ROLINK PLUS S.A.
Revenue
1.8M
2024
Profit
1.4K
2024
Employees
7
2024
Margin
0,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ROLINK PLUS S.A. este o companie mică din sectorul Telecomunicații, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 1.8M lei (date 2024). În industria de Telecomunicații (România), compania este #251 la cifra de afaceri, #1.156 la profit, #151 la număr angajați din 2.233 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ROLINK PLUS S.A. este o companie mică din sectorul Telecomunicații, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 1.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Telecomunicații (România), compania este #251 la cifra de afaceri, #1.156 la profit, #151 la număr angajați din 2.233 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Telecomunicații (CAEN 61) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 6.3M lei
- Marjă medie
- -5.3%
- Angajați medie
- 7
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Industry intelligence
Telecomunicații (CAEN 61) — 2024
Industry size
14.1B
RON revenue
Total companies
2.233
Total employees
15.087
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| RADTELEKOM CONNECTIONS SRL | 1.9M | 7 | Telecomunicații |
| ILSAT MOBILE SERVICE S.R.L. | 1.6M | 7 | Telecomunicații |
| UZUAL CONECT S.R.L. | 2.1M | 7 | Telecomunicații |
| TUDORION-TEL S.R.L. | 1.9M | 7 | Telecomunicații |
| IUCO ENERGY SRL | 1.8M | 8 | Telecomunicații |
| NEXT COM SOLUTIONS SRL | 1.7M | 6 | Telecomunicații |
| TELFIB SRL | 2.3M | 7 | Telecomunicații |
| WEST NETWORK S.R.L. | 1.7M | 6 | Telecomunicații |
| TEEN TELECOM SRL | 1.7M | 6 | Telecomunicații |
| DJEMBA IT&C SRL | 1.6M | 7 | Telecomunicații |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 61)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.1%
- CA / angajat
- 265K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 11%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.8M
- Profit net
- 1.4K
- Angajați
- 7
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.8M | 1.4K | 7 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ROLINK PLUS S.A. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ROLINK PLUS S.A.(current)
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 7
- Profit
- 1.4K
- Rank RO
- #101.014
- RADTELEKOM CONNECTIONS SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 7
- Profit
- 196K
- Rank RO
- #97.856
- ILSAT MOBILE SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 7
- Profit
- 395K
- Rank RO
- #109.976
- UZUAL CONECT S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 7
- Profit
- 559K
- Rank RO
- #91.992
- TUDORION-TEL S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 7
- Profit
- 342K
- Rank RO
- #100.675
- IUCO ENERGY SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 513K
- Rank RO
- #103.056
- NEXT COM SOLUTIONS SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 6
- Profit
- 733K
- Rank RO
- #105.292
- TELFIB SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 7
- Profit
- 833K
- Rank RO
- #84.316
- WEST NETWORK S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 6
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #107.243
- TEEN TELECOM SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 6
- Profit
- 117K
- Rank RO
- #107.770
- DJEMBA IT&C SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 7
- Profit
- 34.5K
- Rank RO
- #109.812
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ROLINK PLUS S.A.(current) | 1.8M | 7 | 1.4K | #101.014 |
| RADTELEKOM CONNECTIONS SRL | 1.9M | 7 | 196K | #97.856 |
| ILSAT MOBILE SERVICE S.R.L. | 1.6M | 7 | 395K | #109.976 |
| UZUAL CONECT S.R.L. | 2.1M | 7 | 559K | #91.992 |
| TUDORION-TEL S.R.L. | 1.9M | 7 | 342K | #100.675 |
| IUCO ENERGY SRL | 1.8M | 8 | 513K | #103.056 |
| NEXT COM SOLUTIONS SRL | 1.7M | 6 | 733K | #105.292 |
| TELFIB SRL | 2.3M | 7 | 833K | #84.316 |
| WEST NETWORK S.R.L. | 1.7M | 6 | 1.1M | #107.243 |
| TEEN TELECOM SRL | 1.7M | 6 | 117K | #107.770 |
| DJEMBA IT&C SRL | 1.6M | 7 | 34.5K | #109.812 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ROLINK PLUS S.A.(you) | RADTELEKOM CONNECTIONS SRL | ILSAT MOBILE SERVICE S.R.L. | UZUAL CONECT S.R.L. | TUDORION-TEL S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.8M | 1.9M | 1.6M | 2.1M | 1.9M |
| Profit | 1.4K | 196K | 395K | 559K | 342K |
| Margin | 0,1% | 10,1% | 24,0% | 26,6% | 18,3% |
| Employees | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ROLINK PLUS S.A.”.