ROMANIA TRAVEL PLUS S.R.L.
Revenue
68.3M
2024
Profit
2.9M
2024
Employees
17
2024
Margin
4,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ROMANIA TRAVEL PLUS S.R.L. este o companie mare din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 68.3M lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #18 la cifra de afaceri, #25 la profit, #66 la număr angajați din 3.771 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ROMANIA TRAVEL PLUS S.R.L. este o companie mare din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 68.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #18 la cifra de afaceri, #25 la profit, #66 la număr angajați din 3.771 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 79) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.7M lei
- Marjă medie
- 6.9%
- Angajați medie
- 2
Companie vs medie industrie
Compania este 39.1× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 8.0× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 79) — 2024
Industry size
6.6B
RON revenue
Total companies
3.771
Total employees
7.973
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PRESTIGE TOURS GLOBAL S.R.L. | 61.3M | 17 | Activități profesionale |
| DANCO PRO COMMUNICATION S.R.L. | 69.6M | 20 | Activități profesionale |
| TRAVEL MATTERS SRL | 65.9M | 20 | Activități profesionale |
| EXACT TOURS SRL | 50.2M | 18 | Activități profesionale |
| OLIMPIC INTERNATIONAL TURISM SRL | 42.4M | 17 | Activități profesionale |
| BIBI TOURING TOUROPERATOR SRL | 52.3M | 18 | Activități profesionale |
| GERMAN TOURISTIK GROUP S.R.L. | 130M | 15 | Activități profesionale |
| PALOMA TOURS SRL | 32.6M | 19 | Activități profesionale |
| DESTINE HOLIDAYS S.R.L. | 80.8M | 11 | Activități profesionale |
| PERFECT JOURNEY SRL | 53.7M | 30 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 79)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 4.2%
- CA / angajat
- 4M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 68.3M
- Profit net
- 2.9M
- Angajați
- 17
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 68.3M | 2.9M | 17 |
Explore
Industry (CAEN 79)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ROMANIA TRAVEL PLUS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ROMANIA TRAVEL PLUS S.R.L.(current)
- Revenue
- 68.3M
- Employees
- 17
- Profit
- 2.9M
- Rank RO
- #4.651
- PRESTIGE TOURS GLOBAL S.R.L.
- Revenue
- 61.3M
- Employees
- 17
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #5.196
- DANCO PRO COMMUNICATION S.R.L.
- Revenue
- 69.6M
- Employees
- 20
- Profit
- 3.6M
- Rank RO
- #4.586
- TRAVEL MATTERS SRL
- Revenue
- 65.9M
- Employees
- 20
- Profit
- 455K
- Rank RO
- #4.823
- EXACT TOURS SRL
- Revenue
- 50.2M
- Employees
- 18
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #6.299
- OLIMPIC INTERNATIONAL TURISM SRL
- Revenue
- 42.4M
- Employees
- 17
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #7.381
- BIBI TOURING TOUROPERATOR SRL
- Revenue
- 52.3M
- Employees
- 18
- Profit
- 407K
- Rank RO
- #6.042
- GERMAN TOURISTIK GROUP S.R.L.
- Revenue
- 130M
- Employees
- 15
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #2.446
- PALOMA TOURS SRL
- Revenue
- 32.6M
- Employees
- 19
- Profit
- 3.3M
- Rank RO
- #9.415
- DESTINE HOLIDAYS S.R.L.
- Revenue
- 80.8M
- Employees
- 11
- Profit
- 144K
- Rank RO
- #3.957
- PERFECT JOURNEY SRL
- Revenue
- 53.7M
- Employees
- 30
- Profit
- 1.9M
- Rank RO
- #5.889
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ROMANIA TRAVEL PLUS S.R.L.(current) | 68.3M | 17 | 2.9M | #4.651 |
| PRESTIGE TOURS GLOBAL S.R.L. | 61.3M | 17 | 1.1M | #5.196 |
| DANCO PRO COMMUNICATION S.R.L. | 69.6M | 20 | 3.6M | #4.586 |
| TRAVEL MATTERS SRL | 65.9M | 20 | 455K | #4.823 |
| EXACT TOURS SRL | 50.2M | 18 | 1.7M | #6.299 |
| OLIMPIC INTERNATIONAL TURISM SRL | 42.4M | 17 | 1.4M | #7.381 |
| BIBI TOURING TOUROPERATOR SRL | 52.3M | 18 | 407K | #6.042 |
| GERMAN TOURISTIK GROUP S.R.L. | 130M | 15 | 1.7M | #2.446 |
| PALOMA TOURS SRL | 32.6M | 19 | 3.3M | #9.415 |
| DESTINE HOLIDAYS S.R.L. | 80.8M | 11 | 144K | #3.957 |
| PERFECT JOURNEY SRL | 53.7M | 30 | 1.9M | #5.889 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ROMANIA TRAVEL PLUS S.R.L.(you) | PRESTIGE TOURS GLOBAL S.R.L. | DANCO PRO COMMUNICATION S.R.L. | TRAVEL MATTERS SRL | EXACT TOURS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 68.3M | 61.3M | 69.6M | 65.9M | 50.2M |
| Profit | 2.9M | 1.1M | 3.6M | 455K | 1.7M |
| Margin | 4,2% | 1,9% | 5,1% | 0,7% | 3,4% |
| Employees | 17 | 17 | 20 | 20 | 18 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ROMANIA TRAVEL PLUS S.R.L.”.