Revenue

5.8M

2024

Profit

2M

2024

Employees

10

2024

Margin

33,7%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

ROGVAIV WOOD SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 5.8M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #3.055 la cifra de afaceri, #1.304 la profit, #3.730 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 33.7%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
ROGVAIV WOOD SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 5.8M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 33.7%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #3.055 la cifra de afaceri, #1.304 la profit, #3.730 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#3.055 din 56.726 companii

Top 5.4%

Vezi clasamentul

După profit

#1.304 din 56.726 companii

Top 2.3%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#3.730 din 56.726 companii

Top 6.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri5.8M lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 2.6× față de media industriei

Marjă profit33.7% vs medie industrie 9.8%

Compania este 3.4× față de media industriei

Angajați10 vs medie industrie 4

Compania este 2.7× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
MALUK CO SRL5M10Construcții
NEW FEEL CONSTRUCT SRL5.7M10Construcții
DIVERCO P.M. SRL5.9M10Construcții
ABRUD SRL5.6M10Construcții
IONIOANA STILL S.R.L.6.2M11Construcții
PROCIFAL CONSTRUC�II SRL5.6M10Construcții
ELDICLAU SRL5.6M10Construcții
POWER CONSTRUCT SRL6.1M10Construcții
BAVARIA RESIDENCE S.R.L.5.3M11Construcții
MACROM METAL SRL6.1M10Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
33.7%
CA / angajat
581K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 5%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    5.8M
    Profit net
    2M
    Angajați
    10

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la ROGVAIV WOOD SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricROGVAIV WOOD SRL(you)MALUK CO SRLNEW FEEL CONSTRUCT SRLDIVERCO P.M. SRLABRUD SRL
Revenue
5.8M
5M
5.7M
5.9M
5.6M
Profit
2M
889K
1.3M
780K
311K
Margin
33,7%
17,6%
23,0%
13,2%
5,5%
Employees
10
10
10
10
10
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “ROGVAIV WOOD SRL”.