ROM DINAROM SRL
Revenue
24.7M
2024
Profit
3.9M
2024
Employees
57
2024
Margin
15,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ROM DINAROM SRL este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare, cu sediul în SALAJ, având o cifră de afaceri de 24.7M lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #114 la cifra de afaceri, #64 la profit, #113 la număr angajați din 1.310 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ROM DINAROM SRL este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare, cu sediul în SALAJ, având o cifră de afaceri de 24.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #114 la cifra de afaceri, #64 la profit, #113 la număr angajați din 1.310 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 28) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 28.9M lei
- Marjă medie
- 3.1%
- Angajați medie
- 31
Companie vs medie industrie
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 5.0× față de media industriei
Compania este 1.8× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 28) — 2024
Industry size
37.8B
RON revenue
Total companies
1.310
Total employees
41.046
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MARBACH-ROMANIA S.R.L. | 29.2M | 59 | Fabricare |
| ROMIND T&G SRL | 30.1M | 56 | Fabricare |
| CHAMBON SRL | 28.3M | 53 | Fabricare |
| EL-CAR SRL | 30.7M | 58 | Fabricare |
| A.C.P. AIR CONDITIONING PRODUCTS SRL | 21.9M | 53 | Fabricare |
| I.P. AUTOMATIC DESIGN S.R.L. | 24.8M | 45 | Fabricare |
| ALLSTAR PROD SRL | 29.2M | 52 | Fabricare |
| VERSYCNC TECH SRL | 25.1M | 36 | Fabricare |
| ADISS SA | 23.5M | 46 | Fabricare |
| ARMSTRONG FLUID TECHNOLOGY ROMANIA S.R.L. | 20.4M | 53 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SALAJ
Industrie (CAEN 28)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 15.5%
- CA / angajat
- 441K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 24.7M
- Profit net
- 3.9M
- Angajați
- 57
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 24.7M | 3.9M | 57 |
Explore
Industry (CAEN 28)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ROM DINAROM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ROM DINAROM SRL(current)
- Revenue
- 24.7M
- Employees
- 57
- Profit
- 3.9M
- Rank RO
- #11.797
- MARBACH-ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 29.2M
- Employees
- 59
- Profit
- 2.6M
- Rank RO
- #10.349
- ROMIND T&G SRL
- Revenue
- 30.1M
- Employees
- 56
- Profit
- 9.1M
- Rank RO
- #10.090
- CHAMBON SRL
- Revenue
- 28.3M
- Employees
- 53
- Profit
- 155K
- Rank RO
- #10.635
- EL-CAR SRL
- Revenue
- 30.7M
- Employees
- 58
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #9.923
- A.C.P. AIR CONDITIONING PRODUCTS SRL
- Revenue
- 21.9M
- Employees
- 53
- Profit
- 2M
- Rank RO
- #13.305
- I.P. AUTOMATIC DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 24.8M
- Employees
- 45
- Profit
- 2.1M
- Rank RO
- #11.929
- ALLSTAR PROD SRL
- Revenue
- 29.2M
- Employees
- 52
- Profit
- 5.8M
- Rank RO
- #10.357
- VERSYCNC TECH SRL
- Revenue
- 25.1M
- Employees
- 36
- Profit
- 5.1M
- Rank RO
- #11.829
- ADISS SA
- Revenue
- 23.5M
- Employees
- 46
- Profit
- -553K
- Rank RO
- #12.493
- ARMSTRONG FLUID TECHNOLOGY ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 20.4M
- Employees
- 53
- Profit
- 149K
- Rank RO
- #14.198
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ROM DINAROM SRL(current) | 24.7M | 57 | 3.9M | #11.797 |
| MARBACH-ROMANIA S.R.L. | 29.2M | 59 | 2.6M | #10.349 |
| ROMIND T&G SRL | 30.1M | 56 | 9.1M | #10.090 |
| CHAMBON SRL | 28.3M | 53 | 155K | #10.635 |
| EL-CAR SRL | 30.7M | 58 | 1.2M | #9.923 |
| A.C.P. AIR CONDITIONING PRODUCTS SRL | 21.9M | 53 | 2M | #13.305 |
| I.P. AUTOMATIC DESIGN S.R.L. | 24.8M | 45 | 2.1M | #11.929 |
| ALLSTAR PROD SRL | 29.2M | 52 | 5.8M | #10.357 |
| VERSYCNC TECH SRL | 25.1M | 36 | 5.1M | #11.829 |
| ADISS SA | 23.5M | 46 | -553K | #12.493 |
| ARMSTRONG FLUID TECHNOLOGY ROMANIA S.R.L. | 20.4M | 53 | 149K | #14.198 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ROM DINAROM SRL(you) | MARBACH-ROMANIA S.R.L. | ROMIND T&G SRL | CHAMBON SRL | EL-CAR SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 24.7M | 29.2M | 30.1M | 28.3M | 30.7M |
| Profit | 3.9M | 2.6M | 9.1M | 155K | 1.2M |
| Margin | 15,5% | 8,8% | 30,4% | 0,5% | 4,1% |
| Employees | 57 | 59 | 56 | 53 | 58 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ROM DINAROM SRL”.