 2 | 813K | #97.327 |
| GRIGO DESIGN SRL | 1.9M | 2 | 1.3M | #99.795 |
| UNIQUE INDUSTRIAL PLANNING S.R.L. | 2.5M | 2 | 2.3M | #79.585 |
| GOTICA MANAGEMENT SYSTEM SRL | 2.1M | 2 | 1.8M | #90.533 |
| NRG CONCEPT & CONSULTING SRL | 2.2M | 2 | 1.6M | #89.804 |
| SPECIALIST SMART GROUP SRL | 2.2M | 2 | 727K | #89.509 |
| EVALCAD GRUP PROIECT SRL | 2.2M | 2 | 1.3M | #89.301 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ROMART ASIST SRL(you) | ICON DEVELOPMENT & MAINTENANCE SRL | HYDROPLAN ENGINEERING SRL | CHINOX CONSULTING SRL | PLAN ADVISOR S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.2M | 2.2M | 2.1M | 2.2M | 2M |
| Profit | -1.2M | 420K | 967K | -271K | 813K |
| Margin | -57,4% | 19,4% | 45,3% | -12,2% | 41,7% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ROMART ASIST SRL”.